HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Mart 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 13:38

Argan, Ankara ziyaretini değerlendirdi

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile yaptıkları Ankara ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Argan, Ankara ziyaretini değerlendirdi

Altyapı ihalesi yapılan Ünye OSB için 2 hafta içerisinde çalışmalara başlanacağını belirten Argan, “Bu bir milattır, Ünye için bir dönüm noktasıdır.” dedi.

Geçen yıl başlayan, ancak bir süredir çalışma yapılmayan Kültür Merkezi inşaatı için konuşan Kenan Selim Argan, bu inşaata nisan ayına doğru yeniden başlanacağını söyledi.

ODÜ Ünye Yerleşkesi için üniversitenin Yapı İşleri Daire Başkanlığı ve Ünye Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarını bitirmek üzere olduklarını belirten Başkan Argan, nisan ya da en geç mayıs ayında burada temelin atılacağını söyledi.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla parti binasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile yaptıkları Ankara ziyaretini değerlendirdi.

-“40 yıllık hikâyenin sonuna gelindi”-

Kenan Selim Argan, 40 yıllık bir geçmişi olan Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin gerçekleşmesi noktasında son noktaya geldiklerini belirterek, “Ünyeli hemşerimiz Delta İnşaat ve Sanayi Ticaret A.Ş altyapı ihalesini kazandı. Bu vesile ile de yaklaşık 12 milyon civarında bir rakamla önümüzdeki süreçte Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı yapım işi başlayacak.” dedi.

-“Bu bir milattır, Ünye’miz için bir dönüm noktasıdır”-

OSB’nin temelinin atılabileceği bir ortamın Bakanlık tarafından sağlandığını belirten Argan, şu açıklamayı yaptı:

“Bunu Ünye için çok önemli olduğunu ben bir kez daha belirtmek istiyorum. Burada 37 tane müteşebbisin kuracak olduğu çeşitli fabrikalarla birlikte ilk etapta 3 bin 600 ile 5 bin civarında işsizimize iş kapısı açılacak. Bu bir milattır, Ünye’miz için dönüm noktasıdır. İhale sonrası, kazanan firma ile Bakanlık ön sözleşmesini yaptı. Önümüzdeki günlerde Bakanlık, yüklenici firma ile bağlayıcı sözleşme yapacak. Bu sözleşmenin gereği olarak, buradaki alt yapı işi 2022 yılının sonuna doğru bitirilmesi ifade edilmiş. Ancak bizim isteğimiz ve Genel Müdürümüzün de talebi işin bu yıl içinde bitmesidir. Altyapı çalışması kapsamında kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu ve telekomünikasyondan oluşacak olan, ayrıca da yol hatlarını belirginleştirecek olan işler yapılacak. Devamında da elektrik ve doğalgazın yapılması ile birlikte buradaki açılışı gerçekleştireceğiz. Bu süre içerisinde takibimiz devam edecek ve buranın yapımına hep birlikte şahitlik edeceğiz. Bu Ünye için ciddi bir kazanımdır. Bu işlerin, –cek ,-caklar ile olmadığının en güzel göstergesidir.”

-“Ünye Kültür Merkezi inşallah Nisan ayına doğru başlayacak-

Temeli atılarak inşaatı yarım kalan Ünye Kültür Merkezi’ne ilişkin olarak Başkan Argan, şu bilgiyi verdi:

“Kültür Merkezi’yle ilgili Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alparslan ile bizzat görüşme yaptık. 2021 yılı içerisinde Türkiye’de üç Kültür Merkezi için yatırım bütçesi ayrıldığını ifade ettiler. Geçen yıl başlamış olan, ancak bir süredir duraklayan Kültür Merkezimizin nisan ayına doğru başlayacağını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu konuyla alakalı da Strateji ve Bütçe Başkanlığı’ndan bütçenin salınımı ile ilgili sadece Cumhurbaşkanımızın onayını beklediklerini ifade ettiler. Cumhurbaşkanımızın bütçe salınımıyla ilgili onayı verdikten sonraki safhada mevcut müteahhidimiz ile orada çalışmalara inşallah devam edeceğiz.”

-“2021 yılı içerisinde Ünye Kalesi’nde 3. ve 4. Etap çalışmaları başlayacak”-

Başkan Argan, Ünye Kalesi’ne ilişkin olarak da, “Ünye Belediyemizin Ünye Kalesi’nde yürüttüğü çalışmalara ilave olarak oranın 3. ve 4. etap restorasyon çalışmalarının yapılmasını geçen yıl Bakanlık’tan talep etmiştik. İnşallah 2021 yılı içerisinde Allah’tan bir şey olmaz ise bunların yapılmasına başlayacaklar.” dedi.

-“Nisan-Mayıs gibi fakülte binamızın temelini atacağız”-

Ünye’de üniversite alanıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü, nisan – mayıs aylarında fakülte binasının temelinin atılacağını belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, şu açıklamayı yaptı:

“Orada yapılacak binanın avam projelerinin onaylandığını, devamında da uygulama projelerinin onaylanma aşamasında olduğunu ifade etmek istiyorum. Üniversitemizin Yapı İşleri Daire Başkanlığı ve Ünye Belediyemiz İmar İşleri Müdürlüğü koordinasyonu dahilinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Nisan ya da en geç mayıs ayı gibi burada temel atılacak, inşaata başlanacak.” 

Başkan Argan; açıklamasında ayrıca DSİ’nin Tabakhane ve Curi derelerinde yapacağı çalışmalar ve yeni yapılacak olan Adalet Sarayı’na ilişkin de bilgilendirmelerde bulundu.

-“En büyük teşekkürü Ünye halkı hak ediyor”-

Başkan Argan, sözlerini şöyle noktaladı;

“Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde özellikle teşkilatımızda görev yapmış olan teşkilat mensubu arkadaşlarım başta olmak üzere, Ünyeli hemşehrilerimizin yakın takipleri ve basın mensuplarımızın da aracılığıyla sıcak gündem malzemesi yaparak bunları bizlere aktarmalarından ve sonuca ulaştığımızdan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. En büyük teşekkürü Ünye halkı hak ediyor. Ardından da çalışmalarımız ışığında koordinasyon dahilinde Ünye’de beraber çalışmış olduğumuz Belediye Başkanımız, Kaymakamımız, Valimiz, siyasetçilerimiz, bürokratlarımıza şükranlarımızı ifade etmek istiyorum. Yapmış olduğumuz hizmetlerle beraber Ünye’de artık bundan sonraki safhalarda da farklı hizmetlerin yapılmasına hep birlikte vesile oluruz.”

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 321 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Argan, Ankara, ziyaretini, değerlendirdi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler