HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
24 Ekim 2021 Pazar Saat: 16:44

CHP İlçe Danışma Kurulu toplandı

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye ilçe Danışma Kurulu üst düzey katılım ile toplanarak gündemi değerlendirdi. Yılda 3 kez yapılması gereken ancak pandemi dolayısıyla 1,5 yılı aşkın zamandır yapılamayan Danışma Kurulu’nda, CHP’nin hed
CHP İlçe Danışma Kurulu toplandı

CHP Ünye İlçe Danışma Kurulu toplandı. Programın açılış konuşmasında CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, “Türkiye’yi içinde bulunduğu bu karanlık dönemden, tek adam otoriter rejiminden kurtarmak için en büyük fırsat önümüzdeki ilk genel seçimler. Daha sonra da çok uzak olmayan bir dönemde yerel seçimler var. Yerel seçimlerde çok önemli. Bugün içinde bulunduğumuz Türkiye’nin idari yapısında neredeyse kamu kuruluşlarının çok büyük bir kısmı yerel yönetimler eli ile yürütülüyor. Bu anlamda Ordu 30 Büyükşehir içinde ve ciddi anlamda kamu kaynaklarını kullanan Büyükşehir Belediyeleri ve ilçe Belediyelerinin hizmetleri çok önemli. Ordu’da da yerel yöneticilerin içinde bulunduğu durum ve yaşattıkları hepimizin malumu. Bu anlamda önümüzdeki yerel seçimi de çok iyi değerlendirmemiz ve yerel iktidarda da olmamız gerekiyor.” dedi.

Bulut: Bir değişim zamanıdır, bu değişimi sizlerle yapacağız

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut CHP’nin bir asırdır heyecanını kaybetmediğini ifade ederek, “Bugün vatandaşın içinde bulunduğu burumu konuşuyoruz. Cumhuriyetin içinde bulunduğu tehlikeli durumu, özellikle Ortadoğu anlamında yaşanan durumu konuşuyoruz. Bu bizim iktidara gelişimizin bir görüntüsü. Bürokratların bize bilgi vermesi, muhtarların bize yaklaşması, trafik polislerinin bile bize ilgi alaka göstermesi değişimin göstergesi. Ama kendi içimizden de benim baktığım gördüğümde örgütlerimiz de artık kendi meselelerini bırakmış toplum ile ilgili nasıl daha yukarıya götürürüz derdine düşmüş durumda. Biz buraya çoban ateşi yakmaya geldik. İktidarımız hepimize hayırlı olsun. Bir değişim zamanıdır, bu değişimi sizlerle yapacağız.” dedi.

Adıgüzel: Parlementer sistemi hakim kılmak için mücadele edeceğiz

Parlementer sistemi ülkede tekrar hakim kılmak için mücadele edeceklerini ifade eden CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Bölünerek değil birleşerek kazanacağız. Bir söz var, eğer ormanda aslan, ceylan ve zebra aynı yöne doğru koşuyorsa orman yanıyordur diye. Şimdi görüyorum devrimciler, ülkücüler, mütedeyyinler, muhafazakârlar hep bir araya gelmişiz, yurtseverler ortak bir hedefe doğru koşuyoruz. Bu şekilde ortak paydada parlementer sistemi tekrar hakim kılmak ve aydınlık günlere ulaşmak için ortak hedefte buluşacağız ve ortak dostluklarımızla beraber bu birliği sonuna kadar devam ettirip kazanacağız. O yüzden hiç birimizin ön yargılara saplanmaması lazım.” ifadelerinde bulundu.

Torun: Ülke bir kişinin iki dudağı arasında savrulup gidiyor

Cumhurbaşkanlığı sistemini eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise şöyle konuştu; “3 yıl önce rejim değişti, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geldi. 3 yıl içinde ortaya koyduğu tahribatın ekonomik ve sosyal faturası inanılmaz boyutlarda arttı ve artmaya da devam ediyor. Bir kişinin iki dudağı arasında Türkiye maalesef savrulup gidiyor.

Seçilmişler atanmışların vesayetinde

Önümüzdeki ay bütçe ayı ve bu ayda Türkiye Cumhuriyetinin bütçesini tartışacağız. 1 trilyon 750 milyar olarak tahmini bütçe oluşturuldu. Bakıyorsunuz ilk defa bu ayda biz Bakanları Meclis’te görüyoruz. Sadece biz değil iktidar milletvekilleri de ancak orada görebiliyorlar. Orada belli eleştiri ve taleplerini yerine getirebiliyorlar. Yani seçilmişler atanışların maalesef vesayetinde. Biz kalkmışız demokrasiden bahsediyoruz.”  

Türkiye’nin 5 temel sorunu 4 çözüm yolu var

Türkiye olağanüstü süreçten geçiyor. Ekonomimiz ciddi anlamda sıkıntı içerisinde. Enflasyon, döviz artıyor ama esnafımız, vatandaşımızın geliri artmıyor. Türkiye’nin 5 temel sorunu vardır. Bunlar; Demokrasi ve Hukuk, Eğitim, Dış Politika, Toplumsal Barış ve Ekonomidir. Bu 5 temel soruna CHP olarak bizim 4 ayaklı çözümümüz vardır. Bunlar ise birincisi; 1. Sınıf demokrasiye kavuşacağız, 2. Üretim, üretmeden çıkış yolu yok, Üretmeden çözüm yok. 3. Sosyal Devlet, sosyal devlet sadece yardımlar veren gıda yardımları yapan sosyal devlet değil. Vatandaşını üretime katan, her sorunu ile ilgilenen bir sosyal devletten bahsediyoruz. 4. Çözüm ise sürdürülebilirlik. Tüm bu söylediklerimin mutlaka sürdürülebilir olması lazım.” dedi.

Ağbaba: Büyükelçi’lerin istenmeyen adam ilan edilmesi gündemi değiştirmek için

Türkiye’de 10 Büyükelçi’nin istenmeyen adam ilan edilmesine değinen ve bunun gündemi değiştirmek için yapıldığını söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuşmasında, “Türkiye buhranı yaşıyor. 10 Büyükelçi onların imdadına yetişmiş gibi açıklama yaptılar; Osman Kavala’yı serbest bırakın diye, şimdi 10 Büyükelçinin üzerinden gündemi değiştirmeye, doları unutturmaya, yolsuzlukları unutturmaya, işsizlikleri unutturmaya çalışıyorlar. Yer mi bu millet? Yemez.” dedi.

Program,  CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Seyit Torun,Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, ilçe Başkanları ve yönetimleri, eski belediye başkanları ve partililerin katılımı ile gerçekleşti.

Bu haber toplam 328 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : CHP, İlçe, Danışma, Kurulu, toplandı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler