HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
16 Şubat 2021 Salı Saat: 14:11

Ünye Limanı’nda sıra dışı organizasyon!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Büyükşehir Belediyesi Ünye Limanı ile ilgili öne sürdüğü iddialarında, burada sıra dışı bir organizasyon olduğuna dikkat çekti.
Ünye Limanı’nda sıra dışı organizasyon!

Büyükşehir Belediye Başkan Vekilinin Limana kayyum olarak atandığını belirten Mustafa Adıgüzel; “Limanın da ORBEL eliyle işletileceğini öğrendik. Ortada sıra dışı bir organizasyon olduğu görülmektedir. Zaten Ordu’da tüm olağandışı işlerde ORBEL’i kullanıyorlar” şeklinde konuştu.

 

Bütün bu kargaşanın üzerinde ise bu işi çekip çeviren kişinin Numan Kurtulmuş’un çok yakınında birisi olduğunu öğrendiklerini belirten Adıgüzel; “Ordu Belediye Başkanı artık bu belediyede ipleri eline alacaksa alsın. Belediyeyi kimin yönettiği belli olsun” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Limanı ile ilgili iddialarında, burada sıra dışı bir organizasyon olduğunu belirterek, bu işi çekip çeviren kişinin Numan Kurtulmuş’un çok yakınında birisi olduğunu öğrendiklerini, Ordu Belediye Başkanının artık belediyede ipleri eline almasını, Belediyeyi kimin yönettiği belli olmasını istedi.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Adıgüzel şunları ifade etti: “Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili’nin Ünye Limanı’na kayyum olarak atandığı, Fatsa Liman Müdürü’nün de Ünye’ye kaydırıldığını ve limanın da ORBEL eliyle işletileceğini öğrendik. Ortada sıra dışı bir organizasyon olduğu görülmektedir. Zaten Ordu’da tüm olağandışı işlerde ORBEL’i kullanıyorlar.

 

İşe vinçlerden başlandı… 

Öğreniyoruz ki yükleme ve taşıma işini yapan firmaların işlerine son verilmiş, gerekçe olarak da Belediye bünyesine yeni modern vinçler alınacağı ileri sürülmüştür. Ancak edindiğimiz bilgide bu vinçlerin belediye bünyesine alınmadığı ve kiralama metodu ile İzmit’ten tedarik edildiği üstelik yeni kiralanan vinçlerin mevcut 2012-2014 modellerden daha eski 2004-2010 model arasında olduğunu öğrendik.

Haliyle hem yeni kiralanan vinçlerin daha eski olması hem de kiralama usulünü tercih edilmiş olması, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin gerekçeleri ile örtüşmemektedir. Hizmet alımında mevzuatlara uygun bir ihale bilgisi de yoktur.

 

Limanı büyütmek isteyen fore kazık kullanır 

Limanın genişletilmesi çalışmalarında da büyük projelerde olması gerektiği gibi fore-kazık sistemi kullanılarak değil, kum üzerine beton dökülerek ilkel bir yöntemle yapıldığını öğreniyoruz. Eğer amaç limanı büyütmek ve modernize etmekse niçin modern inşaat tekniklerinden kaçılıyor? 

 

Atamalarda iktidar partisi kendi içinde tartışır duruma düştü

Ayrıca bu limanın kolluk ve emniyeti ile ilgili atamalar, yer değiştirmeler ve kayırmalar şeklinde şikâyetler vardır. Özellikle sağduyu sahibi, işini liyakat çerçevesinde yapan emniyet mensuplarının buradan alınarak, tartışmalı kişilerin buraya atanmaya çalışıldığına dair bilgiler de mevcuttur. Hatta bazı görevlendirmelerin iktidar partisinin kendi içinde tartışmalar yarattığı ve bu nedenle iptal edildiği bilgileri vardır.

 

Büyükşehir Belediyesi’ni kim yönetiyor? 

Bütün bu kargaşanın üzerinde ise bu işi çekip çeviren kişinin AKP’nin Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un çok yakınında birisi olduğunu öğrendik. Ordu’ya 5 kuruş faydanız yok, bari şu elinizi Ordu’dan çekin. Ordu Belediye Başkanı da artık bu belediyede ipleri eline alacaksa alsın. Belediyeyi kimin yönettiği belli olsun.”

Ünye KENT Haber/Bülten

 

Bu haber toplam 370 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, Limanı’nda, sıra, dışı, organizasyon!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler