HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
3 Nisan 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
30 Temmuz 2018 Pazartesi Saat: 18:19

“Türkiye’nin bu değişime ihtiyacı var”

CHP Ünye eski İlçe Başkanı Ali Yalçın, partide yaşanan kurultay tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin bu değişime ihtiyacı var.” dedi.
“Türkiye’nin bu değişime ihtiyacı var”

CHP Ünye eski İlçe Başkanı Ali Yalçın, partisinde son günlerde yaşanan kurultay tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Olağanüstü genel kurul mevcut yönetimimiz için de bir fırsat olabilir. Türkiye’nin bu değişime ihtiyacı var.” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 24 Haziran seçimlerinin ardından yaşanmaya başlanan kurultay tartışmalarına ilişkin açıklama yapan partinin Ünye eski İlçe Başkanı Ali Yalçın, hızlıca ve acilen kurultayın gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu görüşeler yer verdi:

“Bu seçim her zamanki seçimlerden farklıydı. Seçime girerken de bunu söyledik. Rejim değişikliğinin resmileşeceği bir seçimdi. Sonuçta buna engel olunamadı. Bu birikimli bir sürecin sonucuydu. CHP üst yönetiminin aldığı siyasi kararlar kritik dönemeçte, rejim inşasına engel olacak sonuç yaratamadı.
Aynı siyasi anlayışı, aynı iş yapma biçimini, aynı yönetim anlayışını sürdürsek başarısız olacağımız neredeyse artık garanti haline gelmiş vaziyette. Belki olağanüstü genel kurul mevcut yönetimimiz içinde bir fırsat olabilir. Olağanüstü kurultay çağrısı için toplanan imza sayısı bir muammaya dönüştü. Genel merkez ve kurultay çağrıcıları farklı açıklamalar yapıyor. Hiçbir şüphem yok benim. Eğer bu kadar yüksek sesle bir partinin içinde kalabalıklar ve partinin dışında oy veren seçmen “ne olur, yeniden düşünün” diyorsa bu kurultayın önünde duracak hiçbir güç olmaz. Bu nedenle meselemiz kaç imzanın olduğu değil, meselemiz bu işi hızlıca kapatıp, rejim değişmiş omuz omuza umudu yeşerten adımları atmaktan geçiyor. İmza sayısı artık ikincil bir mesele haline gelmiştir. Bu sayıya ulaştıktan sonra bunun karşısında durmak Türkiye’ye yapılacak bir haksızlık olur. Türkiye’nin bu değişime ihtiyacı var. Türkiye’nin umuda ihtiyacı var. Bir karanlık çöktü üzerimize. Tespit açık, kötü bir dönemden geçiyoruz, yeni bir çare üretmemiz gerek. Hızlıca, acilen bu kurultayı toplayıp, gündemini Türkiye’ye çevirmiş CHP’ye, yeni bir siyasetle bunu gerçekleştirecek yönetimi CHP içinde iktidar yapıp Türkiye’deki iktidar iddiasını ortaya koymak gerekiyor.”

Bu haber toplam 1.018 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 1

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler