HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
15 Mart 2021 Pazartesi Saat: 14:06

Zannedersiniz ki Ordu’nun her sorunu çözülmüş!

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, " Sokak perişan, esnaf kan ağlıyor. Ama lafa geldiğinde mangalda kül bırakmıyorlar. Zannedersiniz ki bunlar Ordu'nun her sorununu çözmüşler " dedi.
Zannedersiniz ki Ordu’nun her sorunu çözülmüş!

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt düzenlediği basın toplantısında Ordu’nun sorunlarını dile getirdi.

Demokrat Parti Ordu İl ve Altınordu İlçe Başkanlığı binasında Demokrat Parti Ordu İl Başkanı Dr. Selçuk Yücesan, Altınordu İlçe Başkanı Ertuğrul Koç'un konuşmalarının ardından söze; "Orduluları, gençleri, emeklileri, işçiyi, köylüyü Demokrat Parti’ye bekliyoruz ve partimize üye olmaya davet ediyoruz' diyerek başlayan Enginyurt, "Demokrat Parti Türk siyasetinde bundan sonra söylenmeyenleri söyleyecek, haksızlıklar karşısında mücadele edecek, Ordulunun ve Türkiye’nin hakkını arayacaktır" dedi.
İktidar vekilleri Bakanların etrafında turistik seyahatte
Enginyurt, Ak Parti Ordu vekillerini eleştirerek; "Ordu'da iktidarın 3 vekili de bakanların etrafında turistik seyahatte. Lafa geldiğinde mangalda kül bırakmıyorlar. Zannedersiniz ki bunlar Ordu'nun her şeyini çözmüşler. Stadı gezdiler, çok kısa bir sürede bitireceğiz dediler. Stat 3 yıl önce bitmeyecek miydi? Çevre Yolunu da bitiriyorlardı, 2017'de bitecekti ama bitmedi. Çambaşı yolu, Ulubey-Gölköy-Gürgentepe yolu, Sarpdere yolu yapılmadı." diye konuştu.
"Esnaf kan ağlıyor"
'Ordulu kalkınmak istiyor, gençler işsiz. Ordu'nun çocukları göçmek istemiyor. Allah'tan korkun; marmelat, reçel yaptık, kaz dağıttık diyorlar. Ama sokak perişan, esnaf kan ağlıyor' diyen Enginyurt, sözlerine şöyle devam etti; "Ak Parti vekilleri, kahveci esnafı perişan diyoruz, yarın o kahvecinin dükkanına gittiğinizde yüzüne nasıl bakacaksınız? Restoranlar, lokantalar, eğlence yerleri 1 yılda iflas ettiler. Çalgıcılar evine ekmek götüremiyor. Afrika'daki fakire 65 milyon lira dağıttık diyen bakan Türkiye'deki fakiri görmüyorlar mı? 5 milyon EYT'lilere söz verdiniz yok, 3600 nerede?"
Siz ne yaptınız?
Şova gelince yaparsınız. Ak Parti'nin Ordu milletvekilleri, gelin Süleyman Felek, Sırrıpaşa, Zübeyde Hanım caddelerinde birlikte yürüyelim bakalım esnafın derdi var mı yok mu? Sırça köşke oturup da sadece kendi partililerini ziyaret etmekle bu iş olmaz. Fındık fiyatı 22.5 TL verilince Cemal Enginyurt ortaya atılır, 'Cumhurbaşkanıyla görüşüp fındığı hallettik' yalanını konuşursunuz. Don var, TMO fındık almadı fiyatı 24 lira olarak revize edin diyoruz, etmiyorsunuz. TMO'nun alımlarını Nisan ayının 30'una kadar uzatmasında da biz mücadele verdik. Siz ne yaptınız?" diye sordu.


Bu haber toplam 770 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Zannedersiniz, ki, Ordu’nun, her, sorunu, çözülmüş!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler