HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
4 Mart 2021 Perşembe Saat: 18:24

Torun: Esnafımızın derdini dinliyoruz

Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere Ünye’ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Torun: Esnafımızın derdini dinliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun’un Ünye’deki ziyaret adreslerinden biri de Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası oldu. Ziyarette Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Ünye Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Özkan, esnafın sorunlarını aktardı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, ziyarette gazetecilere yaptığı açıklamada,  “Türkiye’yi adım adım geziyoruz. Bütün arkadaşlarımız ile birlikte gerek esnafımızın derdini dinliyoruz,  gerek Türkiye’de yaşanılan hangi sorun varsa onları tespit edip çözüm yollarından aktarıyoruz. Aslında içinde bulunduğumuz sürecin mutlaka bir çıkış yolu var. Bu ülke bu olumsuzlukları yaşamak mecburiyetinde değil.” dedi.

1089 üyenin sorunlarına yardımcı olmaya çalışıyoruz

Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Ünye Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Özkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun’a ziyareti için teşekkür ederek ; “Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak 1.089 üyesi olan bir odayı ziyarete geldiniz. Bizim üyelerimizden bir bölümü sanayi ile ilgili diğer bölümleri mobilya sektörü ve otomotiv sektörü ile ilgili. Burada yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber esnaf ve sanatkarlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.  

Bunları yaşamak zorunda değiliz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun yaptığı konuşmasın şunları ifade etti; “Bu ülke bu olumsuzlukları yaşamak mecburiyetinde değil. Ama sanki içerisinde bulunduğumuz süreç bize kaderimizmiş gibi gösteriliyor. Ama bunu biz kabul etmiyoruz. Çünkü Türkiye üretiyor, siz üretiyorsunuz, biz üretiyoruz, herkes bir şey üretiyor. Ama bu ürettiklerimizi karşılığında da vergi de veriyoruz bu ülkeye, içtiğimiz sudan yediğimiz ekmeğe kadar.

Bu ülkenin kaynakları nereye harcanıyor belli değil

Bu ülkenin kaynakları nereye harcanıyor belli değil. 128 milyar doların nereye harcandığını soruyoruz. Esnafa mı verdiniz?, İşçiye mi verdiniz?, Sanayiciye mi verdiniz? Nereye harcadınız? Bunu soruyoruz. Ama ülkeyi yönetenler korona sürecinde harcadık, diyor. Bunu kabul etmiyoruz.

Mesele ülke kaynaklarının kimin lehine kullanıldığı…

Eğer refahı tabana yaymazsanız, bu insanların sorununu çözmezseniz. Yukarıda ki bir avuç insanın zenginleşmesi bir avuç insanın bütün Türkiye'nin kaynaklarını alması bizim sorunlarımızı çözmüyor. Mesele  bu ülkenin kaynaklarını kimin lehine  kullanma meselesi. Yani vatandaşın lehine mi kullanıyorsun yoksa belli bir zümrenin, belli bir kesimin lehine mi kullanıyorsun? Bu soruları sorduğumuzda da maalesef sizlerin de izlediği gibi yanıt alamıyoruz, hakaret işitiyoruz. Ya da gerçekten yakışmayan ifadelerle muhatap oluyoruz.”

Esnaf kapatma noktasında can çekişiyor

Buraya gelene kadar bir çok esnaf arkadaşa uğradık, ya 15 kişi çalıştırıyormuş, 5-6 kişiye düşürmüş, ya kirasını ödeyemez hale gelmiş, artık çaresizlikten kapatma noktasına gelmiş bu insanlar. Durduk yerde bu sorunlar yaşanmıyor. Evet korona, korona ama koronadan önce de bir kriz vardı. Korona ile de buhrana dönüştü bu.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 446 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Torun:, Esnafımızın, derdini, dinliyoruz

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler