HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
20 Kasım 2021 Cumartesi Saat: 15:50

Durmaz’dan anket firmalarına tepki…

Ordu’da bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, anket firmalarına sert tepki gösterdi.
Durmaz’dan anket firmalarına tepki…

Durmaz; "Bu anketlere hiçbir şekilde itibar etmemenizi, bunların milli irade gaspçısı olduklarını gözden uzak tutmamanızı istirham ediyorum.” dedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" temalı program kapsamında Altınordu ilçesindeki konuşmasında, kendilerine kamuoyu araştırma şirketi adı veren ve hemen her gün sözde anket sonucu açıklayan manipülasyon şirketlerinin bulunduğunu belirterek, "Bu anketlere hiçbir şekilde itibar etmemenizi, bunların milli irade gaspçısı olduklarını gözden uzak tutmamanızı istirham ediyorum. İlginçtir, bunların tek hedefi Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Geçmişten bugüne bıkmadan, usanmadan, Milliyetçi Hareket Partisi'ni bilinçli bir şekilde düşük oy oranlarıyla vermektedir."  dedi.

 

Türkiye 37 yıldır PKK ile mücadele ediyor

Durmaz, "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" temalı program kapsamında Altınordu ilçesindeki otelde şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve teşkilat üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda, Türkiye Cumhuriyeti'nin 37 yıldır birliğini ve dirliğini hedef alan terör örgütü PKK ile mücadele ettiğini söyledi.

Terörle mücadeleye 1 trilyon dolar harcandı

Terörle mücadelenin ekonomik boyutunu da çeşitli örneklerle anlatan Durmaz, "1984-2020 yıllarında 2021 yılını da ilave ettiğimiz takdirde terörle mücadeleye harcanan para yaklaşık 1 trilyon dolar. Bugünkü parayla ifade edecek olursak Türkiye'nin toplam dış borcunun yaklaşık iki katı ekonomik bedel ödemişiz. Maalesef Türkiye'nin enerjisini, gücünü yıllarca terör belasıyla uğraştırdılar." dedi.

Ekonomik operasyonlar düzenleniyor

Durmaz, ekonomik operasyonlarla Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenler olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçmişte silah ambargosu uygulayıp Kıbrıs çıkarmasını engellemeye çalışanlar, bugün savunma sanayimizdeki millileşmeden rahatsızlık duyuyorlar. Artık milli yazılımlarla kendi silahlarımızı, savunma sistemlerimizi üretiyoruz. Bunların sayesinde teröriste göz açtırmıyor, terörün belini kırıyoruz. Mavi vatandaki egemenlik haklarımızı kullanarak denizlerimizde doğal gaz arıyoruz ama bu sefer başka ülkelerden kiraladığımız gemilerle değil, öz ve öz yerli ve milli gemilerimizle arıyoruz ve sonuç ortada. İnşallah bu rezervlerin çıkarılıp işlenmesi ve kullanıma sunulmasıyla enerji alanındaki dışa bağımlılığımız azalacaktır."

Durmaz, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili olarak; "Salgın, sadece bir sağlık krizi olarak değil, aynı zamanda ekonomik bir krize de dönüşmüştür. Türkiye, salgına rağmen 2020 yılında yüzde 1,8 büyüyerek diğer 20 ülkeler arasında Çin'den sonra en hızlı ve pozitif büyüyen ülke olmuştur. 2021 yılını da dikkate aldığınız zamanda rekor bir büyüme rakamının ortaya çıkacağı gözükmektedir."

Kılıçdaroğlu ne yaptığını bilmiyor

Durmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyükelçilere mektup yazdığını dile getirerek, "Kanal İstanbul Projesi ile ilgili ülkemizi şikayet etmiştir. Şikayet ettiği ülkeler ise dünyayı yer altı ve yer üstü tüm değerleriyle sömüren, petrolü insan kanına değişen, kendini doğanın efendisi sayan Batı ülkeleri. 'Allah akıl, fikir versin' demekten başka bir şey gelmiyor. Zira kanaatimce bu CHP de Sayın Kılıçdaroğlu da ne yaptığını pek fazla bilmiyor. YPG'ye, PYD'ye terör örgütü diyemeyip sırtını PKK'ya yaslayanlarla ittifak yapanlar bunlar. Atatürk'ün adını kullanarak bölücülerle kapalı kapılar arkasında her türlü iş tutan yine bunlar. Allah akıl fikir versin." diye konuştu.

"Zaman içerisinde cilaları dökülünce gerçek yüzleri ortaya çıktı"

Kendilerine "iyi" diyerek parti kuranlar olduğunu belirten Durmaz, şunları söyledi:

"Meral Akşener'in gittiği her yerde hanımefendinin toplantılarını organize edenler, daha sonra Türkiye'de Cumhuriyet tarihinin en alçak, en ahlaksız kanlı darbesini gerçekleştiren FETÖ'cüler. Her yerde organizasyonlarına destek veren FETÖ'cüler. Bunu sadece ben söylemiyorum. Bugün Teşkilat Başkanlığı yapan Koray Aydın da; 'Evet, bu hanımefendiyi FETÖ'cüler destekliyor. Belli bir cemaat bunların arkasında. Her gittikleri yerde bunları destekliyor.' dedi. Kedilerine de 'iyi' adını koydular ama zaman içerisinde cilaları dökülünce gerçek yüzleri ortaya çıktı. Ayrıca buradan bir kez daha ifade etmek isterim ki bir şehidimizin yakınına küfür eden bu alçak ve soysuz, derhal milletvekilliğinden istifa ettirilmeli ve bir gün bile o Gazi Meclisin içerisinde bulunmamalıdır. Yetmedi, kadın olan genel başkanları, Meclis grup toplantısında Türk kadınının şanına, edebine, ahlakına yakışmayan iğrenç ve çirkin sözlerle küfür eden vekile sahip çıkıp şehit yakınına hakaret etti. 'Yazıklar olsun.' diyorum.

Haberler.com AA

Bu haber toplam 290 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Durmaz’dan, anket, firmalarına, tepki…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler