HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
2 Mart 2021 Salı Saat: 15:48

“Erbakan, birleştirici ve uzlaştırıcı dil için çaba sarf etti”

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, Erbakan Haftası’na ilişkin basın açıklaması yaparak “Erbakan Hoca; Türkiye’de birleştirici ve uzlaştırıcı dil için çaba sarf etti” dedi.
“Erbakan, birleştirici ve uzlaştırıcı dil için çaba sarf etti”

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, Erbakan Haftası’na ilişkin basın açıklaması yaptı. Başkan Şahin, şunları söyledi; “Bundan önceki yıllarda Erbakan Haftası’nda, her defasında Erbakan Hocamızın bir yönünü anlamaya çalıştık. Bu yıl da Erbakan Hocamızın dilinden düşürmediği, her toplantıda yinelediği “Yaşanabilir bir Türkiye” hedefi ana teması üzerinden Hocamızı anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Aslında Hocamızı en az bir kez dinlemiş bir kişi bunu çok iyi bilir ki bu sadece bir başlangıçtır. Bunu tamamlayan iki çok önemli unsur daha vardır. Bunların ikincisi “Yeniden Büyük Türkiye”, üçüncüsü ve diğer ikisinin tamamlayıcısı “Yeni Bir Dünyayı kurmaktır” dedi.

-“Milli Görüş’ün hedefi maneviyatçı bir Türkiye meydana getirmektir”-

Başkan Şahin, sözlerine şöyle devam etti; “Erbakan Hoca: “Milli Görüş ile diğer görüşler arasında hedefler bakımından fark vardır. Milli Görüş’ün hedefi maneviyatçı bir Türkiye meydana getirmektir. Her zaman hakkı üstün tutmaktır. Türkiye’nin içinde ve dışında barışı korumaktır. Bağımsız bir Türkiye olması için şart koşmaktadır. Hür, müreffeh ve öncü bir Türkiye istemektedir. Kim bunları istiyorsa Milli Görüşçüdür.” diyor. Buraya baktığımızda aslında Erbakan’nın kısmen nasıl bir Türkiye istediğini anlıyoruz. Kısmen diyorum, çünkü buradaki her maddeyi açıklamak sayfalar sürecek bir çalışma gerektirir” ifadelerinde bulundu.

-“Her kesimden insan; Erbakan’ın Türkiye için önemini anlayamadığını ifade eder”-        

Merhum Başbakanımız bu darbe sonrası partisinin kapatılmasını “Bu karar tarihin akışı içerisinde basit bir noktadır.” diyecek kadar öngörüye sahiptir diyen Şahin şöyle devam etti; “Merhum Başbakan Necmettin Erbakan bu ideallere inanmış ve inandığı bu uğurda büyük mücadeleler vermiştir. Bu mücadelenin en büyüklerinden sayılacak olanı elbette 28 Şubat Postmodern darbedir. Mamak'ta tankların yürütülmesiyle başlayan televizyonlarda gerçekleşen propagandalarla devam eden bu süreç 28 Şubat’ta Postmodern bir darbe olarak neticelenmiştir. Merhum Başbakanımız bu darbe sonrası partisinin kapatılmasını “Bu karar tarihin akışı içerisinde basit bir noktadır.” diyecek kadar öngörüye sahiptir. Çünkü o gün “28 Şubat bin yıl sürecek.” diyenler bugün tarih oldular. Belki de onların bu utancı bin yıl sürecek. Ama bugün görüyoruz ki her kesimden insan; Erbakan’ı anlama noktasında eksik kaldığını ve Türkiye için önemini anlayamadığını ifade eder yazılar yazıyor ve bu minvalde konuşmalar yapıyor.

-“Erbakan Hoca; Türkiye’de birleştirici ve uzlaştırıcı dil için çaba sarf etti”-

Erbakan Hoca; Türkiye’de kutuplaştırıcı dilin yerini birleştirici ve uzlaştırıcı dile dönüşmesi için büyük çabalar sarf etmiştir. Hükümete geldiği dönemlerde ittifak yaptığı partilere bakıldığında bunu çok rahat görebiliriz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün Hocamızın vefatının üzerinden 10 koca yıl geçmiş olmasına rağmen Genel Merkezimizin düzenlemiş olduğu Erbakan’ı Anma ve Anlama Programına her kesimden katılımın olması akıllara yine “Erbakan birleştirdi.” cümlesini getirdi. Erbakan Hocamızı rahmetle anarken ortak paydamızın mutlu bir azınlık için değil de herkes için Yaşanabilir bir Türkiye olmasını temenni ediyorum.”                                                  Ünye KENT Haber/Bülten 

Bu haber toplam 377 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler