HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
17 Eylül 2021 Cuma Saat: 14:01

Şanlıtürk İlçe Başkanlarıyla Toplandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, ilçe başkanları ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.
Şanlıtürk İlçe Başkanlarıyla Toplandı

Naci Şanlıtürk;  “Bildiğiniz gibi demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak geçen 12 Eylül darbe darbesinden bu zamana 41 yıl geçti. Bu darbeyi yapanları tekrar lanetliyorum.” dedi.

Toplantıyı 12 Eylül 1980 darbesinde şehit edilen ülkücüler rahmetle anarak başlayan Naci Şanlıtürk, “Milletimiz 12 Eylül‘de faturasını ağır ödediği bu tecrübeyle 2016 yılında 15 Temmuz darbesine geçit vermemiştir. Allah milletimize daha böyle kara günler yaşatmasın.” dedi.

Şanlıtürk şöyle devam etti;

“Değerli arkadaşlarım, Temmuz ve Ağustos ayında fındık hasat dönemi olduğu için bir araya gelemedik. Öncelikle tüm üreticilerimize bol bereketli kazançlar temenni ediyorum.

Temmuz ve Ağustos aylarında Ülkemiz Cumhuriyet tarihinde az rastladığımız iki büyük felaketi yaşamıştır. 53 ilimizde 270 noktada birçoğu aynı anda çıkarılan, Cumhuriyet tarihimizin en büyük orman yangınları oldu. Birçoğu sabotaj olan bu yangınları çıkaranları, azmettirenleri nefretle lanetliyorum. Yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum yine malını mülkünü evini hayvanını kaybeden vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, Allah’tan sabır diliyorum.

Devletimiz hükümetimiz kısa süren çalışmalarla inşallah kaybolan bu maddi kayıpları yerine getirecektir. Yine sayın genel başkanımız Doktor Devlet Bahçeli nin talimatları ile bölgeye, Genel başkan yardımcımız Sayın Sadir Durmaz başkanlığında bir heyet gönderilmiş, Ülkü Ocakları Vakfımız üzerinden, bizim de katılarak destek verdiğimiz kampanyayla maddi yardım toplanılarak bölgede; 1348 koyun 1045 keçi ve 107 büyükbaş hayvan olmak üzere toplam 2500 hayvan Tarım ve Orman ilçe müdürlüğü tarafından belirlenen yetiştiricilere  dağıtılmıştır.

Allah hayırlı uğurlu etsin

Yardımlarını esirgemeyen dava arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Bu orman yangınlarını bahane ederek, Devlete, millete, hükümete saldıran mihraklar orman yangınlarının zamanında söndürülmediğini bahane ederek dış destekli yardım kampanyaları düzenlemişlerdir. Devletimizi ve milletimizi küçük düşürmek adına sosyal medyada başlatılan bu tür çalışmalarda boşa çıkartılmıştır.

Allah’ın izniyle devletimiz ve milletimiz olaylara hâkimdir her türlü zorluğun üstesinden gelmeyi başarmıştır.

Sel felaketleriyle karşılaştık

Yine 11 Ağustos‘ta Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük sel felaketlerinden birisi Batı Karadeniz’de Kastamonu Sinop ve Bartın illerimizde yaşanmıştır. Bu sel felaketinde de hayatını kaybeden 78 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Selden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum devletimiz ve milletimiz yine bu felaketin ardından da kısa sürede yaraları sarmıştır.

Hem orman yangınlarından sonra hem de sel felaketinden sonra hükümetimizin 4 tane Bakanı Afet bölgelerine  ivedi bir şekilde intikal etmiş, vatandaşımıza devletin gücü ve varlığı gösterilmiştir. Çevre bakanlığımız sel bölgesine 952 konut ve 170 köy evinin yapımına başlamıştır. Allah devletimize milletimize zeval vermesin.

Amasya toplantısına çağrı

Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli ’nin talimatlarıyla, “güçlü siyaset, lider Türkiye, hedef 2023” sloganıyla, 3 Eylül 2021’de Afyonkarahisar’da başlatılan istişare toplantıları kapsamında 25 Eylül 2021 cumartesi günü Amasya ilimizde yapacağımız istişare toplantımıza Teşkilatımızın tüm kademelerinde görev alan arkadaşlarımız davetlidir.

Genel Başkan Yardımcımız, hemşerimiz Sayın İsmail Faruk Aksu’nun divan başkanlığını yapacağı toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.

Serbest piyasada fiyatlar yükselir kanaatindeyim

TMO’nun fındık alımlarının bölge üreticisi için avantaj olduğunu söyleyen Şanlıtürk; “Bildiğiniz gibi bölgemiz için önemli bir gelir kaynağı olan fındık fiyatları açıklanmış Giresun kalite fındık için 27 TL Levant kalite fındık içinde 26,50 TL fiyat açıklanmıştır. Devletimiz toprak mahsulleri ofisi aracılığıyla 9 ayrı noktada 12 ekiple birlikte il genelinde fındık alımlarına devam etmektedir. Altınordu, Ünye, Fatsa, Gölköy, Aybastı, Kabataş, Kumru, Korgan ve Akkuş ilçelerinde de fındık alım noktaları oluşturulmuştur. Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizde ikişer ekip görev yapmaktadır. Alınan fındıkların bedelleri 21 günde ödeneceği açıklansa da ortalama 8-10 güne kalmadan vatandaşlarımızın hesabına geçmektedir. Toprak mahsulleri ofisinden aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 75 milyon TL’lik bir ödeme vatandaşlarımıza yapılmıştır. Vatandaşımızın fındığını emanete bırakmaması ve fındık satışlarında toprak mahsullerini tercih etmesi serbest piyasada da fındık fiyatlarını  yükselteceği  kanaatindeyim.

 

Milli birliğimiz ve bütünlüğümüz çok çok önemli

Geçtiğimiz günlerde Ankara Altındağ‘da genç bir kardeşimizin Suriyeliler tarafından katledilmesinin ardından Suriyeliler ve Afganistan‘dan gelen göçmenleri bahane ederek bir iç huzursuzluk çıkarmaya çalışanlar oldu. Milletimiz bu oyunlara gelmemelidir milli birliğimiz dirliğimiz muhafaza edilmelidir. Amerika’da Trump’ın eski güvenlik danışmanı john Bolton, yine eski başkan George Bush‘un kardeşi Jeb Buch, İtalya eski dışişleri Bakanı, Feto firarisi iki tane eski CHP milletvekili, yine Feto firarisi hakkında yakalama kararı bulunan Ayhan Erdemir‘in de aralarında bulunduğu 14 kişilik bir grup, Türkiye’ye Demokrasi Getirme Derneği adı altında bir dernek kurmuştur. İnternet sitesinde yazan açıklamaya göre derneğin amacının, Türkiye’ye daha demokratik politikalar benimsemeye teşvik etmek ve Türkiye’nin demokratik kurumlarının insan haklarının korunmasına ve ekonomik refahına yönelik sürekli erozyonunu durdurmak, olduğu belirtiliyor. Değerli arkadaşlarım biz bunların demokrasisini Afganistan’dan biliriz, Irak’tan biliriz Suriye’den biliriz Libya’dan biliriz. Bunların demokrasisi; işgaldir, sömürüdür, tecavüzdür, kandır, gözyaşıdır. Amerikan Chrest Fundasyon Ruşen Çakır’ın medyaschop haber sitesine 476.000 $ destek veriyor yine İsveç’in Uluslararası kalkınma ajansı sida destek veriyor. Yine geçtiğimiz yıllarda Amerika Savunma bakanlığı dünyada 50 gazeteciye para karşılığı haber yaptırıyor bunlardan 4 tanesi Türk gazeteci. İçerideki ve dışarıdaki fitne yuvalarını bileceğiz bunlara göre pozisyon alacağız. 2013’te Gezi olaylarıyla denediler olmadı. 2014’de 6-8 Eylül Kobani olaylarıyla denediler olmadı. 15 Temmuz darbe girişimi ile denediler yine olmadı. Cumhur ittifakının sağlam duruşu ve milletimizin sağduyusuyla asla başaramayacaklar.

Türkiye kardeş Afganistan halkının yanındadır

Ağustos Ayı’nın sonu itibari ile Amerika Afganistan’daki 20 yıllık işgalini sonlandırmış anlaşmalı bir şekilde Afganistan‘ı 20 yıl mücadele ettiği Talibana teslim etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti dost ve kardeş Afganistan halkının yanında olduğunu belirtmiştir.

İnşallah bu emperyalist küresel güç İslam coğrafyasındaki işgallerini sömürüsünün başlangıcı olur Afganistan‘dan çıkış. Allah’ın izniyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milleti Afganistan’dan Fas’a kadar olan İslam coğrafyasının tamamında bu emperyalist küresel güçlerin  yapmış olduğu tahribatı  gidermek bu ülkelerin yeniden inşasını gerçekleştirmek Türk milletine nasip olacaktır.

Amerika nasıl Vietnam’dan kaçarcasına çıkmışsa, nasıl yine kaçarcasına Afganistan’dan çıkmışsa inşallah en kısa sürede Suriye’den de kaçarcasına çıkacak ve geride bıraktıkları PKK, PYD gibi artıkları Amerikan uçakların tekerleklerine sarılarak buradan kurtulmayı deneyecekler ama olmayacaktır. Türk milletinin vicdanına ve adaletine teslim olacaklardır.

Cumhurbaşkanlığı Sisteminin avantajları kendini gösterdi

9 Temmuz 2021 tarihi itibari ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi üçüncü yılını doldurmuş bulunmaktadır. Bu üç yıllık süreçte göstermiştir ki yaşanan ekonomik ve siyasi zorlu süreçte cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Yasamada ve yürütmedeki etkinliği ve karar alma süreçlerinde sağladığı avantajları açıkça fark edilmiştir.

Bundan sonraki süreçte yapılacak bir anayasayla Türk tipi  başkanlık yani cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kurumsallaşacaktır. Zillet ittifakı ve diğer küçük muhalefet partileri PKK’yla ve fetö ile ağız birliği etmişçesine cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine eleştirmektedir.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin merkezinde sadece millet egemenliği ve demokratik değerler yer almıştır. Anayasamız ile güvence altında bulunan cumhuriyetin temel nitelikleri milli ve Üniter Devlet yapımız Türk kimliği, Atatürk, demokratik rejim ve temel insan hakları gibi değerler sistemin kırmızı çizgileri olmuştur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde milli iradenin adil ve hakkaniyetli biçimde Türkiye Büyük Millet Meclisi ne yansıması için seçim barajının düşürülmesi gerekmektedir. Cumhur İttifakı kendi arasında anlaşarak seçim barajını %7 ye düşürülmesine karar vermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi açılınca seçim kanununda yapılacak değişiklikle yürürlüğe girecektir

İhracatımız artıyor

Ülkemiz ve milletimiz gün geçtikçe güçlenmektedir 2021 yılı içerisindeki bir yıllık ihracat gelirimiz 207,5 milyar $’ı aşmıştır yılsonuna 210 milyar $ hedeflenmektedir bu cumhuriyet tarihinin rekorudur. Yine savunma sanayimizin toplam hacmi 75 milyar $’ı bulmuş savunma sanayi ihracatımız ise 3 milyar $’ın üzerine çıkmıştır. 2021 yılının ikinci çeyreğinde ekonomimiz  %21.7 büyümüştür.

Geleceğin süper gücü Türkiye olacaktır

Türkiye düşmanları ne derse desin, muhterem Genel Başkanımızın dediği gibi “geleceğin rotasını Cumhur İttifakı çizecektir. Geleceğin süper gücü Türkiye olacaktır. 2023’te bir Türk destanı yazılacak, Türkiye’yi hiç kimse tutamayacaktır.

Bu kararlılık bu duruş bu inanç büyük Türk milletinin sözüdür, özüdür, özlemidir yerine getirme görevi de cumhur ittifakının ve milliyetçi hareket partisinin üzerindedir.”

 

Sayın genel başkanımızın bu talimatları üzerine Ordu il teşkilatları da Bu minval üzere çalışmalarını sürdürecektir.

Toplantımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Ne mutlu Türküm diyene!.”

Ünye KENT Haber/Bülten 

Bu haber toplam 172 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Şanlıtürk, İlçe, Başkanlarıyla, Toplandı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler