HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
11 Ekim 2021 Pazartesi Saat: 16:08

Adıgüzel’den Bakanlara Baraj Ve Yol Sorusu

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Topçam’daki hidroelektrik santralinin satılmasını ve Mesudiye Yeşilce Çambaşı yolunu ilgili bakanlıklara hazırladığı soru önergeleriyle gündeme getirdi.
Adıgüzel’den Bakanlara Baraj Ve Yol Sorusu

Ulaştırma Bakanlığı’na Mesudiye Yeşilce Çambaşı yolu için önerge veren Mustafa Adıgüzel, şunları belirtti:

“Ordu ili Mesudiye – Yeşilce – Çambaşı yolu, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Yeşilce ve Çambaşı turizm merkezine ulaşımda İç Anadolu ve Mesudiye istikametinden gelen vatandaşlar için en kısa yoldur. Buradan Ordu’ya da geçiş mümkündür. Yine aynı şekilde geri istikamette Çambaşı’ndan İç Anadolu’ya ve Mesudiye’ye geçiş için en uygun yoldur. Yol güzergahı, yer yer 2 bin metre yüksekliğinde seyrederek Çambaşı’na ulaşır. Bu bölge hemen her gün sis olabilen bir bölgedir. Mesudiye Yeşilce arası karayollarına ait olmasına rağmen yol çizgisi dahi yoktur. Sürekli bir kenarı uçurumda seyreden yolun çizgisinin olmaması büyük hayati risk yaratmaktadır. Yeşilce Çambaşı arasında özellikle yol irtifasının çok yükseldiği bölgelerde kardan kütükler yolu kapatmakta ve 3-4 ay yol kapalı kalmaktadır. Bu yolun, Çambaşı’ndaki turistik tesisler ve kayak merkezine ulaşım için kışın da açık tutulması önem arz etmektedir.

Yoğun yağış ve sis ortamında hayati tehlike yaratan bir tarafı uçurum olan bu yolda yol çizgisi dahi olmamasını bakanlık olarak nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu yol çizgisi için niçin bakanlık bir çalışma yapmamıştır?

Yolun Yeşilce Çambaşı arasının karayolları kapsamına alınarak, uygun güvenlik standartlarına getirilmesi ve kışın da ulaşıma imkân vermesi için vatandaşların talebine yaklaşımınız ne olacaktır?”

Topçam Barajını iki bakanlığa sordu

Ayrıca, Topçam Barajının ihaleye çıkıldığı ve satışının gerçekleştiğini belirten Adıgüzel hem Hazine ve  Maliye Bakanlığı’na hem de Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na birer önerge ile hangi kamu yararı için bu satışın yapıldığını sordu. Adıgüzel “Devlete ait ne varsa sattılar, şimdi sıra Topçam Barajı’na geldi. Onu da sattılar. Satarak ekonomi iyiye gitseydi bugün bu hale gelmezdi. Bu satışın nedenini ve hani kamu yararı gözetilerek yapıldığını takip edeceğiz.” dedi.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in açıklamalarına da değinen Adıgüzel şunları ifade etti: “Sayın Güler katıldığı bir programda ‘Su Kanunu’ hazırlayıp Meclis’e gönderdiğini ifade etmiş. Her şeyden önce kanun yapma yetkisi ve görevi Yüce Meclis’indir. Belediye Başkanlarının görev alanı belli. Kaldı ki bu başkan kendi görevini doğru düzgün yapmıyor ama kanun yapmaya kalkıyor. Sen önce kendi işini yap: su kanunu değil millete su gönder. Gölköy’de musluklardan çamur akıyor, İkizce’de hiç akmıyor. Önce bunları çöz.”

 

Ünye KENT Haber /Bülten

Bu haber toplam 172 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel’den, Bakanlara, Baraj, Ve, Yol, Sorusu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler