HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
2 Mart 2021 Salı Saat: 18:10

Asarkaya’da kim şahsi menfaat sağlamış?

Aslan Güdek, muhalefet Meclis üyelerinin şahsi menfaat sağladığı gibi iddialar olduğuna işaret ederek; “Kime şahsi menfaat sağlanmışsa Meclis’te açıklansın” diyerek Hüseyin Tavlı’ya çağrıda bulundu.
Asarkaya’da kim şahsi menfaat sağlamış?

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı verdiği cevapta böyle bir durum olmadığını belirterek; “Bu söylemleri araya nifak sokmak ve huzursuzluk çıkarmak isteyenler, bu memlekete ihanet içerisinde olanların çıkardığını ifade etmek istiyorum” dedi.

Ünye Belediyesi Mart ayı olağan Meclis Toplantısı Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın başkanlığında gerçekleşti.

Meclis toplantısında Saadet Partili Ünye Belediye Meclis Üyesi Aslan Güdek, gündem dışı söz alarak, meclis üyelerine ilişkin bir takım iddiaları gündeme getirdi.

Güdek, açıklamasında, “Asarkaya’daki yangında yanan bölgenin betonarme olarak yapılarak hizmete sunulacak olması ve bunun oradaki yapılaşmaya aykırı olduğu ile ilgili ve ayrıca muhalefet meclis üyelerinin buradan menfaat sağladığına yönelik bazı iddialarla karşı karşıyayız. Şahsi menfaatlerimizle alakalı bir talebimiz olmuşsa, kim böyle bir talepte bulunmuşsa çıkın Meclis’te açıklayın” diyerek Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya çağrıda bulundu.

-“Bunların derdi huzursuzluk çıkarmak”-

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bazı kişilerin araya huzursuzluk çıkarmak derdinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Asarkaya’da defaten yangına sebep olan bir alanı yeniden dizayn ederek, ayrıca oradaki parçalı yapıları toparlayarak düzgün bir alan oluşturduk. Bütün gayret ve gayemiz oraya giden hemşerilerimizin rahat ve huzurlu bir şekilde hizmet almalarını sağlamak. Orada henüz bitmemiş bir işin peşine düşmek ki bunların derdi ne onu da bilemiyorum… Ama bunların, araya nifak sokmak ve huzursuzluk çıkarmak isteyenler, bu memlekete ihanet içerisinde olanlar olduğunu ifade etmek istiyorum.”

-“Eksiğimiz olabilir ama kastımız asla olamaz” -

Eksiğimiz olabilir ama kastımız asla olmaz ifadesini kullanan Tavlı, “Ünye Belediyesi ve Meclis Başkanı olarak bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Hepimizin hedefi de Ünye’nin ileriye daha iyi bir şekilde hazırlanması ve ihtiyaçlarının da en ivedi bir şekilde çözüme kavuşturulması noktasında el birliği ile hareket ediyoruz. Birileri onu dedi, bunu dedi, şöyle olmuş, böyle olmuş... Ben hemşerilerimizin şehirde yapılanları bildiği ve gördüğünü düşünüyorum.  Meclis olarak eksiğimiz olabilir. Ama kastımız asla olmaz.  Yanlışımızı ne bilerek ne kasti olarak yaparız. Ama eksiğimiz olabilir.” diye konuştu.

-“Hiç kimsenin böyle bir talebi olmamıştır” -

Tavlı açıklamasını şöyle tamamladı:

 “Burada değil muhalefetin, kendi çalışma arkadaşlarımın tamamının hiçbir konuda ne şahsi beklentisi ne de şahsi talebi olmuştur. Ne de böyle bir düşünce taşıdıkları aklımın ucundan geçmez. Bizim hepimizin gayesi Ünye’ye hizmet çizgisindedir. Bu çizginin dışındaki söylemler ve eylemler bunu söyleyenleri bağlar.” 

  Ünye KENT Haber


Bu haber toplam 575 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Asarkaya’da, kim, şahsi, menfaat, sağlamış?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler