HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
8 Mart 2021 Pazartesi Saat: 14:10

İYİ Parti’den Dünya Kadınlar Günü mesajı...

İYİ Parti İlçe Başkanı Feryal Çuhacı, Kadın Kolları Başkanı Şengül Ağca ve Kadın Komisyonu Üyesi Zehra Gümüş Toprak, birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı.
İYİ Parti’den Dünya Kadınlar Günü mesajı...

İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı, Kadın Kolları Başkanı Şengül Ağca ve Kadın Komisyonu üyesi Av. Zehra Gümüş Toprak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması düzenledi.

İYİ Parti Ünye ilçe teşkilatında düzenlenen basın toplantısında İYİ Parti Ünye ilçe teşkilatı Kadın Komisyonu üyesi Av. Zehra Gümüş Toprak, 8 Mart tarihinin, kadınlara siyasal, sosyal ve ekonomik alanda yer açacak mücadelenin günü olduğunu ifade etti.

Çuhacı; dileğim dünya kadınlarının mutluluğu

İYİ Parti Ünye ilçe Başkanı Feryal Çuhacı, “Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Bugün emeğin, sevginin, birliğin, mücadelenin, dayanışmanın günü. Nice 8 Martlara… Dileğim Türk kadının mutlu günler görmesi. Yarınların mutlu olması. Dünya kadınlarının hep beraber mutlu olması dileklerimle” dedi.

Ağca: Kadınlar için elimizden geleni yapacağız

İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Şengül Ağca, “Tüm kadınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun. Biz istiyoruz ki tüm kadınlarımız sağlıklı, huzurlu, mutlu yaşasınlar. Ünye ve İYİ Parti olarak bu konuda elimizden geleni sonuna kadar yapmaya çalışacağız.” dedi. 

Toprak: 8 Mart eşitlik ve özgürlük mücadelesinin simgesidir

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı Kadın  Komisyonu üyesi Av. Zehra Gümüş Toprak, “8 Mart 1857 yılında Amerika’da kadın işçilerin düşük ücretleri, uzun çalışma saatleri ve insanlık dışı çalışma koşullan nedeniyle başlattıkları grevde 129 kadın işçinin yakılarak öldürülmesiyle başlayan süreç kadınların; eşitlik ve özgürlük mücadelesinin simgesidir. 8 Mart Dünya Kadınlar günü; tüm dünyadaki kadınların; kendilerini ailede, toplumda, siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda eşit bir birey olarak görmeyen zihniyetlere karşı dayanışma ruhuyla hareket ederek; toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının ihlal edilmesinin ortadan kaldırılması için gerekli eğitim, kültür, ekonomik ve yasal alanda çalışmalar yapılması taleplerini dile getirdikleri mücadele ve dayanışma günüdür.

Bizler, İyi Parti Ünye İlçe Teşkilatı olarak; hali hazırda kadın hak ve kazanımlarından geriye götürmeye yönelik her türlü zihniyetin, söylemin, girişimin karşısında olacağımızı, kadına karşı ayrımcılığın ortadan kalktığı, kadının eşit ve özgür bir birey olarak var olduğu, kadının insan haklarının ihlal edilmediği, barışın ve özgürlüğün var olduğu bir Türkiye ve dünya için; kadın haklarının teminatı olan Atatürk ilke ve inkılapları ve Laik Cumhuriyetimize bağlılıkla, mücadelemizi ve dayanışmamızı sürdüreceğimizi kamuoyuyla saygılarımızla paylaşıyoruz.”


Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 342 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İYİ, Parti’den, Dünya, Kadınlar, Günü, mesajı...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler