HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Mart 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
18 Ocak 2021 Pazartesi Saat: 11:41

Adıgüzel sahte üyelerle ilgili soru önergesi verdi!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, AKP’nin sahte üyeliklerine ilginç bir örneğin Ordu’da yaşandığını iddia ederek İçişleri Bakanlığı’na soru önergesi verdi.
Adıgüzel sahte üyelerle ilgili soru önergesi verdi!

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dönük hazırladığı soru önergesinde AKP’nin sahte üyeliklerine ilginç bir örneğin Ordu’da yaşandığını iddia etti.

Adıgüzel, Ordu Eğitim-Sen Başkanı ve Ordu’da bir ilçe Eğitim-Sen temsilcisinin internetten yaptığı kontrolde AKP’ye üye yapıldıklarını öğrendiklerini ve hayatlarında AKP’nin kapısından dahi geçmemiş bu iki Eğitim-Sen’linin şok yaşadığını belirtti.

Sahte parti üyeliklerinin ciddi bir suç olduğunu ve e-devlet üzerinden üyelik iptali seçeneği konulması dışında hiçbir şey yapılmadığı belirten Adıgüzel, İçişleri Bakanlığı’na konuya ciddi şekilde eğilmeleri için önerge verdi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel tarafından verilen önergede şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’de en çok üye sayısına sahip siyasi parti olmakla övünen Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yapılan pek çok üyeliğin sahte olduğu ortaya çıkmıştır. Daha önce Ankara’dan Rize’ye, İstanbul’dan Batman’a sahtekârlıkla kişinin bilgisi ve izni olmadan AKP’ye üye yapıldığı ortaya çıkan yüzlerce vatandaşımız olmuştur. Bunlardan bazıları kamuoyunun da tanıdığı isimler olduğunda basına düşmüş ve gündem olmuştur. İstanbul’da seneler önce Halkevleri eski başkanının AKP’ye sahtekârlıkla üye yapılmasına benzer bir örnek geçtiğimiz günlerde Ordu’da yaşanmıştır. Ordu Eğitim-Sen Başkanı ve Ordu’da bir ilçe Eğitim-Sen temsilcisi internetten yaptığı kontrolde AKP’ye üye yapıldıklarını öğrenmiş ve şok yaşamıştır. Çağdaş bir ülkede büyük bir siyasi ve hukuki skandal sayılacak bir olgu ne yazık ki ülkemizde yıllardır vardır ve bu sahtekârlıkla devletimizin mücadelesi e-devletten üyelik iptali için bir bağlantı oluşturmakla sınırlıdır. Siyasi parti üyeliği demokratik bir sistemin en hassas noktalarından biridir. Mağdur kişinin haberi dahi olmayan bu üyeliği, daha sonraki siyasi ve sosyal hayatını belirgin bir şekilde etkileyip geri dönüşümsüz zarara yol açabilir. 

Bu bağlamda; Bakanlığınıza bu konuda bugüne kadar kaç adet şikâyet gelmiştir? Bu şikâyetler için yapılan rutin işlem nedir?  Yapılan şikâyetlerin siyasi partilere göre dağılımı nedir? Ordu’da yaşanan söz konusu örnek de dâhil olmak üzere tüm parti üyelik sahtekârlıklarını yapan kişilerin ortaya çıkarılması ve yargıya iletilmesi için bugüne kadar bir talimatınız olmuş mudur? Olmadı ise, evrakta sahtecilik de dâhil olmak üzere pek çok suçu içinde barındıran bu tür işlemlerle ilgili bugüne kadar niçin bir girişimde bulunmadınız?”

 

 

Ünye KENT Haber/Bülten

 

Bu haber toplam 502 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel, sahte, üyelerle, ilgili, soru, önergesi, verdi!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler