HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Nisan 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
24 Şubat 2021 Çarşamba Saat: 13:42

Ahmet Çamyar’ın suçsuzluğu tescillendi

Hakkındaki hukuksuz sürece yargı kararıyla ‘dur’ denildiğini ve Bakanlığın soruşturma izninin iptal edildiğini belirten Ahmet Çamyar, “Sürece son nokta konulmuş, böylelikle dağ fare doğurmuştur.” dedi.
Ahmet Çamyar’ın suçsuzluğu tescillendi

İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan inceleme sonrası hakkında açılan soruşturmanın selameti açısından Bakanlık tarafından 2018 yılında Ünye Belediye Başkanlığı görevinden alınan Av. Ahmet Çamyar, hakkında devam eden soruşturma ve davaların tümünden aklandı.Yalan ve iftiralardan oluşan davalar sonucunda gerçeklerin ortaya çıktığına işaret eden Çamyar; “Sadece Berlin’de değil, Türkiye’de de, hem Danıştay’da hem Ünye Asliye Hukuk mahkemelerinde adaletli hakimlerin olduğunu bu kararlar net bir şekilde ortaya koymuştur” ifadelerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı incelemeler sonrası hakkında soruşturma açılması kararlaştırılan, 16 Kasım 2018 tarihinde ‘soruşturmanın selameti’ gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından Ünye Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Av. Ahmet Çamyar, hakkındaki tüm dava ve soruşturmalardan suçsuz bulundu.

Görevden uzaklaştırılmasına esas gösterilen maddelerle ilgili hukuki süreci Danıştay 1. Dairesinin kararıyla sonuçlandırılan Ahmet Çamyar’ın, Ünye Asliye Hukuk Mahkemelerinde devam eden davaları da 23 Şubat 2021 tarihi itibarıyla sonuçlandı. Ahmet Çamyar, hakkında açılan bütün davalardan aklandı.

Ünye Belediye eski Başkanı Ahmet Çamyar konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasıyla yaşananları ve gelinen noktayı anlattı.

Çamyar açıklamasında şunları söyledi;

“Kıymetli hemşehrilerim; bundan tam 27 ay evvel size son kez seslenirken; ‘Amelinden şüphesi olmayan bir Müslüman ölüme giderken, nasıl bir iç huzuru içinde ölüme gülümserse, ben de bugün bu sonuca böyle tebessüm ediyorum diyerek’ Ünye Belediye Başkanlığı görevinden haksız ve hukuka aykırı bir şekilde güya ‘soruşturmanın selameti açısından’ uzaklaştırılmıştım.

-Soruşturma ve davaya konu her konudan aklandı -

Görevden uzaklaştırılmama esas gösterilen bütün maddelerle ilgili hukuki süreç Danıştay 1. Dairesinin kararıyla sonuçlandırılmış olup, hukuksuz sürece Yargı Kararıyla dur denilmiş, Bakanlığın soruşturma izni iptal edilerek sürece son nokta konulmuştur.

Aynı şekilde Ünye Asliye Hukuk Mahkemelerinde devam eden gazete alımı, dergi alımı, şal alımı, belediye çalışanlarına alınan, eldiven, atkı, gömlek ile çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizle yaptığımız toplantının yemek bedeli gibi Türkiye’deki tüm belediyelerin hukuka uygun olarak yaptığı, ama bana gelince komedi bir şekilde ‘Neden aldın, neden yaptın? sorusunun yöneltildiği davalar 23 Şubat 2021 tarihi itibarıyla sonuca ulaşmış olup, dağ fare doğurmuştur.

Hem Danıştay hem Ünye Mahkemelerindeki sürecin bitimiyle birlikte iş bu basın bildirisini sunma gereği hasıl olmuştur.

-“Ünye ve Ünyeli kandırılmış, siyasi bir linç ve sonrasında siyasi bir cinayet işlenmiştir” -

25 yıl önce Gençlik Kolları üyeliği ile başlayan, kurucu yönetim kurulu üyelikleri, belediye meclis üyelikleri, ilçe başkan yardımcılıkları, iki dönem ilçe başkanlığı ve sonrasında da doğup büyüdüğüm şehrin Belediye Başkanlığı ile taçlandırılmış siyasi hayatım sudan sebeplerle sonlandırılmaya çalışılmıştır. Bu masum bir hata değilse, hiçbir şeyden haberi olmayan birçok insan kandırılmış, kullanılmış, kirletilmiş, adalet karşısında hiçbir anlamı olmayan bir soruşturmanın selametinden bahisle, şehrin kaderine ve geleceğine müdahale edilmiştir. Yani; Ünye ve Ünyeli kandırılmış, siyasi bir linç ve sonrasında siyasi bir cinayet işlenmiştir. Gece gündüz Ünye ve Ünyeli için çalışan, onlarca proje ve hizmet üreten, girilen her seçimden de %70 ve üzeri oy alınmasına katkı sağlayan ekip tasfiye edilmiştir.

-“Peki bu cinayeti işleyen kim ya da kimlerdir?” -

Tamamı; bildiğimiz ve tanıdığımız irili ufaklı bir takım kişilerin, gizli yapıların, kirli inlerinde planladığı, sonra; sosyal medyanın kirli dehlizlerinde isimsiz ve yüzsüz ve hatta bir kısmı ahde vefa bilmez bir takım adamların paylaşımlarına konu edilmesi sağlanan, sokakta dillendirilmesi temin edilen ve aslında toplumun bildiği kadarı ile hiç birinin inançları ile de bağdaşmayacak aşağılık dedikoduların kelime kelime soruşturmaya konu edilmesi bu kişilerin çok öngörülü olduğu ya da çok bilgili olduğu şeklinde asla yorumlanamaz. Ünyelilere anlattıkları üzerinden kendilerinin neler kazanacağının hesabı ile konuşan bu adamların anlattıklarının yalan, kendilerinin müfteri olduğu gün gibi, Yargı Kararıyla ortaya çıkmıştır. Zira hakikat güneş gibidir. Er ya da geç ortaya çıkar, güneş de asla balçıkla sıvanmazmış.

Ünye’nin tamamen gerçek dışı ve uydurma bir konu ile tarih boyunca anılacak olmasını temin eden bu kalitesiz ve ahlaksız filmin senaryo yazarları, yönetmeni, set arkası çalışanları, oyuncuları, figüranları ve izleyicileri kendilerinin de tarih boyunca bu kalitesiz ve ahlaksız film ile anılacak olduklarını düşünemeyecek, şartlanmış ve şartlandırılmış adamlardır.

-Hakaret ve iftiralara karşı susmayacak, dava açacağım -

Yalan ve iftiralar yumağı olan bu konuyla alakalı bu zamana kadar eleştiren, hakaret eden hiç kimseye dava açmadım, şikayette bulunmadım. Ancak; bundan sonra sosyal medya üzerinden hakaret ve eleştiri sınırlarını aşanlara karşı şikayet ve dava açma hakkımı kullanmaya başladığımı da bildiririm.

Sadece Berlin’de değil, Türkiye’de de, hem Danıştay da hem Ünye Asliye Hukuk Mahkemelerinde adaletli hakimlerin olduğunu bu kararlar net bir şekilde ortaya koymuştur.

Ben bu süreçte bana inanan, güvenen başta eşim ve aile mensuplarım olmak üzere, en az onlar kadar yanımda duran tüm dostlara sonsuz teşekkür ediyorum.

Bütün bu yaşanılanlardan Ünye’nin zarar görmemesini, yaşanılan bu travmanın şehrin hafızasında onarılamaz hasarlar bırakmamasını umut ve temenni ediyorum.

“Yeşilin gölgesine, Mavinin Ötesine” demiştik “Yeşilin gölgesinden” hepinizi saygılarımla selamlıyorum.”

 

 

 

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 1.364 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ahmet, Çamyar’ın, suçsuzluğu, tescillendi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler