HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
16 Ocak 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
11 Ocak 2021 Pazartesi Saat: 18:46

Ben görünmeden çalışan biriyim!

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, yaptığı çalışmalara bakanların kendisini, birkaç ilçenin değil Ordu’nun 19 ilçesinin vekili olduğunu gördüğünü söyledi.
Ben görünmeden çalışan biriyim!

Çok dile getirmese de Ünye’nin her meselesini bilen ve takip eden bir vekil olduğunu belirten Ergün Taşçı, “Ama siyasetin bir algı, olgu meselesi var. Bu bir realite. Bazen algılar olgunun önüne geçiyor.” dedi.

“Benim özelliğim bürokraside görünmeden çalışmaktır.” diyen Ergün Taşçı; “Bunu en iyi Hüseyin Tavlı, İlçe Başkanı ve kim benimle ilişkiye geçmişse o bilir.” ifadelerinde bulundu.

Kim ne konuşursa konuşsun Ünye Limanındaki büyütme çalışmalarının devam ettiğini belirten Taşçı, OSB, Akkuş Niksar Yolu, Kültür Merkezi çalışmalarının takipçisi olmayı sürdüreceğini söyledi.

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı kendisinin, bazılarının ifade ettiği gibi bir bölgenin değil Ordu’nun 19 ilçesinin vekili olduğunu, bunu yaptığı çalışmaların gösterdiğini söyledi.

Oney Flaş FM’deki Haftanın Yorumu programında gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın sorularını yanıtlayan Ergün Taşçı, Ünye’nin her meselesini takip ettiğini, sorunların çözümü için çalıştığını, kendisiyle ilişki kuranların bunu çok iyi bildiğini belirterek; “Benim özelliğim bürokraside görünmeden çalışmaktır. Bunu en iyi Hüseyin Tavlı, İlçe Başkanı ve kim benimle ilişkiye geçmişse o bilir.” ifadelerinde bulundu.

Ergün Taşçı konuyla ilgili olarak şöyle konuştu;

Benim özelliğim görünmeden çalışmak

“Asla bölgecilik yapmam. Ben Ünye’nin vekiliyim, Akkuş’un, Aybastı’nın, Mesudiye’nin velhasıl 19 ilçenin vekiliyim. Benim özelliğim bürokraside, bakanlıklarda görünmeden çalışmaktır. Bu benim mizacım, ayrıca kimliğim de buna uygun. Çalışmalarımı çok dile getiren birisi değilim. Bir iş yapacaksan bunun bir mutfak çalışması var. Ziyaretler var, takibi var. Bunu en iyi Hüseyin Tavlı Başkanımız, İlçe Başkanımız, kamu kurumunda çalışan başta Kaymakamımız, Milli Eğitim Müdürümüz, STK başkanları bizimle iletişime geçtiklerinde görüyorlar. Ama siyasetin bir algı, olgu meselesi var. Siyasete de toplumda da bu bir realite. Bazen algılar olgunun önüne geçiyor.

Hep Ünye OSB’nin arkasında duran biriyim..

Biz Ünye’de 28-30 yıldır konuşulan, Ünye’nin sevdası, ve bir an önce gerçekleştirme arzusu olan Organize Sanayi Bölgesi konusunu, kamulaştırma sürecini ve altyapı proje sürecini de tamamlayarak  takriben Ocak ayı sonunda Bilim ve Sanayi Bakanlığımız tarafından ihalesini yapılacak aşamaya getirdik. Bilim ve Sanayi Bakanlığında Ünye’nin OSB işiyle yeteri kadar ilgilenilmedi, diye bir şey yok. Bakan bey ısrarlı talebimiz üzerine yardımcı olmuştur. Bunları, bu süreçte başta Bilim Sanayi Bakanlığının ödenek tahsisinde ve buradaki prosedürün yürümesinde en başta takip eden bir kişi olarak söylüyorum. Bunu arkadaşlarımız da biliyor. Konunun sonuna kadar takipçisiyiz. 550 dönümü kapsayacak alanımızı artık üretim yapar hale getireceğiz.

Ünye Akkuş Niksar yolu

Bu konu da çok konuşulan, üzerinde çok durulan bir konu. Ancak, Ünye Akkuş Niksar yolu bizim ortak akıl noktasında buluşmamız gereken, lafta değil samimiyet ve fiiliyattaki çabamızı göstermemiz gereken bir çalışma olmalı. 2021 yılında bu mücadeleyi devam ettirmemiz lazım.

Kim ne diyor önemli değil, Ünye’de liman çalışması devam ediyor

Ünye’deki Limana itiraz varmış, OTSO Başkanı istemiyormuş... Bunlara takılmanın, yanlış işlerde enerji tüketmenin manası yok. OTSO Başkanı böyle dedi diye Ünye’deki liman ile ilgili çalışmalara ara verilmedi ki... Burada Büyükşehir Belediyemiz, limanımızı iyileştirme ve büyütme çalışmalarına devam ediyor. Liman ile ilgili çalışma ayrıca Ulaştırma Bakanlığında da devam ediyor. Merkezi hükümetin de desteği ile buradaki konteynır limanı Akkuş-Niksar yolunun yapımı, Aybastı, Korgan  ve diğer arka yolların tamamlanması ile Ordu artık üretimin, sanayinin turizmin hedefine ulaştığı bir noktaya gelecek.

Kültür Merkezinin temeli atıldı öylece kaldı, dedirtmeyiz

Kültür Merkezi ile ilgili ödeneği sen gönderdin, ben gönderdim tartışmaları bizi üzdü. Bu tür söylemler gündemimizden çıkmalı. Bilinen şey; Ünye Kültür Merkezi cenazesinin halen ortada olduğu. Müteahhidin hak edişini temin edene kadar 10 defa Bakanlığa bizzat giderek, Bakan Yardımcılarımızı, Bakanımızı, Genel Müdürümüzü en fazla rahatsız eden bir insan olarak diyorum ki; bu iş bireysel ziyaretlerle aşılabilecek bir iş değil. Sebebi ise; Kültür Bakanlığımızın bütçesi, dar bir bütçe. Buraya 10 milyon gerekiyor. Dolayısıyla burada taviz vermeden, yüklenicinin de hiç ara vermeden işe devam etmesi noktasında el birliği, güç birliği yapmak zorundayız. Dolayısıyla  müteahhide hak edişi geç gönderildi, inşaat durdu yaklaşımı ile bir yere varamayız. Kim sebep oluyorsa yanlış yapıyor. Ünye Kültür Merkezinin takipçisiyiz, bu inşaat yapılacak. Buy yıl bir hedefimiz de orası. Kimseye; Ünye Kültür Merkezinin temeli atıldı da orada öyle yapılmadan kaldı dedirtmeyiz.”

Ünye KENT Haber

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ben, görünmeden, çalışan, biriyim!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler