HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
4 Kasım 2021 Perşembe Saat: 14:57

AK Parti’den 2. kez kan bağışı…

AK Parti Ünye ilçe Teşkilatı Kızılay Haftası dolayısıyla Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışı kampanyası düzenledi. AK Parti 2021 yılı içinde 2. kez kan bağışında bulundu.
AK Parti’den 2. kez kan bağışı…

2021 yılında düzenledikleri kan bağışı kampanyası ile Türk Kızılayı’nın azalan kan stoklarında katkıda bulunan AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı 29 Ekim-4 Kasım  Kızılay Haftası dolayısıyla Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda bir kez daha kan bağışı kampanyası düzenledi.

Sürpriz oldu

Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere 29 Ekim – 4 Kasım arsı Türkiye’de Kızılay haftası kutlanıyor. Kızılay Haftası 1943 yılından beri Bakanlar Kurulu kararıyla kutlanmakta. Dün, Ak Parti Başkan ve yönetimdeki arkadaşlar bize bir sürpriz yapmışlar. Bildiğiniz üzere kendileriyle daha önce bir kan kampanyası gerçekleştirmiştik. Bu Kızılay haftası münasebetiyle Ak Parti Başkanı ve yönetimi, sürpriz yaparak kan bağışı kampanyası yapmak istediklerini ifade ettiler. Kan bağışları erkeklerde 3 ayda bir, kadınlarda da 4 ayda bir oluyor. Zamanı da gelmişti aslında ama bize de sürpriz oldu. Bu sıkıntılı günlerinde bize destek oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yılda bir kez kan verilse sıkıntı yaşanmaz

Kan bağışı konusunda Ünyelilere çağrıda bulunan Küçükoğlu, “Ünye Kamuoyuna defalarca kanla ilgili açıklamalar yapmıştım. İnanın her gün kan için beni arıyorlar. Aynı şeyi buradan tekrar söylüyorum: Halkımız sene de bir defa kan verse, hiç sıkıntı yaşamayız. Kan ihtiyacı olanlar için hastaneler mecburen 3-5 ünite kan bulup getirin diyorlar. Çünkü gerçekten kan yok, birine yardım etseniz diğerine yok. Kan üretilmiyor, sizler, bizler kan vermezsek çok sıkıntı yaşarız.  Ak Parti Başkan ve yönetiminin gösterdiği bu hassasiyete onların da huzurlarında çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kızılay her zorlukta yanımızda

Türk Kızılayı’nın dünyanın her yerinde sel, yangın ve felaketlerde insanlara destek olduğunu söyleyen AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “İçerisinde bulunduğumuz hafta Kızılay Haftası. Türk Kızılay’ı, dünyada felaketlerin, sellerin, depremlerin ve kan ihtiyacının karşılanması noktasında insani olarak her türlü gayretini sarf eden çok önemli bir kamu kurumudur. Bu vesileyle içinde bulunduğumuz haftadan dolayı biz; Kızılay’ın tüm çalışanlarına kolaylıklar diliyoruz, işlerinde başarılar diliyoruz.” dedi.

15 dakikada kan ver 1 can kurtar

Kan bağışının önemine vurgu yapan Argan, “Bizler Adalet ve Kalkınma Partisi olarak her zaman bu milletin yanında olduğumuz gibi aynı zaman da sosyal dayanışmanın bir örneği olan kan vermede de vatandaşımızın yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek istedik. Daha önceden yapmış olduğumuz bu icraatlara ilave olarak da bugün; Ak Parti Ünye Teşkilatı olarak kadınlarıyla, gençleriyle, ana kademeleriyle velhasıl teşkilatın bütünüyle stoklarda azalan kan ihtiyacının giderilmesi konusunda bir etkinlik yapıyoruz. Bu vesileyle Ünyeli hemşerilerimizi bu etkinliğe davet ediyoruz. Çünkü kan, ayrıca yapılamayan çok önemli bir maddedir. 15 dk. vermiş olduğumuz kan ile; bir ömrü kurtarabileceğimizi bildirmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Yaşama yol verelim

Vatandaşlara karayolunda ambulanslar için duyarlı olmalarını isteyen ve son zamanlarda ambulansların trafikte ilerlerken zorlandığına şahit olduğunu belirten Argan şöyle konuştu; “Son zamanlarda baktığınızda özellikle Covid ile birlikte vaka sayılarında artış olduğu da ortada. Bu vesileyle de özellikle cankurtaranların, ambulansların sıklıkla kara yollarını açtırmak için mücadele ettiğine şahit oluyoruz. Ülkemizde yaklaşık 6 bin civarında cankurtaran var. Cankurtaranların her zaman araç geçme noktasındaki önceliğine, geçiş üstünlüğüne lütfen hassasiyet gösterelim. Özellikle çok şeritli yollarda fermuar yöntemiyle, 2 yönlü yollar da aynı şekilde bulunmuş olduğumuz şeridin sağ tarafına geçmek suretiyle cankurtaranlara lütfen yol verelim, yaşama yol verelim. İçerisindeki hastamızın yakınımız, içimizden biri olabileceğini bilerek yol verelim. “

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 295 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : AK, Parti’den, 2., kez, kan, bağışı…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler