HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
18 Ekim 2021 Pazartesi Saat: 17:41

Gündoğdu’nun ev sahipliğinde BİŞKEK’te sinema rüzgarı

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun ev sahipliği, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen 5. Türk Filmleri Haftasının açılışı Bişkek Manas Sinema Salonu'nda yapıldı.
Gündoğdu’nun ev sahipliğinde BİŞKEK’te sinema rüzgarı

Yerli Düşünce Derneğinin Genel Başkanlığını da yapan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun ev sahipliği yaptığı geceye; Kırgızistan Kültür Bakanı Azamat Camankulov, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alparslan Ceylan, 7. Koğuştaki Mucize filminin başrol çocuk oyuncusu Nisa Sofia Aksungur, Aşkın Ömrü filminin oyuncusu Tuğba Ünsal ve çok sayıda yönetmen ve yapımcı katıldı.

Türk Filmleri Haftası iki kardeş ülkeyi birbirine daha da sıkı bağlayacak

Bu yıl 5.’si düzenlenen etkinlikte konuşma yapan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Türk Filmleri Haftalarının iki kardeş ülkeyi birbirine daha da sıkı bağlayacağını ifade etti.

Gündoğdu sözlerine, Türk Dünyası Sinema Fonu oluşturulması gerektiğini, Türk dünyasından yönetmenlerin ve yapımcıların yapıtlarını öne çıkarmak için Türk Dünyası Sinema Fonu'nun kurulmasını ve Türk sinema sektörünün bütçesinin artırılmasını TBMM bütçe görüşmelerinde gündeme getireceğini belirterek devam etti.

Gündoğdu’dan Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a teşekkür

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali'ni organize eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'a da teşekkürlerini iletti.

20 Ekim Çarşamba günü sona erecek olan 5. Türk Filmleri Haftası'nda 7. Koğuştaki Mucize,  Pota, Mavzer, Aşkın Ömrü ve Rafadan Tayfa Göbeklitepe (Animasyon Film) filmleri sinemaseverlerle Manas Sinema Salonu'nda ücretsiz buluşacak.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 292 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler