HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
25 Ekim 2021 Pazartesi Saat: 10:54

Vakalar okullarda artıyor!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu’nun Pandemide en hızlı vaka artışı olan ikinci il olmasını okulların durumuna bağladı.
Vakalar okullarda artıyor!

Ordu ilinin vaka artışında Türkiye’de ikinci olduğuna işaret eden CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel şunları söyledi,  “Şu bilinsin ki, bunun en önemli nedeni okullarımızın durumudur. Pandemide sınıf mevcutlarını azaltacak yerde geciken inşaat işleri nedeniyle 4-5 okulun hatta 8 okulun tek okul binasına sıkıştırılması, ayrıca tüm okullarda zaten yetersiz temizlik personeli nedeniyle çocuklardaki yaygın enfeksiyondur. Bunun da tek sorumlusu tadilat ve yıkım kararı alından 41 okulun inşaat işlerinin aynı firmalara verilmesi ve bu nedenle gecikmesi ve bugüne kalmasıdır. İşin başında da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki Müdür Yardımcılığı mesaisini cemaat, vakıf yöneticiliği, ticaret, tarikat, inşaat işlerine harcayan yöneticilerdir. Bu konuda önümüzdeki günlerde kapsamlı bir açıklama yağacağım.

 

Okulları Eylül ayında açacaksınız, ama temizlik personelini iki ay sonra o da İŞKUR üzerinden geçici alacaksınız. Bin kişilik okullarda tek personel her yere yetişecek.

Okullara temizlik, sağlık ve güvenlik personeli ihtiyacını sürekli dile getiriyoruz.

Her yere kadro var en kıymetli varlıklarımız çocuklarımızın sağlığı, güvenliği ve temizliği için yok.

Bugün İkizce ilçesinden bir görüntü geldi.

1000 küçük yavrumuzun temel eğitim aldığı okul zaten bir dere yatağında. Tıpkı Bozkurt’taki gibi. Bir sel felaketiyle faciaya açık durumda. Tadilata alınmış okulda bir yıldır hiçbir şey yapılmıyor. çocuklar çorak ve çamur içinde…

 

Dün söyledik Gölköy’de  8 okul 1 okulun içinde, Aybastı’da 5 okul 1 okulun içinde. Haliyle vakalar artacak. Hatta vakalar nedeniyle kapatılan okullar var. Bakan Türkiye’ye yanlış bilgi veriyor. Tüm derslikleri kapalı olan okulun kapısının açık tutulması açık olduğu anlamına gelmez. Resmi olarak kapatmıyorlar. Bu da yeni moda. Tüm derslikleri kapalı okul kapalıdır kardeşim.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 366 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Vakalar, okullarda, artıyor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler