HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
4 Mart 2021 Perşembe Saat: 19:17

İçinde bulunduğumuz durum çözülemez değil

Ordu genelinde ve Ünye’de yapılmayan ya da yarım yapılan işleri dile getiren Seyit Torun, “Bu hükümet yol yapmakla övünür durur. Ama Ordu’nun yolları yapılacak duruyor” dedi.
İçinde bulunduğumuz durum çözülemez değil

Ordu genelinde ve Ünye’de yapılmayan ya da yarım yapılan işleri dile getiren Seyit Torun, “Bu hükümet yol yapmakla övünür durur. Ama Ordu’nun yolları yapılacak duruyor” dedi.

Hükümetin söz verdiği halde yapmadığı her işin takipçisi olduklarını belirten Torun; “Bütün bunların çözümü halkın iktidarında. Sandıkta tercihini değiştirerek, CHP’yi seçerek bu sorunlardan kurtulmak sizin elinizde” dedi.

-Torun’dan Ünye’de dolu dolu ziyaret!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Ünye’de dolu dolu ziyaret yaptı, sorun ve sıkıntıları dinledi.

Seyit Torun, Ünye’de erken saatlerde başlayan programında ilk ziyareti Ünye Sanayi ve Ticaret Odası’na gerçekleştirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Torun, ÜTSO Başkanı İrfan Akar ile Ünye, Ordu ve bölge ekonomisine ilişkin ve pandemi sürecinde esnaf ve sanayicinin durumu ile bilgi alıp fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretin ardından Niksar Caddesi, Hükümet Caddesi, Ünye Cumhuriyet Meydanı, Çamurlu ve Orta Yılmazlar Mahallesi Devlet Sahil Yolu üzerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Torun’un ikinci durağı Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası oldu.

Burada esnafların sorunlarını Oda Başkanı Ali Özkan’dan dinleyen Torun, bu sorunların giderilmesi için konunun takipçisi olacağının altını çizerek sorunların giderilmesi için CHP’nin yol haritası olduğunu söyledi.

Ardından 20 Temmuz Caddesi ve Cengiz Topel Caddelerinde esnaf ziyaretleri yapan Torun, esnafların özellikle pandemi döneminde yaşadıkları sorunları birebir dinledi.

Esnaf ziyaretlerinin ardından Torun’un Ünye’deki üçüncü durağı Ünye Ziraat Odası oldu. Oda Başkanı Osman Sarıkahraman’dan Ünye’de yaşanan zirai don olayı ile ilgili bilgi aldı. TMO’nun fındık alımı yaparken fiyatta revizyon yapması gerektiğini ifade eden Torun, fındık ile ilgili bir planlama ve yasanın olmadı gerektiğini söyledi.

Torun’un Ünye’deki 4. durağı Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf Odası olurken, 5. Durağı ise Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası oldu.

Oda ve esnaf ziyaretlerinin ardından Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Ünye ilçe teşkilatında partilerle bir araya gelerek Ünye, Ordu ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

-19 yıllık iktidar tercihini halktan yana değil bir avuç zümreden yana kullanıyor -

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirerek başlayan Seyit Torun şunları söyledi;

“Amacımız bu ülkede hep birlikte barış ve huzur içinde yaşamak. Buna imkanımız var. İçinde bulunduğumuz durum çözülemez değil. Ama 19 yıldır ülkeyi yönetenler maalesef tercihlerini halktan yana değil bir avuç zümreden yana, Saray’ın etrafında toplanmış güruhtan yana, çeteden yana kullandılar. O yüzden şuanda içinde bulunduğumuz sorunların çözülememesinin temel nedeni bir tercih nedeni. Halktan yana olmamasının nedeni.

-Yol yapmaktan övünen hükümet Ordu’da birçok yolu halen bitiremedi, bir kısmına hiç başlamadı -

Bu hükümet yol yapmakla övünür ya, halen Ünye  Akkuş Niksar yolu bekliyor. Halen Gürgentepe, Gölköy, Mesudiye yolu bekliyor. Aybastı Reşadiye yolu bekliyor. Topçam Mesudiye yolu bekliyor. Kumru Korgan yolu, Fatsa Çevre yolu bekliyor, Ordu Çevre yolu bitirilemedi. Maalesef iş yılan hikayesine döndü. Yani en önemli hakkımız olan, gerçekten bu bölgenin zor koşullarında en önemli ihtiyacımız olan bu sorunumuzu bile çözmekten aciz hale geldiler. Hep bu sene bitiriyoruz, bu sene başlıyoruz, bu sene planlamaya alıyoruz. Ama ne planda var ne uygulamada var. Bu da maalesef önümüzde duruyor.” dedi.

-Ordu’daki ormanların yüzde 34’ü altın madeni diye peşkeş çekildi -

Biz bunların yapamadıklarını dile getirinken birde yaptıkları bir şey var. Şuanda Ordu ormanlarının yüzde 34’ü küresel sermayeye peşkeş çekildi. Ne diye, altın madeni diye... Artık içme sularımız tehdit altında, yaşam koşullarımız tehdit altında. Fatsa’dakinin etkilerini bire bir yaşıyoruz. Biz bunu hak etmiyoruz. Bu güzelim coğrafyayı bu verimli alanları yok edersek yarın 10 katı para harcayın bunu geri getiremezsiniz. O yüzden tekrar yetkilileri uyarıyoruz, bu yanlıştan dönmesi içinde tekrar tekrar ifade ediyoruz.

-Neredeyse çeşmeden akan suya HES kuracaklar -

Geçmişte Enerji Bakanlığımızı yapan Belediye Başkanımız; ‘Su akar Türk bakar’ derdi. Neredeyse çeşme suyuna HES kuracak noktaya geldiler. Her yere ruhsat verdiler. Korgan Çamlı ve Çiftlik’te, Gülyalı Turnasuyu’nda yeni HES yapılmak isteniyor. Ama vatandaş istemiyor. Niye inatlaşıyorsun vatandaşla. Yani bir yeri yaparken bir yeri yıkmak zorunda mısın? Benim vatandaşımdan ne istiyorsun. Benim vatandaşımın suçu ne?

-Ünye OSB altyapı ihalesi yapıldı ama küçük sanayi sitesi için Bakan söz verdiği halde adım atılmadı -

Fatsa ve Altınordu’da OSB’lerle ilgili halen tamamlanamadı. Birçok eksik ve gereksiz yatırım yapılmasına rağmen Ordu’nun istihdamına katkıda bulunacak bu yatırımlar da gerçekleşmedi. Ünye’mizde de OSB’nin altyapı ihalesi yapıldı. Buradaki yatırımın da takipçisiyiz. Ama Ünye Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili halen belirsizlik devam ediyor. Bakan söz vermişi, haftaya oradayız demişti. Ama kaç hafta geçti halen kimseyi göremedik.

-Ünye İİBF’nin takipçisiyiz -

Ünye’nin bir diğer konusu da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi. O da yılan hikayesine döndü. Kampus için tahsis edilen eski atıl havaalanında hiçbir faaliyet yok. Bu konunun da takipçisiyiz.

-Ordu’ya düşe düşe Covid’te birincilik düştü -

Keşke bugün deseydik ki Ordu gayri milli hasılanın artışında birinci. Ordu işsizliği azaltmada birinci, ekonomik büyüklük olarak birinci. Eğitim öğretimde birinci. Ama birincilikte bize düşe düşe Covid-19’da düştü. Covid-19’da birinci olduk. O hatalı yönetim, hatalı uygulama bizi bu noktaya getirdi. Şuanda maalesef Ordu kıp kırmızı. Bunu da benim vatandaşım hak etmiyor. Alınan tedbirleri de göreceli ve yetersiz buluyoruz. Bu konuda sorumluları da göreve davet ediyoruz. Bugün Sağlık İl Müdürlüğü’nde ki direk teması olmayan insanlar bunlar. Yarıdan fazlası Covid. Kendine faydası olmayanın insanıma nasıl faydası olacak. Onu da merak ediyorum.

-Tüm sorunların çözümü var, kaynak var ama mesele bunu vatandaşın lehine kullanacak iktidarda -

Bütün bu sorunların çözümü var. Bütün bunlar çözülebilir. Türkiye’de kaynak var. Tüm mesele bu kaynakları halkın lehine mi kullanacaksınız? Bir zümrenin, bir avuç insanın lehine mi kullanacaksınız. Mesele bu. Tüm mesele vatandaştan topladığınız parayı gelir gurubu düşük insanların ihtiyacının çözüldüğü yerde kullanmada. Ama bakıyorsunuz bu ülkede her birimiz vergi ödüyoruz. Vergi topluyoruz. Her birimiz içtiğimiz sudan yediğimiz ekmeğe vergi ödüyoruz. Ama bizim vergilerimiz nereye harcanıyor? Bizim vergilerimiz kime ödeniyor? Bunu sorduğumuzda da hakaret işitiyoruz.

-Hepimize düşen halkın iktidarını göreve getirmek

Hepimize düşen halın iktidarını göreve getirmek ve bu sorunları çözmek. Biz sadece eleştiri getirmiyoruz. Biz sadece sorunları tespit etmiyoruz. Biz Türkiye’de hangi sorun varsa tek tek onların çözüm önerilerini de sunuyoruz. Çözüm var, kaynak var. Her şey var. Ama tek bir şey yapmak lazım. Sandıkta tercihini değiştirerek CHP’yi seçerek bu sorunlardan da kurtulmak.

-Devletin Valisi kumpas kurmaz!-             

Önceki dönem 2019 yerel seçimleri sırasında Ordu Valisi Seddar Yavuz ile havaalanında yaşanan VİP krizi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl hapis cezası ile yargılanmasını eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, olayın Valinin kumpası olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

 “O seçim dönemini hepiniz hatırlarsınız. Devletin Valisi kumpas kurmaz. Devletin Valisi tuzak kurmaz. Devletin Valisi entrika yapmaz. Devlet yönetmek ciddi iştir. Maalesef Ordu’ya yakışmayan bir vali vardı, şimdi Kocaeli’ne yakışmayan bir vali oldu. Onun devlet terbiyesiyle, devlet göreviyle alakası yok.

-Saraya yaranmak için bunu yaptı-

O tetikçi! Saraya bir şekilde yaranmak için böyle bir harekete başvurdu. Benim yasal olarak orada VIP geçiş hakkım var, beraberimdeki heyetin de geçiş hakkı var. Kaldı ki biz, bu hakkımız olduğu halde önceden aradık. Bize dediler ki; ‘Sizin refakatinizde mi geçecek? Biz de ‘Evet, bizim refakatimizde geçecek’ dedik. Ama daha içeri girmeden Çevik Kuvvet önümüze dizdi. Komplo kurdu bize. Tuzak kurdu. Haydi biz her şeye rağmen, belediye başkanımız dedi ki; ‘Başkanım, hiç bunlarla uğraşmaya gerek yok.’ Hatta bana rica etti. Ben ısrarla oradan geçme düşüncemi devam ettirirken; O ‘Kurban olayım, gel. Boşver. Biz öbür taraftan gidelim’ diye kendisi söyledi. Orada hakareti bile yok. Bana da dava açtı. Dilime dolayamayacağım, bir kağıda yazamayacağım hakareti kendine reva gördü. Gitti polisi kullanarak, emniyet gücünü kullanarak iftira attı, yalan beyanda bulundurttu. Maalesef değil valilik, ona hiçbir kamu görevi yakışmaz.”

 

 Ünye KENT Haber

 

 

Bu haber toplam 433 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İçinde, bulunduğumuz, durum, çözülemez, değil

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler