HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
13 Ekim 2021 Çarşamba Saat: 14:31

Tepkiler üzerine Çamlık’taki yanlıştan dönüldü…

Büyükşehir Belediyesi, Çamlık’ta betonarme mescit yapımı için çalışma başlattı, gelen tepkiler üzerine çalışmayı durdurdu.
Tepkiler üzerine Çamlık’taki yanlıştan dönüldü…

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı Basın Sözcüsü Berkay Torunoğlu, “Buna Ünyelilerin müsaade etmeyeceklerini bilmeleri gerekirdi” dedi.

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı Basın Sözcüsü Berkay Torunoğlu, Ünye Çamlık’ta betonarme yapı için hazırlık yapıldığını, ancak tepkiler üzerine vaz geçildiğini ifade ederek, Birkaç gün önce Çamlıktaki alanın göbeğinde pleymut ile çevrilmiş inşaat yapısının olduğunu gördük. Kamuoyu bundan çok rahatsızlık duydu, hemen rahatsızlığını ve tepkisini dile getirdi. Bende gittim ve yapılan yanlışı fotoğrafladım. Benden 5 dakika sonra yetkili arkadaşlar onları söktüler. Biz Büyükşehir Belediyesine sorduğumuzda kesinlikle betonarme bir yapının yapılmayacağını söylemişlerdi. Ama pleymut kalıplar beton için kullanılıyor. Çesan demirler de radya temelin içine konan demirlerdir. Çamlığın içinde bir betonarme binaya Ünyeliler asla müsaade etmez. Buna müsaade edilmeyeceğini yetkililerin de bilmesi gerekiyordu.” dedi.

Çamlıkta ilk olarak mevcut mescit aktif hale getirilmeli

Ünye Çamlıkta başlanmak istenip daha sonra kaldırılan çalışmanın mescit çalışması olduğunu öğrendiklerini söyleyen Torunoğlu, “Ünye Çamlıkta bir mescit ihtiyacı olduğunu öğrendik. Bizim bununla ilgili önerimiz mevcut mescidin rehabilite edilmesi ve aktif hale getirilmesi. Halen bölgede bir mescide ihtiyaç olursa da bu mescidin kafeteryanın arka tarafında bir bölümde inşa edilmesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz. Çünkü ek hizmet binalarının yapının ön tarafına geçmesinin veya manzaranın ön tarafına geçmesi zaten doğru bir yaklaşım değildi. Büyükşehir Belediyesine sorduğumuzda mezarlıklarla ilgili bir düzenleme yapacağını ve o yüzden de mescidi burada değerlendirdiğini söyledi. Fakat mimari açıdan baktığımızda bu tip yapıların arka planda olması ve konumun turizmin, manzaranın önüne geçmemesi çok büyük elzem.” ifadelerinde bulundu.

Büyükşehir Çamlıkla ilgili konularda Ünye’deki STK ve siyasilerle istişare etmeli

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ünye Çamlıkta yapmak istediği çalışmaları STK ve siyasi partilerle istişare etmesi gerektiğini belirten Torunoğlu,  “Büyükşehir Belediyesi Çamlıkla ilgili bir çalışma yapmak istiyorlarsa, gerçekten bu konuyla ilgili heveslilerse ilk önce oradaki ağaç popülasyonunu artırmaları ve mevcut ağaçların da rehabilitasyon ve yenileme süreçlerini başlatmaları gerekiyor. Biz Büyükşehir Belediyesinden bunu bekliyoruz. Bunu yaparken ağaçların konumları ile ilgili 1/50 planının net bir şekilde çizilmesi, Çamlıkta hizmet amaçlı yeni alanlar istiyorlarsa, bu alanların belirlenmesi ve bunun kesinlikle ve kesinlikle Ünye ile sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerle istişare edilmesi bizim için çok önemli.” uyarısında bulundu.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 258 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler