HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
1 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 17:01

İkizce’de ‘Geçim ittifakı’ açıklaması…

Saadet Partisi İkizce İlçe Teşkilatı ilçenin Cumhuriyet Meydanı’nda boş tencereli ‘Geçim İttifakı’ basın açıklaması gerçekleştirdi.
İkizce’de ‘Geçim ittifakı’ açıklaması…

“Türkiye’nin bugünkü haline bakıp da üzülen, bunalan, yorulan ve sıkılan her bir vatandaşımıza ‘Geçim İttifakı’nda bir araya gelme çağrısında bulunuyoruz.” diyen Saadet Partisi İkizce ilçe Başkanı Erol Kışla,  İkizce Cumhuriyet Meydan’ında Meydanı’nda boş tencereli, afişli  ‘Geçim İttifakı’ basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ardından Saadet Partisi Ordu İl Başkanı Av. Erkan Temiz ve Ünye ilçe yönetimi ile esnafları ziyaret eden Kışla, esnaf ve vatandaşlara “Geçim İttifakı” konusunda bilgi verdi, esnaf ve vatandaşın derdini dinledi.

Tencerede aş değil dert pişiyor

Vatandaşların tencerelerinde aş değil dert pişirdiğini ifade eden Saadet Partisi İkizce ilçe Başkanı Erol Kışla, “Türkiye’nin bugünkü haline bakıp da üzülen, bunalan, yorulan ve sıkılan her bir vatandaşımıza ‘Geçim İttifakı’nda bir araya gelme çağrısında bulunuyoruz. Çünkü iktidarın yanlış ekonomi politikalarındaki inadı ve insanımızın derdine duyarsız kalması sebebiyle geldiğimiz noktada; sorunlar, sıkıntılar, problemler artık mutfaklardaki tencerelere dayanmıştır. Biliyoruz ki uzun zamandır giderek daha da pahalıya kaynayan hepimizin evindeki bu tencere; artık kaynamaz hale gelmiştir. Görüyoruz ki iktidar umursamasa da görmezden gelse de evlerimizdeki bu tencere; aş değil, dert pişirmeye başlamıştır.” dedi.

Vatandaşları ‘Geçim İttifakı’na davet etti

“Bu tencerede artık dert değil, aş pişirmek istiyorum.” diyen tüm vatandaşları geçim ittifakına davet eden Kışla, “ İnsanımızın çarşı-pazardan eli boş dönmek zorunda kalması nedeniyle bu tencere; artık dolmaz hale gelmiştir. Şehrimizdeki, ilçelerimizdeki, mahallelerimizdeki birçok hanenin ocağındaki bu tencere; artık patates-soğanı dahi bulamaz hale gelmiştir. İşte bu nedenlerle biz Saadet Partisi olarak; hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, İtibar uğruna yapılan israflara karşı çıkarak; bu tencerede artık dert değil, aş pişirmek istiyorum, diyen tüm vatandaşlarımızı, hepimizin ortak gündemine; Geçim İttifakı’na davet ediyoruz. Mutfağımıza, evimize, sokağımıza, mahallemize, ilçemize, şehrimize ve de ülkemize hep birlikte sahip çıkalım istiyoruz.” dedi.

İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine…

“Geçim İttifakı Acil Eylem Planımız çerçevesinde hazırladığımız çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum” diyen Kışla açıklamasında şunları kaydetti;

“İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmeli, özellikle gıda enflasyonunu önlemek öncelikli hedef haline getirilmelidir. Açlık sınırının dahi altında düşen asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve bu ücretlerden vergi alınmamalıdır. Yeni istihdamlar vergi indirimleri ve hibelerle desteklenmelidir. Girişimcilere yönelik finansman olanakları genişletilmeli; katılım yapıları oluşturulmalıdır. Esnafımıza acilen Sicil Affı getirilmeli, yeni ve bembeyaz bir sayfa açmaları kolaylaştırılmalıdır. İş kurma ve iş yapabilme süreçleri hızlandırılmalı, bunaltıcı bürokratik engellerin tamamı kaldırılmalıdır. Kredi kartı faiz oranları düşürülmeli; yerli malı ürünlerde vade sayısındaki artışlar teşvik edilmelidir. Bankaların pos cihazı komisyon oranları sıfırlanmalı ve para akışlarındaki gecikmeler kaldırılmalıdır. Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı ve uzun vadede kaldırılmalıdır. Esnaf ve sanatkarlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadıkları kısa dönemli ödeme aksaklıklarının giderilmesi için ivedilikle bir fon oluşturulmalıdır.”

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 415 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler