HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
27 Şubat 2021 Cumartesi Saat: 14:55

Ordu, madenciler için cennet haline getirildi

Ordu ilinin madenciler için cennet haline getirildiğini belirten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel; “Elde ettiğim bilgilere göre, ilimizde 122 adet sondaj alanı var. Bu çok yüksek bir rakam” dedi.
Ordu, madenciler için cennet haline getirildi

Maden arama ruhsatlarının il genelinde geniş bir alanda yayıldığını ve 122 adet sondaj noktası bulunduğunu belirten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Oney Flash FM’de Haftanın Yorumu programında yaptığı açıklamasında, şunları söyledi:

“Başından beri mücadele ediyorum”

“Fatsa’da altın arama 2015’te milletvekili olduğum yıl başladı. Ben orada yapılanın yanlışlığını o zamanlar güçlü bir şekilde dile getirmeye çalıştım. Diğer bölgelerden 9 milletvekili çağırdım, toplu bir destek verelim istedim. Ama yöre sakinlerinin o günkü tepkisi yüksek değildi.

“Ordu madenciler için cennet haline getirildi”

Ordu ilinde benim elde ettiğim bilgilere göre 122 adet sondaj alanı var. Bunların bir kısmı faaliyete geçti. Bir kısmı için ruhsat alındı. Bu çok yüksek bir rakam. Ordu, madenciler için bir cennet haline getirildi. Yabancı firmalar bu işi kendi ülkelerinde rahatlıkla yapabilecekken gelip burada yapmalarının bir sebebi var. Bu da; yeterince itirazların olmaması ve hükümetlerin kolaylaştırıyor olması olarak açıklanabilir. Firma şunu düşünüyor, ‘buradaki vatandaş devletine çok saygılı. Devlet karar almışsa sesini çıkarmaz. Burada biz bu işi kolay yaparız.’ Bilinsin ki bu iş bizim toprağımızı bitirecek. Bu siyanür toprağın üstünden geçtiği zaman sadece altını değil içindeki kurşun, arsenik gibi bütün ağır metalleri de ayırıyor. Ama altını alıyor, arsenik ve kurşunu almıyorlar. Onları olduğu gibi suya ve toprağa bırakıyorlar.

“Ünye ve Fatsa fındığını tehlikeli bir son bekliyor”

Ünye ve Fatsa’da fındıktan elde ettiğimiz gelir yılda 300 milyon dolar. Ünye ve Fatsa’dan altın madeninden 2 milyon dolar elde ediliyor. Yani fındıktan elde edilen gelirin 150 katı. Siz ne yapıyorsunuz? Fındıkta siyanür çıkmaması için dua edelim. Fatsa’daki fabrikalarla görüştüm. Artık burada çikolata üreten fabrikalardan alıcı firmalar belge istiyorlar. Fatsa ve Ünye fındığı kullanıyor musun? diye soruyorlar. Bu durum Ünye ve Fatsa fındığının sonunu hazırlıyor.

“Savcılık işlem yapmıyor”

Devlet buradan para falan kazanmıyor. Buradan birileri para kazanıyor. Erdoğan bile bile o insanların kazandığı parayı sanki Türkiye kazanmış algısı oynuyor. Türkiye’de en çok arıcısı olan iliz. Bal üretiminde de dünya ikincisiyiz. Fatsa’da kestane bal ormanını yakmaya kalktı bu firma. Ben tespit ettim, savcılığa suç duyurusunda bulundum o savcılar işlem yapmadılar firma hakkında.”

Ünye KENT Haber 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 373 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ordu, madenciler, için, cennet, haline, getirildi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler