HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
5 Mart 2021 Cuma Saat: 14:34

Tomakin: Genel Başkanın gibi yalancısın!

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’i fındıkla ilgili açıklaması nedeniyle “Genel Başkanın gibi yalancısın!” şeklinde sert şekilde eleştirdi.
Tomakin: Genel Başkanın gibi yalancısın!

Mustafa Adıgüzel’in açıklamasının, üreticinin aklını bulandırmaktan başka bir şey olmadığını ifade eden Halit Tomakin, “Fındığı 90 sent yapan sizin zihniyet, depolarda çürütüp yağlığa ayıran siz, Fiskobirlik’i zarara uğratan sizsiniz” diyerek tepki gösterdi.

Tomakin açıklamasında, “Kan emici vampirsiniz, bu aziz milletin kanını emdiniz. Genel Başkanın gibi yalancısın, şov, yapıyorsun. Hadi oradan başka kapıya, sana buradan ekmek çıkmaz” dedi.

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, fındıkla ilgili yaptığı açıklamayı eleştiren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’e sert çıktı.

Mustafa Adıgüzel’i şov yapmakla eleştiren Halit Tomakin; “Üreticiyi yanıltmak, üreticinin aklını bulandırmaktan başka bir şey bilmiyorsun. Genel Başkanınız gibi yalancısınız. Yalan üzerinden fındık üreticisinden oy devşirmeye çalışıyorsunuz, ama bilin ki, yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. Milletimiz sizin yalanlarınızı görüyor dedi.  

Gerekirse yeniden süre uzatımına gideriz, size mi kaldı bu işler?

Başkan Tomakin yaptığı açıklamasında; Hükümetin alım süresini 30 Nisan’a kadar uzattığını, 22,5 TL’den fındık alımının sürdüğünü, depoların açık olduğunu , görevlilerin hazır beklediğini, 30 Nisan’dan sonra ise fındığın serbest piyasada  düşecek mi, yükselecek mi? bilinmediğini, üreticiler fındıklarını satacaklarsa 30 Nisan’a kadar TMO ‘ya vermelerini istediğini belirterek; “Üreticilerimizin isteği doğrultusunda, ihtiyaç olması halinde yeniden süre uzatımına gideriz. Size mi kaldı bu işler? Size kalsa başaramazsınız zaten.

İşiniz, gücünüz yalan…

Bu ifademin tehdit neresinde, bunun ihanet neresinde? Bizi dinleyen seyircilerimizde şahit oldu ki, biz üreticimizi tehdit etmedik, asla imasını dahi yapmadık. Ayağınızı denk alın demedik. TMO fındık alamayınca bizi kullanıyormuş, açıklama yaptırıyormuş. Açıklamamızın hiçbir yerinde fındık üreticisini rencide edici laf edilmemiş veya fındığını piyasanın altında satması istenmemiş. Aksine 22,5 TL’ye TMO’ya satması istenmiştir. Bize ne falanca tüccarın don açıklamasından… İşiniz gücünüz yalan.

Siz milletin yakasından düştükten sonra millet kendine geldi

Engerek te, yılan da sizsiniz. Daha da ekleyelim, kan emici vampirsiniz. Bu aziz milletin kanını emdiniz. Siz bu milletin yakasından düştükten sonra bu aziz millet kendine geldi. Kaç yıl oldu siz iktidar olmayalı? Size niye  iktidar yüzü göstermiyor sanıyorsunuz… İki elinizi başınızın önüne eğip hiç düşünmüyor musunuz? AK Parti ile 15 seçim kaybettiniz, bu ders size yetmiyor mu?

CHP zihniyeti zamanında fındık 1dolar bile etmiyordu, 90 sentti. Fındığı depolarda çürütüp sonra yağlığa veren sizin zihniyet, FKB’yi arpalık yapıp zarar ettiren sizin zihniyet, daha sayayım mı? Show yapmak adına yalan üstüne yalanlarınızla üreticimizi kandıracağınızı mı zannediyorsunuz?”

 

 


Bu haber toplam 450 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Tomakin:, Genel, Başkanın, gibi, yalancısın!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler