HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
5 Ekim 2021 Salı Saat: 14:46

Adıgüzel: Esas soruya cevap verin…

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Milli Eğitim’e ait binanın mekan sıkıntısı yaşandığı dönemde bir vakfa verilmesi ile ilgili iddia ve tepkilerini sürdürüyor.
Adıgüzel: Esas soruya cevap verin…

Adıgüzel, konuya başka yere çekmek yerine asıl soruya cevap verilmesini istediği açıklamasında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Avni Günay’ı hedef aldı. 

Mustafa Adıgüzel konuyla ilgili açıklamasında; “Geçtiğimiz günlerde haberlere konu olan ve Meclise soru önergesi verdiğimiz husus bir kamu binasının Milli Eğitim'de mekan sıkıntısı yaşandığı bir dönemde kamu tarafında tutulmayıp hükümete yakın bir vakfa devredilmesi idi. Bunu yaparken de Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Avni Günay, kamuya ait bir binayı kamudaki görevi gereği kamuda tutmak yerine, aynı zamanda İlim Yayma Cemiyet Başkanı sıfatı ile vakfa devrini tercih etmesidir. Ve dahi Ordu yerel kamu makamlarının sıralı olarak buna göz yummasıdır.

Konu ile ilgili önceki açıklamamız basına geçilirken ya da basım aşamasında Ahmet Yavuz isimli inşaat işleri yapan şahsın İlim Yayma Cemiyeti başkanı olduğu gibi bir ifade yanlışlıkla yer almıştır.  Buradaki noktalama eksiğine ve kelime karışıklığına sığınmak yerine konunun özüne gelmelerini bekliyorum.

Soru çok nettir…

Çarşı Polis Karakolu olarak kullanılan bir kamu binasının Milli Eğitim'de yurt, derslik ve kütüphane dahil birçok amaçla kullanımı mümkün iken Milli Eğitim Müdür Yardımcısı tarafından kamuda tutmak yerine diğer görevi olan İlim Yayma Cemiyeti başkanlığı görevi tarafında vakfa devrini tercih etmesidir. Aslında sorgulanması gereken bir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısının aynı zamanda İlim Yayma Cemiyet Başkanı olmasıdır.

İnşaat tadilat işlerine gelince

Ordu'daki kamu kurumlarındaki ihalelerin sadece Milli Eğitim'de değil tüm diğer kurumlarda da doğrudan teminle yapılıyor olduğu bir gerçektir. Bu Sayıştay raporlarında da açıkça eleştirilmiştir.

Ordu'da Milli Eğitim Müdürlüğü okulların kapalı olduğu koca 18 ay boyunca kılını kıpırdatmayıp, tadilat gereken 41 binayı okulların yüz yüze eğitime açıldığı dönemde inşaata başlamıştır. Çocuklarımız ya tehlikeli inşaat alanlarında eğitim görmekte ya da bir okulda üç okul hem de pandemide sıkıştırılmış şekildedir. Bütün bu işlerin altında milli eğitimle bu tür firmaların alengirli işleridir. Kendi görevlerini yapmayıp inşaat ticaret siyaset üçgeninde dolaşanlar bir de utanmadan cevap yetiştiriyorlar. Daha turpun büyükleri heybede. Bu inşaat tadilat işlerinin hangi firmalara hangi usuller ile verildiğini de yakında tek tek açıklayacağım. Siz önce okulları temizleyin. 1300 kişilik okulda tek hizmetli ile ortalığı pislik götürüyor. Hizmetli güvenlik görevlisi ve sağlık görevlisi temin edin. Ve o polis karakolundan kalan binayı derhal asıl sahibine millete geri verin.”


Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 289 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel:, Esas, soruya, cevap, verin…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler