HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
14 Eylül 2021 Salı Saat: 11:24

"Beceremiyorsanız bırakın, biz yaparız”

CHP İl Başkanı Atila Şahin, "Teleferik 5 ay daha kapalı kalacakmış. Aylık geliri 15 milyon lira olan teleferiği 4 milyon bulup tamir ettiremiyorlar. Eğer beceremiyorlarsa bıraksınlar, biz rahatlıkla yaparız." dedi.
"Beceremiyorsanız bırakın, biz yaparız”

 CHP İl Binasında bir açıklamada bulunan Atila Şahin, "Bundan 10 yıl önce Ordu'nun merkez ilçe belediye başkanı, Türkiye'de hiç olmayan bir şeyi yaparak, şehrin merkezinden dağın eteğine bir teleferik kurayım. Hem Ordu'ya gelenler şehrimizi izlesin hem de turizme katkımız olsun dedi, yola çıktı. Zamanın Kültür Ve Turizm Bakanı, 'Buraya yapılamaz, yanlış, burada tarihi eser var' dedi. Aynı zamanda iktidar mensupları ise, buraya bu kadar para yatırılır mı diyerek tepki gösterdi. Hikaye bu ya, zamanın belediye başkanı bu eleştirileri dinlemeyerek şehrimize teleferik kazandırdı." şeklinde konuştu

"Teleferik kapanma noktasına gelebilir!"

Teleferiğin tamiratı için 4 milyon liranın bulunamamasına tepki gösteren Şahin, şunları söyledi; "Teleferik, 2011-2014 yılları arasında 500 bin kişinin kullandığı, maliyetini 2.5 yılda amorti eden bir yatırım. Kültür ve Turizm Müdürü, her gün 15-20 tane tur otobüsünün teleferiği kullandığını söyledi. Teleferik sayesinde Boztepe'de büyük bir hareketlilik oldu. Ordu, sadece teleferik sayesinde tüm Karadeniz'in gözbebeği haline geldi. İyi bir şekilde tanıtımı yapılırsa, aylık 1 milyon yolcuya ulaşmak işten bile değil. Sonra birden bire teleferik durdu. Bugün, yarın açılır dedik. Yaklaşık 2 aydır teleferik çalışmıyor. Geçenlerde birileri açıklama yaptı: 'Çalışsaydı facia olacaktı, biz engelledik' dedi. Araştırdık ve teleferiğin ağır bakımına 4 milyon lira para gerekli olduğu belirtildi. Anlaşıldı ki para yok. Teleferik yapılırken bulunan paralar, tamirat yapılırken de bulunur. Büyükşehir Belediyesi'nin bu paraları bulamaması mümkün değil. Bu basiretsiz yöneticiler tarafından teleferik kapanma noktasına da gelebilir. Ordu'nun geleceğini ipotek altına almaya kimsenin hakkı yok. Şuan yeni bir belediye yönetimi gelse, yüksek bir borç devralacak. Burada önemli olan borçlanma karşısında doğru işler yapmaktır.

"4 milyon lirayı bulamadılar"

Teleferik 5 ay daha kapalı kalacakmış. Aylık geliri 15 milyon lira olan teleferiği 4 milyon bulup tamir ettiremiyorlar. 1 aylık geliriyle 4 kez tamirat yapılıyor. Teleferiğin gidiş geliş fiyatı 15 lira. 1 milyon rakamı tutturursanız aylık 15 milyon lira gelir. 4 milyonu borçlansanız biz buna evet deriz. 4 milyon verir yaptırırsınız, 5 ay kapalı bırakmazsınız. Eğer beceremiyorlarsa bıraksınlar, biz rahatlıkla yaparız. Zaten öyle de olacak. Bu kadar kötü yönetilen belediyenin ehil olmayan eller tarafından yönetilmemesi gerektiği hususunda halkımızın da hemfikir olduğunu sokakta ve yapılan anketlerde görüyoruz. Hem yerel hem de genel seçimler CHP ve Millet İttifakı'nın iktidarıyla sonuçlanacaktır."

"Belde Otel tazminatı için 150 milyon istedi"

Belde Otel konusunda tazminat ödenmek zorunda kalınmasına da değinen Şahin, "Büyükşehir Belediye Başkanı, her ay meclis toplantısında borçlanma yetkisi istiyor. Belediyenin borçlarının ne kadar olduğunu artık bizde bilmiyoruz. Son mecliste belediye başkanı 150 milyon daha borçlanma yetkisi istedi. Nedir diye sorduğumuzda, cari harcamalar yanıtını verdi. Ne olduğu belli olmayan borçlanma bizi ikna etmiyor. Biraz sıkıştırdığımızda bu borçlanmanın Belde Otel'in yıkılmasından kaynaklı tazminatın ödenmesi için harcanacağı anlaşıldı. Bu otelin yoğunluk artışını yapan AKP belediyesiydi. Yıkım yapılırken, 'Bunun bir kuruşu cebimizden çıkmayacak' açıklaması yaptı. Bu borçlanmayla para yine milletin cebinden çıkacak. 4 milyon lirayı teleferiğin yapımı için bulamayan bu yönetim, artık verdiği sözlerin tamamen tersi işler yapmaya başladı. Bu artık Büyükşehir Belediyesi'nin yönetilemediğini gösteriyor. Yönetilemiyor." dedi.

Ordu Hayat

Bu haber toplam 116 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Beceremiyorsanız, bırakın, biz, yaparız”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler