HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
26 Kasım 2021 Cuma Saat: 13:38

Başbuğ Türkeş Ünye’de anıldı…

Ülkü Ocakları Ünye Şubesi, Başbuğ Alparslan Türkeş’in 104. doğum günü dolayısıyla anma töreni ve konferans düzenledi.
Başbuğ Türkeş Ünye’de anıldı…

25 Kasım Perşembe akşamı Fevzi Çakmak Sosyal Tesislerinde düzenlenen anma töreni ve konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Başbuğ Alparslan Türkeş’in hayatını anlatan sinevizyon gösterisinin sunulduğu programda, Başbuğ Türkeş’in düşüncelerini ifade eden sözler okundu.

Ardından şiir dinletisiyle devam eden programda Ülkü Ocakları Ünye Şubesi Başkanı Serkan Gürken konuşma yaptı.

Türk Gençliği Başbuğ’umuzun izinde devam edecek

Sözlerine Başbuğ Alparslan Türkeş’in sözleri ile başlayan Ülkü Ocakları Ünye Şube Başkanı Serkan Gürkan, “Ülkü Ocaklarının içimizde yanan ilk ateşi ve ülkücü heyecanımız o günden bugüne büyümeye devam etti ve bizi bugünlere getirdi. Başbuğ’umuz, Türk Dünyası’nın bir derdi olduğunda çare bulmaya çalışarak soydaşlarımızı daima gözetirdi. Yakın tarihimize bakıldığında Türkiye’de ve yakın coğrafyamızda moda haline gelen, geçlerimizi etkisi altına alarak milli ve manevi benliklerinden uzaklaştıran komünizm ve her türlü aşırı ideolojilerle mücadele etmek Başbuğ’umuzun öncelikle benimsediği konulardan olmuştur. Gençlerimizi Ülkü Ocakları gibi nezih bir çatı altında toplayarak, Türk gençliğinin altını oymaya çalışan güçlere karşı sağlam bir kale haline getirmiştir. Türk gençliği Ülkü Ocaklarında dün olduğu gibi bugünde Başbuğ’unun izinde ahlak çizgisinde yetişmeye devam edecek ve milliyetçilik ateşinin yandığı bir ocak olmayı sürdürecektir.” dedi.

Mazluma Yunus, zalime Yavuz olabiliriz

Gürkan konuşmasında şunları kaydetti, “5 bin yıllık bir kültüre sahip Türk medeniyetinin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Bizlerden sonra gelecek nesillere daha güzel bir ülke bırakmak için çalışmak ve başarmak zorundayız. Büyün Türklerin tek bir çatı altında toplanması gayesini sürdürmeliyiz. Eğer ki bir gün Dünya Türk’ü olarak birleşebilirsek dünyada gerekli adaleti, refahı ve huzuru tesis edebilir mazluma Yunus, zalime Yavuz olabiliriz.”

Duran: Gönlümüzdeki Türkeş sevgisi bakidir

Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanı Doğan Mert Duran yaptığı konuşmasında; “Bugün burada tüm dünyevi menfaatleri elinin tersiyle itmiş, Türk-İslam davası uğruna 80 yılını feda etmiş, dava uğruna 5 binden fazla evladını şehit vermiş Ülkücü hareketin kurucusu, yol başçımız, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğum günü vesilesi ile anmak için bir araya geldik. Başbuğumuzu 104. yaş gününde saygı, sevgi ve dualarla anıyoruz. Alparslan Türkeş bedenen aramızdan ayrılmış olabilir. Ama gönlümüzde Türkeş sevgisi bakidir. Başbuğ Türkeş inandığı ve bağlandığı davası ve Türklük uğruna her türlü zorluğa göğüs germiş, bu yol dikenli deyip geri dönmemiş ve girdiği hiçbir yolda tereddüt etmeden ilerlemiş bir dava adamıdır.” ifadelerinde bulundu.

Küçük emelli, tesadüfi kalabalıklar değiliz

“Bizler küçük emelleri olan veya tesadüfi bir kalabalık değiliz” ifadesini kullanarak gençlere seslenen Duran sözlerine şöyle devam ett; “Ülkü Ocakları olarak vazifemiz Başbuğ Türkeş’ten bize miras kalan emanetçisi olduğumuz Ülkü Ocaklarını en yükseğe çıkarmaktır. Ülkü Ocaklarının ve Ülkücü hareketin mazisi yıllar önceye dayanmaktadır. Bizler küçük emelleri olan veya tesadüfi bir kalabalık değiliz. Bizler bu davaya ömrünü feda eden, yoruldum demeden daima ileriye yürüyen, Alparslan Türkeş’in ve hayatlarını dava uğruna gözlerini kırpmadan seve seve feda eden Ülkücü Şehitlerin emaneti olan Ülkü Ocakları neferleriyiz.”  

İmamoğlu: Ülkü Ocakları ihtiyaç duyulan her alanda…

Başbuğ Alparslan Türkeş’in ömrünü Türkiye ve Türklük sevdasına adadığını hatırlatan MHP Ünye ilçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu konuşmasında; “Bir dava etrafında toplanmak için bizlere önderlik etmiş, yol göstermiş, ömrünü Türkiye sevdasına adamış merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Milliyetçi hareket davası kurulduğu günden bugüne kadar milletinin ve ülkesinin yanında olmuş. Güçlü teşkilatlanmasıyla ve Ülkü Ocakları ile ihtiyaç duyulan her alanda bende varım demiştir. Aşılamaz, çözülemez denilen her sorun önce Allah’ın izni, liderlerimizin vizyon ve kararlılığı, milletimizin duasıyla çözülmüştür, çözülmeye de devam etmektedir.” dedi.

Program tüm katılımcıların ayağa kalkarak ettiği Ülkücü yemini ile sona erdi.

Programa İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası, MHP Ünye İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, Ülkü Ocakları Ordu İl Başkanı Mert Doğan, Türk Eğitim- Sen Ünye Şube Başkanı Dursun Eyipınar, Ülkü Ocakları il ve ilçe yönetimleri ve Ülkü Ocakları mensupları ile vatandaşlar katıldı.

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 421 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Başbuğ, Türkeş, Ünye’de, anıldı…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler