HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
30 Kasım 2021 Salı Saat: 16:48

Ali Erbaş’la her zaman gurur duyduk

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in Ali Erbaşla ilgili eleştirilerine karşı çıktı.
Ali Erbaş’la her zaman gurur duyduk

Başkan Halit Tomakin, “Diyanet İşleri Başkanımız değerli ilim, irfan adamı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Ordulu olmasından her zaman onur ve gurur duyduk.” dedi.

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in Diyanet İşleri Başkanı hakkındaki eleştirilerine karşı çıktı.

Tomakin konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi, “CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in  Ordu’lu hemşehrimiz değerli ilim ve irfan adamı Ordulu olmasından her zaman onur ve gurur duyduğumuz Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızın Allah cc’nın ayetini, Kainatın Sultanı Peygamber Efendimizin  hadislerini okudu diye yine yalan beyanlarla, söylenilen  lafın ardına önüne bakmadan işine gelen kısmını alarak güya Diyanet İşleri Başkanını kullanarak Yüce dinimiz İslam’ın dolayısıyla, Allah cc. emirlerine, Peygamberimizin hadislerine dil uzatacak kadar gözü dönmüş zavallıya diyeceğimiz şu ki, senin mensubu olduğun parti çok uğraştı milletimizin değerleri ile, yüce dinimiz İslam ile, camileri ahır yaptınız yetmedi, Kur’an Kurslarını kapattınız, yetmedi köylüler Kur’an okuyor diye köyleri bastınız, yüce kitabımız Kur’anları yaktınız, yetmedi bu aziz gök kubbede bin yıldır dinmeyen ezan-ı Muhammed-i susturdunuz, ‘tanrı uludur’ dedirttirdiniz, daha dün başörtüsüne el uzattınız, sicili İslam dini ile uğraşmak olan bir partinin mensubundan ne beklenir ki? Ne zaman bırakacaksınız din düşmanlığını, ne zaman bırakacaksınız milletin değerleri ile alay etmeyi?

Babanız sizin İslam’a olan kininizi örtmüyor

CHP Milletvekili dinimize dil uzatırken hemen atalarının yaptığı gibi sığındığı liman, efendim benim babamda şöyleydi, böyleydi, umrede vefat etti. Allah cc. gani, gani rahmet eylesin babanıza. Babanız çok değerli bir insandı. İnan ki yaşasaydı senin bu laflarına iki çift sitemi olurdu. Hz. Adem Peygamberimizin oğlu babasına inanmadı, Hz. Nuh Peygamberimizin oğlu babasına inanmadı, kainatın Sultanı Peygamber efendimizin en büyük düşmanı öz amcası idi. Yani babanıza sığınıyorsunuz ya, sizin İslam Dininize olan kininizi muhterem babanız örtmüyor.

Sen kendine göre yorum yapmışsın

Ordulu olmasından her zaman onur ve gurur duyduğu  Diyanet İşleri Başkanımız değerli ilim, irfan adamı hemşehrimiz Prof. Dr. Ali Erbaş’ın bu şehirli olmasından dolayı utanç verici buluyormuş. Hadi oradan, utanç duyulacak birisi varsa o da sensin. Sen kimsin ki millete hep tepeden bakmalar, kibir abideleri, kendilerini ulaşılmaz zanneden yaratıklar. Zat açıklamasında alay edercesine DİB diye hitap buyurmuşlar. Siz bu milleti aptal falan mı zannediyorsunuz? Diyanet İşleri Başkanımız Allah cc.’ın ayetlerini, peygamberimizin hadislerini okumuş ve yorumunu yapmıştır. Cahiliye devrindeki gibi, sen kendine göre yorum  yapmışsın.”

Ünye KENT Haber/Bülten

 

Bu haber toplam 337 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ali, Erbaş’la, her, zaman, gurur, duyduk

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler