HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Mart 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
26 Ocak 2021 Salı Saat: 11:41

Hem umutluyuz hem kaygılı!

Altınordu ilçesi Belde Evler, Durugöl gibi çok katlı yapılaşmaya izin veren 2016 Revizyon İmar Planının iptal edilmesinin ardından yeni plan için çalışmalardan hem umutlu, hem de kaygılı olunduğuna işaret edildi.
Hem umutluyuz hem kaygılı!

Ordu Şehir Plancıları Odası Başkanı Birol Yılmaz, “Yeni plan için söylemler çok güzel. Umut verici. Ancak böyle bir plan mı ortaya çıkacak kaygı taşıyoruz.” dedi.  

 

Belde Evler, Durugöl gibi çok katlı yapılaşmaya izin veren 2016 Revizyon İmar Planının iptal edilmesinin ardından yeni plan için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler tarafından düzenlenen istişare toplantısını değerlendiren Şehir Plancıları Odası Başkanı Birol Yılmaz, “Yeni plan için söylemler çok güzel. Umut verici. Ancak böyle bir plan mı ortaya çıkacak kaygı taşıyoruz.” dedi.  

2016 revizyon imar planının iptal edilmesi doğru oldu

Toplantıyı değerlendiren Ordu Şehir Plancıları Odası Başkanı Yılmaz,  şöyle konuştu: “2016 Revizyon İmar Planı sağlıklı bir plan değildi. İptal edilmesini elbette doğru buluyorum. Ancak şehir şu anda plansız. Bunun da şehre getireceği zararlar var. En kötü plan plansızlıktan iyidir. Süreç yanlış yönetildi. İş bu noktaya gelmemeliydi. 2016 Revizyon İmar Planı iptale doğru giderken bu görülmeli hızlı bir şekilde yeni plan için çalışma yapılmalıydı.

 

Yeşil alanların korunması ve çok kata sınır gelmesi güzel  

Yeni plan için söylemler çok güzel. Umut verici. Kulağa hoş geliyor. Şeffaf, katılımcı olacağız, şehre vizyon katacağız önünü açacağız deniyor. Çok katlı değil yatay mimari olacak yeşil alanlar korunacak deniyor. Böyle bir plan ortaya çıkarsa bunu elbette alkışlarız. Ancak böyle bir plan mı ortaya çıkacak onu şu an bilemiyoruz. O yüzden endişeliyiz. Ancak söylendiği gibi yeşil alan korunup çok katlı yapılaşma olmazsa Ordu için kazanç olur.”

Ordu Olay

Bu haber toplam 369 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Hem, umutluyuz, hem, kaygılı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler