HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
9 Haziran 2021 Çarşamba Saat: 15:49

Adıgüzel: Cezalandırılan Ünye, Ünyeliler!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş arasında olduğunu ifade ettiği güç ve mevzi savaşının Ünye’ye zarar verdiğini belirtti.
Adıgüzel: Cezalandırılan Ünye, Ünyeliler!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ünye'ye ilişkin dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

“Ünye kurtuldu ama soygun tüm Ordu çapında sürüyor”

Adıgüzel açıklamasında şunları kaydetti:

"Ordu'da Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş arasındaki güç ve mevzi savaşı var.  Ordu'da iktidar içinde geçmişte Numan Kurtulmuş-Enver Yılmaz kavgasına şahit olduk. Şimdi Numan Kurtulmuş-Süleyman Soylu kavgası şeklinde devam etmektedir. 2019 yerel seçimlerinde Kurtulmuş ve ekibi Adem Atik'i Ünye Belediye Başkan adayı yapmak istediler. Süleyman Soylu ise mevcut Belediye Başkanını… Süleyman Soylu'nun mevcut Belediye Başkanı aleyhine yazılan yazılara ve adaylığını istemeyenlere Sedat Peker aracılığıyla müdahale ettiği anlaşılıyor. Bu süreçte Adem Atik, Ünye Belediye Başkanı olamadı ama Kurtulmuş onu Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili yaptı.  Bu şekilde Ünye kurtuldu ama soygun tüm Ordu çapında sürüyor.

“Kavga Ünye Belediyesi ile Ordu Büyükşehir arasına taşındı” -

Daha geçen gün 25 adet pazarlık usulü adrese teslim milyonluk ihaleleri açıkladım. Adem Atik, Ünye limanına kayyım olarak atandı. Sonra da benim buradaki alengirli işleri açıklamam üzerine istifa etti. O günden bugüne kavga Ünye Belediyesi ile Ordu Büyükşehir arasına taşındı.

-“ Cezalandırılan Ünye Belediye Başkanı değil, tüm Ünye halkıdır” -

Şimdi Ünye Asarkaya Kent Ormanına yapılan yol çalışmasını Ordu Büyükşehir bu kavgadan dolayı durdurdu. Cezalandırılan Ünye Belediye Başkanı değil, tüm Ünye halkıdır. Sözün özü, tencere dibin kara, seninki benden kara... Tüm bu süreçlerin bağımsız mahkemelerde ve TBMM'nin denetleme görevi kapsamında araştırma komisyonu kurularak irdelenmesi gerekiyor. Ama iktidar vekillerinin oylarıyla reddedildi. Ne olmuş oldu? Tüm milletin konuştuğu, milletin meclisinde konuşulmasın denildi.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 319 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler