HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
5 Ağustos 2021 Perşembe Saat: 17:38

Fındık Harmana İndi, Fiyat Belli Değil!

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ‘’ Dört gündür fındık hasadı devam ediyor, fındık harmana inmeye başladı. Fındık üreticisi endişeli, ne yapacağını bilmiyor.’’ dedi.
Fındık Harmana İndi, Fiyat Belli Değil!

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt fındık taban fiyatının açıklanmamasını eleştirdi.

Parti binasında il Başkanı Dr. Selçuk Yücesan ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Enginyurt, ‘’ Dört gündür fındık hasatı devam ediyor, fındık harmana inmeye başladı. Fındık üreticisi endişeli, ne yapacağını bilmiyor’’ dedi

Amele ve diğer maliyet ücretleri konusuna da değinen Cemal Enginyurt, ‘’ Valilik amele ücretleri 120 lira diyor. 180 liranın altında amale yok. Benzin, mazot, gübre, ilaç bahçedeki amale için hazırlanacak aşın, zeytinyağından, şekerinden, tuzuna her şey yüzde yüz artmış malikiyetler geçen seneye göre yüzde yüz artmış ama hala iktidar  fındık taban fiyatını açıklamadı’’ yorumunu yaptı.

‘’Geçen yılki fiyatı verin’’

Geçen sene 22.5 lira olarak açıklanan fındık taban fiyatı 3,5 dolardı bugünde 3.5 dolar olarak açıklansa 32-33 liraya gelir, 2 lirada doğrudan gelir desteği verildiğinde 35 lira eder biz herhangi bir artış etmiyoruz. Geçen sene fındığa ne verdiyseniz bu sene aynısını verin. 

Yani geçen sene 3.5 dolardı öyleyse bu senede 3.5 dolar verin. Ama iktidar partisi milletvekilleri   ses çıkarmıyor, konuşmuyor, basına demeç vermiyor. Ziyaret ettikleri yerlerde kimse bunlara soru sormuyor çünkü AK Partili Belediyeler AK Parti ilçe teşkilatları AK Partililerin dışında hiçbir yere gitmiyorlar buralarda bari söyleyin ne olacak bu fındık…

  ‘’Protesto ediyorum’’

 Bu fiyat verilmez AK Partili Milletvekillerinin kendi aralarında söylediği 25-26 lira yeter ifadesinden hareketle fındık 25-26 lira gibi ve ihracatçı diyen kendisini ve birilerinin tetikçiliğini yapanlarda dahil siyasetçiyi de suçlayanlar onları da buradan protesto ediyorum. Kendisine ihracatçı diyenlerin bazıları siyasetçilere laf yetiştirmeye çalışıyor korkutmaya sindirmeye çalışıyor. O ihracatçılara tavsiyem şu sizden korkan sizin gibi olsun. Lafınızı bilerek konuşun, haddinizi bilerek konuşun, Siyasetçi 35 lira istedi diye siyasetçiye hakaret edene ettiği hakareti misliyle iade ediyorum. 

Kimse susturamaz’’

Bizi Kimse susturamaz. Kimse bizi satın alamaz, kimse bizi korkutamaz, yıldıramaz biz üretici için her şeyi göze almış bir milletvekiliyim. Ben söz verdim Ordu halkına seçildiğim gün hakkınızı hukukunuzu korumak için söz verdim. Dolayısıyla sözümün gereğini yerine getirmeye devam edeceğim eğer fiyat 25 lira olursa buradan basının önünde ilan ediyorum, bizi kimse susturamaz, biz o gün mitingler yaparak toplantılar yaparak halka giderek AK Partiyi ve Sayın Cumhurbaşkanını millete şikayet etmeye hazırız. 

‘’İhraç sebebim fındık’’

Geçen yıl Milliyetçi Hareket Partisinden fındıkla ilgili yaptığı açıklama sebebiyle  partiden ihraç edilince fındığı duydunuz fındık üreticisine 22,5 lira gibi  Ordu’da büyük bir fiyat verdiniz bizde size teşekkür ettik. Fındık üreticisinin 35 lira talep isteğini  yerine getirin, fındık harmana indi, üreticiye sahip çıkın biz Demokrat Parti olarak il Başkanlığımız ve Genel Başkanımız Gültekin Uysal’la fındık üreticisinin yanındayız. Fındık üreticisi her şeyin en güzelini hak ediyor. Hak ettiği verilmelidir’’ dedi

Bu haber toplam 229 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Fındık, Harmana, İndi, Fiyat, Belli, Değil!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler