HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
22 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 11:46

Torun, Ünye’de vatandaşlarla bayramlaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kurban Bayramı ziyaretleri kapsamında Ünye’ye gelerek şehir esnafının ve vatandaşların bayramını kutladı.
Torun, Ünye’de vatandaşlarla bayramlaştı

Kurban Bayramının 3. Gününde Ünye’ye gelen ve CHP İlçe binası önünde karşılanan Seyit Torun ilk olarak Belediye Caddesi üzerindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.  Arından Ünye Akkuş Niksar Caddesi ve Şehir Stadı çevresindeki esnafları ziyaret etti.

Torun ziyareti ilgili açıklamasında; “Öncelikle tüm hemşerilerim ve İslam Aleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Bayramın sağlık sıhhat, huzur getirmesini diliyorum. Tabi her bayram olduğu gibi bu bayramda da ulaşabildiğimiz kadar vatandaşlarımıza ulaşıp bayramlaşmaya çalışıyoruz, bu arada onların sorunlarını dinliyoruz. Ünye’de bulunmaktan da oldukça mutluluk duyuyorum. Her fırsatta mümkün olduğunca ziyaret etmeye bir araya gelmeye çalışıyoruz. Tabi sorunlarımız var; Ordu’muzun olduğu gibi Ünye’mizin de ülkemizin de çok büyük sorunları var. Bunların çözümünü de takipçisiyiz. Biz gündeme getiriyoruz ama maalesef çözülen bir şey yok. Atılan bir adım adım yok.  İktidar olduğumuzda bu sorunların nasıl çözülebildiğini, en kısa sürede nasıl sonuç alınabildiğini de göstermiş olacağız.“ dedi.

Sel ve taşkınlara karşı kalıcı tedbirler alınsın

Rize ve çevresinde yaşanan seli yol açtığı can ve mal kaybına işaret eden Torun şöyle dedi; “Temmuz’un 14-15 ‘inde Rize’de sel olmuştu, oradaydık, afet alanını yerinde gördük, inceledik. Aslında artık sel bizim kaderimiz olmamalı. Küresel ısınma bu bölgede her yıl bir ilimizi veya birkaç ilimizi vuruyor. Geçmiş dönemlerde Samsun’da, Ünye’de Ordu’nun ilçelerinde, Giresun’da, Trabzon’da, Rize’de, Artvin’de oldu. Geçtiğimiz hafta da söylediğim gibi Rize’de oldu. Giresun’da, Çayeli’nde oldu. Aldığımız bilgilere göre şu anda Artvin, Arhavi ve Hopa’da da derelerin taştığı ve şehrin su tehdidi ile karşı karşıya kaldığı bilgisi geliyor, şükürler olsun bir can kaybı yok, inşallah bundan sonra da olmaz, dualarımız bu yönde. Arkadaşlarımız Belediye başkanlarımızla tedbirler almaya çalışıyorlar. Ellerinden geldiğince seli önlemeye çalışıyorlar, ama açıkçası buna kapsamlı bir çözüm olması lazım. Bir harita çıkarak tehdit oluşacak yerlerin şimdiden ıslahının yapılması gerekli tedbirlerin şimdiden alınması lazım. Yoksa canımızı malımızı kaybettikten sonra taziye dilemenin bir anlamı yok. Görünüyor ki bu her yıl karşı karşıya kalacağımız bir tehdit unsuru bu anlamda bu tehditlerin tedbirlerinin de alınması lazım.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 333 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Torun, Ünye’de, vatandaşlarla, bayramlaştı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler