HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
26 Mart 2021 Cuma Saat: 15:09

Adıgüzel: 2 senede 5 yılın borcunu geçtiler

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel; “Sürekli borçlanıyorlar, geçmiş belediyenin 5 yıllık borcunu 2 sene de yaptılar” dedi.
Adıgüzel: 2 senede 5 yılın borcunu geçtiler

Büyükşehir Belediyesi sürekli borçlandığını, geçmiş belediyenin 5 yıllık borcunu 2 sene de yaptığını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, şunları söyledi; “Ordu Büyükşehir Belediyesi en temel belediyecilik hizmetleri olan yol, su, trafik hizmetleri dâhil yerine getirmekten acizdir.  Her gün her ilçeden her mahalleden şikâyetler geliyor. Belediye sürekli borçlanıyor, geçmiş belediyenin 5 yıllık borcunu 2 sene de yaptılar. Fakat ortada hiçbir hizmet yok. Şimdi de duyduk ki, Gülyalı ya gül, Kirazlimanı'na kiraz projesi varmış. Bu işleri bırakın. Siz mevcut olanı koruyun yeter. Gölköy'de göl, Göksu'da su, Gürgentepe de gürgen bırakmadınız. Kabataş'ta taş Kabadüz'de düz bırakmadınız. Millet yol diye inliyor. İlla ki yöre isimlerinden çağrışım yaparak hizmet yapacaksanız, bölgemizde Yolbaşı, Yolağzı, Üçyol, Dörtyol gibi isimler de var. Biraz da asli işiniz yol aklınıza gelsin. Göksu var, Subaşı var biraz da su aklınıza gelsin” dedi.

-“Ucube kavşaklar ile millet nereye gideceğini bilemiyor”-

Coğrafyamızda bu devasa yol sorunu nedeniyle Ordu Büyükşehir belediyesi artık " yolsuzluk adına örnek belediye"dir diyen Adıgüzel; “Ordu merkezde bile trafiği birbirine kattınız. Ucube kavşaklar ile millet nereye gideceğini bilemiyor. Koskoca Sivas Caddesi'nin yolunu Civil deresi kenarındaki daracık yola sokup bir AVM'nin otoparkından geçiriyorsunuz. Böyle bir ana cadde kavşağının dünyada başka örneği yok. Bu yol güzergâhı Ordu’nun arkasındaki 5 ilçenin ve Sivas, Erzuruma geçiş yolu. Yine bir diğer örnek, Ordu Medikal Park Hastanesi, Emniyet ve Jandarmanın arasından ana yola çıkışta iki yöne iki trafik lambası var. Ancak tek şerit yol var. İnsanlar sağ lamba ve dönüş için araçlarını kaldırıma çıkarıp geçiyorlar. Kaldırım yaya yolu mu araç yolu mu? Aylardır burayı görüp geçen bir belediye yetkilisi rahatsız olmuyor.  Büyükşehir belediyesi 800 km yol yaptık reklamı ile yalan söylüyor. 100 km bile olmayan satıh kaplama ve asfalt ile reklam yapıyor.  Coğrafyamızda bu devasa yol sorunu nedeniyle Ordu Büyükşehir belediyesi artık " yolsuzluk adına örnek belediye"dir” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 627 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel:, 2, senede, 5, yılın, borcunu, geçtiler

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler