HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
29 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 17:14

Fındık toplanmaya başlandı, fiyat nerede?

Demokrat Parti (DP) Ordu Millet Vekili Cemal Enginyurt, toplanma zamanı gelen fındığın fiyatının halen açıklanmamasını eleştirerek, fiyatın niçin açıklanmadığını sordu.
Fındık toplanmaya başlandı, fiyat nerede?

DP Milletvekili Cemal Enginyurt, hasat zamanın da gelmesiyle fındık fiyatı hakkında şu açıklamalarda bulundu. Enginyurt, “Fiyatlar halen açıklanmadı. İktidar partisinin vekilleri ilçelerde dolaşıyor, belediye ziyaretleri ve parti teşkilatlarında konuşuyor ama fındık fiyatı ile ilgili hiçbir şey açıklanmıyor. Amele fiyatları açıklandı. Fındık toplama tarihi açıklandı, ama fındık fiyatları açıklanmadı. Biz iktidar partisine çağrı yapıyoruz; diyoruz ki; fındığa 35 TL vererek üreticinin hakkını, hukukunu, emeğinin karşılığını koruyalım.” diye konuştu.

Üretici fındığının fiyatının ne olacağını bilmiyor

AK Partili vekilleri de fındık fiyatı konusunda sessiz kalmaları nedeniyle  eleştiren Enginyurt, “İktidar vekillerinden ses çıkmıyor. Anlaşılan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  açıklama yapmasını bekliyorlar. Eğer fiyat iyi olursa gazetelere ilan verip teşekkür edecekler. Televizyonlara çıkıp bu fiyatı biz verdik diyecekler, ama üretici fındığının fiyatının ne olacağını bilmiyor” dedi.

35 TL‘den aşağısı kurtarmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenen Cemal Enginyurt,” Sayın Cumhurbaşkanım 8 milyon üretici sizden gelecek müjdeli haberi bekliyor. Fındık taban fiyatı 35 TL olmalı. Fındığın maliyetleri  göz önünde alındığında 35 TL ‘den aşağısı kurtarmaz, müjde vermenizi bekliyoruz. Fındık üreticisine sahip çıkmanızı bekliyoruz ve üreticimizin hakkının hukukunun sürekli savunucusu olacağınızı bir kez daha ifade ediyorum” açıklamalarını belirtti.

Bu haber toplam 210 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Fındık, toplanmaya, başlandı, fiyat, nerede?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler