HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
10 Şubat 2021 Çarşamba Saat: 18:31

Cemal Enginyurt’un ihracına ben sebep oldum!

İktidarda olsun, muhalefette olsun doğru söyleyen herkesin yanında olmaya özen gösterdiğine işaret eden CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel; “Cemal Enginyurt ile de geçmişten bu yana hep böyle olduk” dedi.
Cemal Enginyurt’un ihracına ben sebep oldum!

Enginyurt’un ihracına kendisinin sebep olduğunu belirten Adıgüzel; “Fındık ile ilgili Meclis önergeme partisine rağmen ‘evet’ demesi ve Tarım Bakanı’nın fındık fiyatının düşük gösterilmesi sözlerine ‘Sen vatan haini misin? diye çıkışım sonrası, onun da geri kalmamak için aynı çıkışı yapması ihracı getirdi” dedi.

Adıgüzel; “Sn. Enginyurt’la ile ihracından hemen sonra telefonda görüştük. Bana, hep senin yüzünden oldu, dedi. Ben de kendisine, iyi olmadı mı? Bundan böyle rahat rahat muhalefetini yapacak, hiç sıkıntı yaşamayacaksın, dedim.”

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Cemal Enginyurt’un MHP’den ihracına kendisinin sebep olduğunu söyledi.

Milletvekili Mustafa Adıgüzel Oney Flash FM’deki Haftanın Yorumu programında gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’a yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Partisine rağmen önergeme ‘evet’ oyu verdi, ihraç süreci başladı

“Biz iktidarda olsun muhalefette olsun doğru söyleyen herkesle yan yana duruyoruz. Cemil Enginyurt ile de geçmişten bu yana böyleydik zaten. Sn. Enginyurt’a ihraç sürecinden önde dedim ki; ‘Bir gün muhalefetsin, bir gün iktidarsın. Bir yerde dur. Ordu’ya gelince muhalefet oluyorsun, Ankara’ya gidince iktidar oluyorsun. Zaten fındık ile ilgili araştırma önergesi vermemizdeki gaye de buydu. Bir netlik olsun istedik, kim fındık üreticisinden yana, kim değil, ortaya çıksın istedik. Önergeye Sn. Enginyut ta ‘evet’ vermek zorunda kaldı. Çünkü biliyordu ki, Ordu’da kendisini sorgulayacaktım. Benim konuşmamdan sonra çıktı kürsüye o da konuştu; ‘Sayın Adıgüzel, Ordu’da bunu aleyhimde kullanma, diye önergene ‘evet’ diyorum, dedi. Partisine rağmen bu ‘evet’ oyu onun MHP’den ihraç sürecinin başlangıcı oldu.

Tarım Bakanı’na hain misin? dedim, o da geri kalmadı aynısını dedi…

Tarım Bakanı geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Ordu’ya geldiğinde fındık rekoltesini abartarak ifade etti, bunu da fındık fiyatını düşük tutmak için yaptı. Ben de kendisine; ‘Fındık fiyatının aşağıya düşürülmesi için kim çalışma yapıyorsa vatan hainidir. Sen vatan haini misin? diye, ağır bir ifade kullandım. Sn. Enginyut’ta benden geri kalmamak için aynı ifadeyi kullandı. Bu sözü ise ihracı getirdi.

“Sen sebep oldun” dedi!

Cemal Bey ile ihracından birkaç saat sonra telefon görüşmesi yaptık. ‘Hep senin yüzünden oldu’, dedi. Ben de kendisine, ‘Sana; hem muhalefette olup hem de iktidarın yanında durulmaz, ya orada ya burada ol, demiştim. Bak şimdi iyi oldu. Artık rahat rahat muhalefetini yap, hiç sıkıntı yaşamayacaksın. Bundan sonra istediğini söyleyebilirsin’ dedim.

Daha sonra beni aradı konuştuk, özellikle yerel konularda ortak baktığımız durumlar oluyor. Örneğin, Ben Altınordu’daki eski terminal yeri ile ilgili açıklama yaptıktan sonra, Cemal Bey de aynı açıklamayı yaptı. Hatta bir adım ileri taşıdı, buraya siz böyle bir şey yaparsanız bende yarın 10 bin kişi ile buraya gelirim, yaptığınız binaları yıkarım, dedi.

Ben HES konusuyla ilgili Korgan’a gittim, vatandaşın askerin arasına girdim. O da Ankara’dan bir açıklama ile bunu destekledi.” 

 Ünye KENT Haber

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 715 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Cemal, Enginyurt’un, ihracına, ben, sebep, oldum!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler