HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
31 Ekim 2021 Pazar Saat: 17:09

İYİ Parti’den 4. Yıl Buluşması

İYİ Parti’nin kuruluşunun 4. yılında Ünye İlçe Teşkilatı, kahvaltı programı düzenleyerek parti üyeleriyle bir araya geldi, yeni yaşını kutladı.
İYİ Parti’den 4. Yıl Buluşması

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı, partilerinin 4. yılını 31 Ekim 201 Pazar sabahı Yunus Emre Çay Bahçesinde düzenlediği kahvaltılı programla kutladı.

Partinin Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı; yaptığı basın açıklamasında konuşmasına Cumhuriyet’in 98. yılını kutlayarak başladı.

İYİ’lik hareketinin artık büyüdüğünü ve çoğaldığını vurgulayan Başkan Çuhacı, “Birbirimizi tanıyalım, dertleşelim, halleşelim, mutluluklarımızı paylaşalım istedik ve bugün bir araya geldik. Vatan, bir tarih boyunca onun uğrunda kendini tarihe verenlerindir. Kendini tarihe vermek; tarih yazmak, tarih yaşatmaktır. Biz “İyi”ler 25 Ekim 2017’de tarihe adımızı yazdık. 3 yılı bitirdik, yeni yaşımız kutlu olsun. Başarılı nice güzel yıllar diliyorum.” dedi.

-“Sorun ve sıkıntılar ülkesi olduk”

“Bizi önce görmezden geldiler. Buradayız dedik. Bizi yok saymaya kalktılar, varız dedik. Konuşmamızı istemediler. Davacı gibi karşılarına dikildik.” vurgusu yapan İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti bu iktidardan önce, dünyada tarımda kendi kendine yeten yedi ülkeden biriydi. Ama bu dönemde karpuz ithal ettik, soğan ithal ettik. Çok ağrımıza gitti. Çok üzüldük. Tarım bitti, hayvancılık bitti. Ekonomimiz bitti. Hukuk sistemi adalet arıyor. Eğitim sistemimiz çöktü, sağlık sistemimiz çöktü, hayat çok pahalı, geçim zor vergiler ağır, gençlerimiz işsiz, umutsuz. Parlak beyinlerimiz yurt dışına göç ediyor. Parti devleti siyaseti yapılıyor. Hiçbir işte liyakat, bilgi ve beceri aranmadığı için kurum ve kuruluşlar çöktü. Moral ve manevi değerlerimiz değersizleşti. Hırsızlık rüşvet yolsuzluk savurganlık önlenemez hal aldı.

-“İyi ki Sayın Meral Akşener gibi örnek, azimli, çalışkan bir Genel Başkanımız var”-

Hedefimiz iktidar olmak, oylarımız yüzde 20’leri aştı. Her yeni günle büyüyor, güçleniyoruz. İktidar olacağız. İyi’ler; iyileri iktidar yapmaya var mısınız? İyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme var mısınız? Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in başbakanlığına var mısınız? İnsan yenildiğinde değil, kaybettiğinde de değil, vazgeçtiğinde kaybeder. Cesurlar, İyi’ler vazgeçmek yok.”

-Şentürk: Bizleri ve sizleri yok saydılar -

İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Şentürk, partilerinin isminin İYİ olduğu gibi, niyetlerinin de, düşüncelerinin de, davranışlarının da iyi ve halisane olduğunu ifade etti.

Tek amaçlarının Türkiye Cumhuriyeti’nin refaha ulaştırmak olduğunu vurgulayan Şentürk, “Maksadımız karanlığa gömülmüş bu ülkeyi karanlıktan çekip çıkarıp makule ve refaha ulaştırmaktır. 4 yıl öncesinden yollara çıktık.  Dediler ki; parti kuramazsınız, dediler ki; kursanız bile yol yürüyemezsiniz. Dediler ki; kısa sürede dağılırsınız. Ama Türk Milletinin sevdalıları kararlı idiler. Bizi şuursuz sandılar, bizi idraksiz sandılar. Sizden gücü aldılar, sizden kudreti aldılar. Ama kime hizmet ettiler? Bir avuç insana hizmet ettiler. Kime hizmet ettiler? Yandaşlarına hizmet ettiler. Kime hizmet ettiler? Bu ülkeye ihanet edenlere hizmet ettiler. Bizleri ve sizleri yok saydılar. Bu ülkenin kurucu değerlerini yok saydılar. Bu ülkenin varisi Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını yok saydılar.” dedi.

-“İlk seçimde iktidardayız” -

İl Başkanı Şentürk, ilk seçimde İyi Parti’nin iktidara geleceğini vurgulayarak, “İktidara geliyoruz bunu biliniz. En kısa sürede bu ülkeyi saplanmış olduğu bataktan çıkarıp alacağız. Yoksunluktan alacağız, dış politikadaki bitmişlikten tekrar uluslararası düzeyde ülkemizi güvene kavuşturacağız. Yolsuzluğu yok edeceğiz. Hırsızlığın önüne geçeceğiz. Bu memlekette çocuklarımız aç yatağa girmeyecek. Gençlerimiz yarın kaygısı taşımayacak. Ülkemiz için endişemiz kaygımız olmayacak. Güçlü kararlı bir liderimiz var. Çalışkan bir liderimiz var. Yarınlarda bu ülkenin geleceğini aydınlatacak ekipler, kadrolar hazır. Liyakatlı donanımlı kadrolarımızla geliyoruz.” diye konuştu.

-“Bizi kimse geri çeviremez”-

“Asla ve asla davamızdan doğru olan yolumuzdan hiç kimse bizi geri çeviremez. Bundan emin olunuz.” diyen Şentürk, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Siz bize yetki verdiğiniz zaman biz bu memlekete maliyet getiren, bu memleketin malını çalan, bu memleketi yok eden, daha doğrusu bu milletin milli hafızasını silmeye çalışan, tarihimizi yok etmeye çalışan, bayramlarımızı kutlamayan, TC’leri indiren, bu memlekette Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldım diyen zihniyetten millet adına, ülke adına, ecdadımız adına mutlaka ve mutlaka hesap soracağız. Bu cesaretimiz ve yüreğimiz de inancımız vardır.”

Programa İl Başkanı Ekrem Şentürk, İlçe Başkanı Feryal Çuhacı, ilçe yönetim kurulu üyeleri, İYİ Partiye yeni üye olan Ahmet Arpacıoğlu, partililer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Ünye KENT Haber


Bu haber toplam 407 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İYİ, Parti’den, 4., Yıl, Buluşması

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler