HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
15 Ekim 2021 Cuma Saat: 11:32

Arpacıoğlu, İYİ Parti’ye neden geçti?

İYİ Parti’ye katılan Ünye eski belediye başkanlarından Ahmet Arpacıoğlu, bundan sonra siyasete nasıl baktığına açıklık getirdi.
Arpacıoğlu, İYİ Parti’ye neden geçti?

Ünye’de 10 yıllık bir başarı hikayesi olduğunu belirten Ahmet Arpacıoğlu, buradan hareketle Ünyelilerin, kendisini Belediye Başkanı görmek istediklerini bildiğini söyledi. 

Ünye Kent Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Moderatör Musa Özgür Kıroğlu, Ünye Kent Gazetesi sahibi Gazeteci Ali Öztürk ve Oney Flash FM sahibi Hakan Korkmaz’ın her hafta Cuma günü yayımlanan “Haftanın Yorumu” programına AK Parti’den istifa ederek İYİ Parti’ye katılan Ahmet Arpacıoğlu, telefonla canlı yayına bağlanarak merak edilenleri açıkladı. 

Ünye Belediye Başkanı olmak için mi İYİ Parti’ye geçtiniz?

Gazeteci Ali Öztürk’ün “Ünye Belediye Başkan adayı olmak için mi İYİ Parti’ye geçtiniz?” sorusuna Ahmet Arpacıoğlu, 10 yıllık başarı hikayesi olan bir siyasetçi olarak hizmet etmek için İYİ Parti’den siyaset hayatına devam ettiğini ifade ederek, şunları söyledi:

-“Bir hesapla, kitapla geçmemiştim”

“Anavatan Partisi’nden Ak Parti’ye geçerken bir hesapla kitapla geçmemiştim. Siyasette şöyle bir yapı olamaz. Ben önümüzdeki dönem şöyle bir yere talip olayım, ben önümüzdeki dönem şöyle bir makamda olmak istiyorum. Bu içimizde, vatandaşın arzusu olabilir.

-“Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar”

Bir ilçe başkanı ömür boyu ilçe başkanı olmak için ilçe başkanlığı yapmaz. Dikkat edin! Genelde ilçe başkanları ya belediye başkan adayı olur, ya milletvekili adayı olur. Her yiğidin gönlünde bir aslan olabilir, buna saygı duymak lazım.

-“Bizim 10 yılık bir başarı hikayemiz var” -

Bizim Ünye’de 10 yıllık bir başarılı hikayemiz vardır. Vatandaşın gönlünde bu böyledir. Vatandaşlar, benden sonra yaşadığı problemleri, yaşadığı sıkıntıları gerçekten çözecek, Ünye’nin dertlerini yakinen bilecek, Ünye ile hemhal olacak bir yapının oluşmadığını gördü. Bizim de ilgili geçmişte bir başarı hikayemizin olmasından hareketle şahsımı Ünye Belediye Başkanlığı noktasında arzusunun olduğunu biliyor ve görüyorum.

-“Siyasette erken konuşmamak lazım” -

Gazeteci Ali Öztürk’ün “Seçimle senet zamanı çabuk gelir sözü üzerine” Arpacıoğlu, “Siyasette erken konuşmamak lazım. Bir de vatandaş sizi nerede görmek istiyor? O da çok önemlidir. Bazen hayır kardeşim çekil köşene danışman ol, tecrübelerini Ünye’ye ve Ordu’ya katkı sağlar. Vatandaşın tercihine saygı duymak lazım.” yanıtını verdi.

-“İYİ Parti’nin üyesi olarak bu millete hizmet etmeye geldim” -

Gazeteci Hakan Korkmaz’ın “Gönlünden geçen nedir? İYİ Parti’de ne tür bir siyaset yapmayı düşünüyorsunuz? Önümüzdeki dönem İlçe Başkanlığı mı, Ünye Belediye Başkanı mı, İyi Parti Milletvekili adaylığı mı düşünüyorsunuz? Ahmet Arpacıoğlu’nun İyi Partide bugünkü hedefi nedir?” sorusuna Ahmet Arpacıoğlu “İyi Parti’nin üyesi olarak bu millete hizmet etmeye geldim.” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 599 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Arpacıoğlu, İYİ, Parti’ye, neden, geçti?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler