HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
5 Nisan 2021 Pazartesi Saat: 15:37

Güler’in yerine İl Başkanı konuşuyor!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddialara Hilmi Güler değil de İl Başkanı’nın cevap vermesini manidar bulduğunu belirtti.
Güler’in yerine İl Başkanı konuşuyor!

İl Başkanının cevabını sorunlu bulan Mustafa Aıgüzel; “AKP il kongresinde kendisine, ‘30 saniyen var kısa kes’ dendiğinde cevabı olmayan AKP İl Başkanı bize gelince pek de cüretkar görünüyor.” Dedi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel şu açıklamayı yaptı: “Geçtiğimiz günlerde Ordu eski otogar alanında bir açıklama yapmıştık. Biz işin muhatabı Büyükşehirden bir açıklama beklerken, AKP İl Başkanı üslubu sorunlu bir açıklama yapmış. AKP’nin İl Başkanına cevabı, muhatabı olan CHP İl Başkanımız,  bir il başkanına yakışan üslup ile edebince vermiştir. Benim muhataplarım Büyükşehir Belediye Başkanı ve milletvekillerinden ise hala ses çıkmadı. AKP il kongresinde kendisine, ‘30 saniyen var kısa kes’ dendiğinde cevabı olmayan AKP İl Başkanı bize gelince pek de cüretkar görünüyor. Ama bizim mücadelemiz nesilden nesile mazlumların, ezilenlerin emekçilerin mücadelesidir ve uzun solukludur ve yürek işidir. Bu yüzden 30 saniyelik ‘denksiz  ve densizler’ bize ayar veremezler. Bizim halk ve hak mücadelemizde bize bir çakıl taşı ya da bir odun kıymığı kadar engel olamazlar.

Otogarı Bakanlığa vermişler

 Açıklamaya gelince açıklama değil "itiraf" niteliğindedir. Ordu eski otogar alanı Ocak ayında Çevre Şehircilik Bakanlığına verilmiş. Tamam işte biz de onu diyoruz. Madem Ocak ayında Bakanlığa devrettiniz. Neden 2 ay sonra Mart ayında alıcı arıyor, satış planı yapıyor, bedel ve imar emsal tespitini siz yapıyorsunuz.

Olanlardan Güler’in haberi var mı?

Burada asıl sorulardan biri de  şudur. Hilmi Güler bu teklif ve satış planından haberdar mıdır? Haberdar ise, bir eski bakan olarak, devleti ve bürokrasiyi bilen biri olarak, Bakanlığa devrettiği yer için satış işine giriyorsa acıdır. Ama eğer haberdar değil ise çok daha acıdır. Belediyeyi kimin yönettiğine dair halktaki sorular karşılık bulur.

Hilmi Güler’e acıyorum. Onun da altını oyuyorlar. Tıpkı Kurul kalesinin altını oyan taşocağı gibi. Orada da sadece tarihin altını oymuyorlar belediyenin de altını oyuyorlar. Bir kantar gördük. Üstünde iki kamyon var. Tartı fişi tek. Bir kamyon malzemeyi iki kamyon bedeli olarak bu belediyeye milletin parasına fatura ederken bunların bilgisi dahilinde oluyor. Buna resmi soygun diyoruz. Yiyin efendiler yiyin aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin.

3 katına taş ocağını nasıl satın alırsınız?

Bu Ordu Büyükşehir Bulancak'ta bir taş ocağı aldı. Buranın AKP'li Bağcılar belediye başkanının kardeşinin olduğu söyleniyor. Bu taşocağını 8 milyon paraya ilave 8 milyon malzeme olmak üzere, 16 milyon bedel ile, o günkü fiyatının 3 katına nasıl satın aldınız? Buradan elde edilen rantı kimler paylaştı, kim nemalandı? Önümüzdeki günlerde bunu da daha başka işleri de konuşacağız. Hilmi Güler etrafındaki bu rantiye çetesinden bir an önce kurtulmalı ve görevini sahiplenmelidir. Yoksa daha bunları çok konuşacağız.”

ORDU OLAY

Bu haber toplam 223 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Güler’in, yerine, İl, Başkanı, konuşuyor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler