HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
15 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 16:52

Adıgüzel: Piyasadaki balın yüzde 90’i sahte…

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Bal piyasasında büyük bir sahtekarlık var. Arıcılar sahte bal ile mücadele edemez halde. Analiz ettirdik piyasadaki balın yüzde 90’ı sahte çıktı.” dedi.
Adıgüzel: Piyasadaki balın yüzde 90’i sahte…

Mustafa Adıgüzel konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Ordu Türkiye’de en önemli arıcılık merkezi. Bu işte emek veren evinin ekmeğini götüren binlerce insan var. Bunlar aylarca evlerinde uzakta Türkiye’nin en ücra köşelerinde ter döküyorlar ama bir türlü alın terlerinin karşılığını alamıyorlar. Ben bir hekim olduğum kadar aynı zaman da arıcıyım da. Konuyu yakından biliyorum.          

108 firmanın balı analiz edildi

Türkiye'deki market, bakkal raflarındaki balların yüzde 90'ının üzerindeki sahte. 108 firmanın 160 numunesi çalışıldı. Bunların içerisinden sadece 15’i normal çıktı. 145’i sahte. İçerisinde katkı malzemesi var. Yani sağlam ballar marketlerde yüzde 10 bile değil. Bu durum Tarım Bakanı Pakdemirli’ye iletildi. Buna rağmen müdahale edilmiyor.

Tarım Bakanına meydan okuyorum

Tarım Bakanı, bu ülkede balların yüzde 90’ının sahte bal olduğunu bildiği halde buna müdahale etmiyor. Türkiye’de şu anda çocuklarımızın sahte bal yemesine aracılık ediyor. Eğer buna itirazı varsa ben kendisiyle her yerde yüzleşmeye hazırım. Pakdemirli’ye buradan meydan okuyorum.”

 

Ordu Olay 

Bu haber toplam 321 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel:, Piyasadaki, balın, yüzde, 90’i, sahte…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler