HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
25 Kasım 2021 Perşembe Saat: 14:13

Kadın şiddetine reform niteliğinde adım…

AK Parti Ordu İl Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Ecem Kara; “AK Parti, kurulduğu ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar atmıştır.” dedi.
Kadın şiddetine reform niteliğinde adım…

AK Parti Kadın tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü nedeniyle basın toplantısı düzenlendi, Ordu İl Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler  Başkanı Ecem Kara yaptığı açıklamada, “25 Kasım Kadına yönelik şiddet, yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranıştır. Kadına yönelik şiddet sadece ülkemizde değil maalesef tüm dünyada bir sorundur. AK Parti olarak, kurulduğumuz ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar attık.” dedi.

Pozitif ayrımcılık ilkesini düzenledik

Kara açıklamasına şöyle devam etti; “2004 yılında Anayasa'da pozitif ayrımcılık ilkesini düzenledik. 2005 yılında Türk Ceza Kanununda yaptığımız değişiklik ile "Töre Nedeniyle" ifadesini ekleyerek, Töre Cinayetleri faillerine en yüksek cezaları getirdik. Medenî Kanun, İş Kanunu’nda yaptığımız düzenlemelerle kadını güçlendiren politikalar ve uygulamalarla yolumuza devam ettik. 81 ilde ŞÖNİM’leri kurduk. KADES, elektronik kelepçe, ALO 183 çağrı hattı, bakanlıklar arası koordinasyonun güçlendirilmesi, eğitimler, eylem planları ile topyekûn mücadele kararlılığımız artarak devam ediyor.

Kadına şiddet, insanlığa ihanettir

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kıymetli Hanımefendi’nin de önemle vurguladıkları gibi “kadına şiddet, insanlığa ihanettir.  AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Bu alanda attığımız tüm bu adımlar, kadına yönelik şiddet konusundaki kararlılığımızın en iyi göstergesidir dedi.

Omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz

Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde bir kez daha tüm gücümüzle haykırıyoruz ki; şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve sözlü şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı kadın-erkek omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 106 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kadın, şiddetine, reform, niteliğinde, adım…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler