HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
2 Mart 2021 Salı Saat: 15:33

Atik’in de katıldığı Ünye Belediye Meclisi toplantısı yapıldı

Uzun süredir Ünye Belediye Meclis Toplantısına katılmayan Ordu Büyükşehir Başkanvekili Adem Atik’in de katılımıyla 8 maddelik şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Atik’in de katıldığı Ünye Belediye Meclisi toplantısı yapıldı

Ünye Belediyesi 2021 Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın başkanlığında 1’i gündem dışı olmak üzere 8 maddenin görüşülmesiyle gerçekleşti. Toplantıya uzun süredir katılmayan Ordu Büyükşehir Başkanvekili Adem Atik’in de katılması dikkat çekti.

Gündem maddelerinin 5’i imarla ilgili olup görüşülen maddelerin 1’i kabul edilirken 1’i detaylı incelenmek üzere ertelendi. 3 Madde ise İmar Komisyonuna havale edildi.

-Başkan Tavlı, Ankara temaslarını anlattı -

Belediye Başkanı Hüseyin tavlı, belediye olarak şubat ayında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Tavlı, ayrıca Ünye Kültür Merkezi inşaatı, Organize Sanayi Bölgesi Alt Yapı Yapım İhalesi, Ünye Kalesi, derelerin ıslahı, elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarına ilişkin yaptığı Ankara temasları ve sonuçlarını mecliste anlattı. 

Başkan Tavlı, “Başta Ünye’nin yıllarca yapılması için çözüm aradığı OSB için alt yapı yapım ihalesinin gerçekleşmesiyle bir adım daha atıldı. Beklenen, özlenen Ünye’miz açısından önem arz eden bu sorunumuzun çözüme kavuşuyor olmasından memnunuz. Diğer taraftan derelerimizin ıslahı ve diğer sorunlarımızla ilgili görüşmelerden olumlu sonuçlar aldık” dedi.

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan çöp kamyonu desteği -

Mecliste gündemde görüşülen bir maddede, çevre kirliliğinin giderilmesi amacıyla 1 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp aracı alınması için Çevre ve Bakanlığı tarafından Ünye Belediyesine 620 bin TL şartlı nakdi yardım yapıldığı belirtildi. Bahse konu aracın alınabilmesi hususunda sürecin yürütülmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

-Elektronik haberleşme istasyonu tarifesi belirlendi -

Gündemde görüşülen diğer maddede, 2021 yılında uygulanacak ücret tarifesine eklenmek üzere, yer kullandırılması halinde elektronik haberleşme istasyonları için tarife komisyonunca onaylanan ücret tarifesine ait komisyon kararı görüşülerek, 5 katı üzerinden yani yıllık 19 bin 890 TL olarak belirlenmesi oy birliği ile haber edildi.

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 631 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, Belediyesi, Mart, Ayı, Meclis, Toplantısı, yapıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler