HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
5 Şubat 2021 Cuma Saat: 16:12

Esnafımız ülkemizin bel kemiği

Ünye’ye bazı ziyaretler yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere gelen İYİ Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli, ülkenin bel kemiği olan esnafın çok zor durumda olduğunu belirtti.
Esnafımız ülkemizin bel kemiği

Cinisli, Ünye’de liman dahil bir çok yatırım ve hizmet eksikliğinin kendisini şaşırttığını belirterek, bu eksiklerin bir an önce giderilmesinin ilçe ekonomisi için önemine dikkat çekti.

Bir dizi ziyaret için Ordu’da bulunan İYİ Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli, Ünye’de de bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu.

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamasında; “Altınordu ve Perşembe ilçelerindeydik, esnafımızı ziyaret ettik, bugünde Ünye’deyiz. Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin öncülüğünde bizim önceliklerimizin birinci sırasında esnafımız ve tarım geliyor. Esnafımızın ülkemizin bel kemiği olduğunu, ülkemizin omurgası olduğunu bilinci içindeyiz. Bugün esnafımızın durumu içler acısıdır. Aynı zamanda çiftçilerimizden, tarım kesiminden çok büyük sıkıntılar dinliyoruz” dedi.

Fındık fiyatı 2006 yılına kadar 5 dolardı, şimdi 3-3,5 dolar

Fındık fiyatının 2006 yılına kadar 5 dolara, şuanda ise 3-3,5 dolara denk geldiğini vurgulayan Cinisli, “Fındık konusunda bu yıl bir nispi iyilik olsa da geçtiğimiz yıllara göre çok büyük farklar var. 2006’ya kadar fındık nerdeyse 5 dolar iken, şimdi 3-3,5 dolarlar ki bu fiyatı bulabilen üretici kardeşlerimizin olabildiği fiyatlar. Bunları da son derece yetersiz buluyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Fındık altın arama sevdasına kurban ediliyor

Altın arama sevdası yüzünden Ordu fındığının büyük risk altında ifade eden Cinisli, “Fındık üretiminde Ordu’nun yarın öbür gün çok büyük riskler altında olduğunu görüyorum. Dünya’nın fındık üretimin yüzde 70’inin Türkiye karşılarken, bu yüzde 70’inde yüzde 40’ını Ordu’muz karşılarken altın arama sevdası yüzünden fındık üretiminde çok büyük risklere girildiğinin tanığıyız. İYİ Parti Erzurum Milletvekili olarak Ordu’dan hükümete, iktidara çağrı yapmak istiyorum. Bu güzelliği ve zenginliği geçici bir zenginlik uğruna harcamayalım” dedi.

Ordu gibi muazzam bir şehrin limanı yok

Ordu gibi muazzam bir sahili olan şehirde tamamlanmış bir liman görememekten dolayı üzüldüğünü söyleyen Cinisli, “Ordu’ya geldiğimden beri muazzam bir sahil şeridine tanık oldum. Fakat sordum Ordu’nun limanı yok mu diye? Yok dediler. Ünye’ye geldiğimde hemen limanı ziyaret ettim. Liman macerasını da bir süredir takip ediyoruz. Limana yapılacak 50 milyon liralık bir yatırım sözü var. Fakat bu süre bildiğim kadarıyla uzatıldı. Bu limanın bir an önce gerçekleşmesini ümit ediyoruz.” diye konuştu.


Liman projesiyle İç Anadolu bağlantı yolu yapılmalı

Liman projesini topyekun düşünmek gerektiğini ve limana paralel Ünye Akkuş Niksar Yolunun yapılması gerektiğinin altını çizen Cinisli konuşmasında, “Liman gibi lojistik ve kritik yatırımlar sadece yekpare yatırımla bitmiyor. Bunun yan yatırımları olması lazım. Bunlardan biri de Ünye Niksar otoyolu. Bunları topyekun düşünmek lazım. Ümit ediyorum ki bu otoyol da gerçekleşir ve Ordu’nun İç Anadolu bağlantısı sağlanır. Hatta Akdeniz ile bağlantısı da sağlanır” dedi.

Kültür Merkezini yıkıp AVM yapmak tam bir AK Parti zihniyeti

Ünye’de Kültür Merkezinin yıkılıp yerine AVM yapılmasına şaşırmadığını ve tam bir AK Parti zihniyeti olduğunu vurgulayan Cinisli; “Aslında bu kabul edilemez bir cehalet örneği. Bundan dolayı da çok büyük üzüntü duydum” şeklinde konuştu.

Ünye’nin OSB ile yatırım almaması için hiçbir sebep yok

Ünye’nin OSB yapılması ile yatırım çekmemek için hiçbir sebebinin olmadığını işaret eden Cinisli açıklamasında şu ifadeleri kullandı,

“Sanayinin gelmesi için bunun bir alt yapısının olması lazım. Bu da OSB ile oluyor. OSB ile ilgili daha olumlu daha pozitif düşünceler olduğunu gördüm Ünye’de. En azından yer tahsisi yapılmış. Bunların alt yapısı tamamlanırsa Ünye’nin yatırım çekmemesi için hiçbir sebep yok.”

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli’nin Ünye ziyareti, İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı, yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katılımı ile gerçekleşti. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 721 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Esnafımız, ülkemizin, bel, kemiği

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler