HABER ARAMA
  • DOLAR5,8872
  • EURO6,5802
  • ALTIN241,5186
  • BIST 10096.142
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
5 Ekim 2018 Cuma Saat: 11:31

“İyilik Kervanı” yola çıktı

İYİ Parti’nin yürüttüğü “İyilik Kervanı” projesi için yola çıkan İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve GİK üyesi Ayhan Bölükbaşı’nın da içinde bulunduğu heyet Ünye’ye geldi.
“İyilik Kervanı” yola çıktı

İYİ Parti’nin yürüttüğü “İyilik Kervanı” projesi için yola çıkan İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve GİK üyesi Ayhan Bölükbaşı’nın da içinde bulunduğu heyet Ünye’ye gelerek projeye ilişkin teşkilatı bilgilendirdi.

 

İYİ Parti, “İyilik Kervanı” projesi için yollara düştü. Parinin Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve GİK üyesi Ayhan Bölükbaşı’nın da aralarında bulunduğu heyet Ünye’ye gelerek Yunus Emre Restaurant’ta partililer ile bir araya gelerek proje hakkında bilgilendirme yaptı.

-“Bu belediyeleri bundan sonra bizler yöneteceğiz”-

Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, programda yaptığı konuşmada, belediyeleri bundan sonraki süreçte kendilerinin yöneteceğini ifade ederek, “Geçen hafta 37 ilde, bu haftada 81 ilde teşkilatlarımızla ve beraber sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelerek taleplerini dinledik, dinleyeceğiz. Artık bu belediyeleri bundan sonra bizler yöneteceğiz. İyiler belediyesi olmak adına mücadelemizi vereceğiz. Programlara gelirken buradaki asıl amacımız ilimiz bizden ne istiyor? Genel Merkezimizden ne istiyor? Veya vatandaşımız ne istiyor? Bizler neler yapmamız gerekiyor? Sizleri dinlemeye geldik.” dedi.

-“Yerel seçim saha çalışması yapıyoruz”-

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, bu çalışma çerçevesinde aynı zamanda yerel seçim saha çalışması da yaptıklarını belirterek, “Sayın Milletvekilimiz Enes Kaplan Beyin bahsettiği üzere Ünye’de sizleri dinlemeye geldik. Aynı zamanda yerel seçimlerle ilgili hem saha çalışmaları ve aldığımız fikirleri doğrultusunda buradaki düşünceleri genel merkezimize yansıtmak için hazırlık yapmak için geldik. Ben toplantımızın verimli geçmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

-“24 Haziran’dan sonra ülkemizin ve partimizin üzerine bir ölü toprağa serpilmiş gibi oldu”-

İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, 24 Haziran’dan sonra beklentilerden dolayı partilerinde hayal kırıklığı oluştuğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Zira 24 Haziran’dan sonra ülkemizin ve partimizin üzerine bir ölü toprağa serpilmiş gibi oldu.  Bizde beklentilerimizin yüksekliği nedeniyle oluşan ilk hayal kırıklığı mevcuttur.  Bu hepimizin ve sizlerin kestiklerimiz bu noktada iyilik kervanının yollar düşmesi gerek ülkemizdeki terör gerek ekonomideki bozukluklar hele hele de Ünye’miz için söylüyorsak bölgemizin temel kaynağı olan fındık ürününün yerlerde sürtmesi milletimiz ve Ünyelilerde büyük bir burukluk yarattı. Bu ülke hepimizin ülkesi. Kriz daha maalesef bizlere yansımadı. İnşallah da yansımaz. Temennimiz budur ama görünen o ki büyükşehirlerde yaşanan bu kriz önümüzdeki iki üç aylık dönem içerisinde bizim gibi taşraya da büyük ölçüde yansıyacak. İşte iflâs anlaşması ilan eden şirketleri görüyoruz. Bu şirketlerin ayakta duramaması, işçi çıkartması, fabrikaların kapanması, işletmelerin kapanması durumunda da krizin bizi nasıl etkileyeceği nasıl vuracağı hepimize malum oldu. Bu nedenle hepimizin ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız gerektiği kanaatindeyiz.”.

-“İşimiz zor karşımızda devasa bir blok var”-

Yerel seçimleri için hazırlıklara başladıklarını belirten Başkan Demir, “Mahalli seçimler gündemde, mahalli seçimler için hazırlıklar yapılıyor. Ben Ünye adına söylememiz gerekirse gerçekten işimiz zor, yani karşımızda devasa bir blok var. Bu bloğa karşı Ünye’nin geleceğini Ünye’nin bu gününü savunabilmek kurtarabilmek adına gerçekten iyiler kervanının yollu olması bizi umutlandırıyor. Biz arkadaşlarımızla birlikte Ünye için en iyisi en güzeli neyse bunu bulmak bunu yapmak zorundayız.” dedi.

 “Ünye’nin yirmi yılı çalınmıştır”

Ünye’nin kendi kabuğuna çekilmiş bir ile haline geldiğini ifade eden Başkan Demir, “Çok geriye gitmeye gerek yok, Ünye’nin yirmi yılı çalınmıştır. 1999 yılından bu yana aynı zihniyete sahip insanlar Ünye’mizi yönetmektedir ve durum meydandadır. Fatsa ile kıyaslandığınızda aradaki farkı görmek mümkün. Ünye 1980 yılında 80’li yıllarda kültür sarayına sahip 3-4 tane sineması olan bir kültür şehri iken maalesef 20 yılın sonunda kültür sarayını kaybetmiş, sinemaları kapanmış kendi kabuğuna çekilmiş bir ilçe durumuna geldi.” diye konuştu.

“Maalesef Ünyeli geçinen bakanlar oldu”

Ünye’nin 24 Haziran seçimlerine kadar bakan çıkardığını belirten Demir, “1987 yılından daha 24 Haziran’a kadar da Ünye’nin her dönem de bakan çıkarttığını bilmemiz gerekiyor. Evet gerçekten Ünye’ye layıkıyla fazlasıyla hizmet eden bakanlarımız oldu. Burada Şükrü Yürür, Refaiddin Şahin, İdris Naim Şahin’e varıncaya kadar hizmeti geçen emeği geçen hepsini saygıyla Refaiddin  beyi de rahmetle anmadan geçemeyeceğim. Evet, gerçekten büyük hizmetler yaptı. Maalesef Ünyeli geçinen bakanlar oldu. Bunu herkes biliyor ve tarif ediyor.  Hatta onlara destek veren arkadaşlarda Ünye geneli de bunu söylüyor. Bizim yalancı bakanlarımız oldu. Dolayısıyla işimiz zor. Ama Ünyelinin öncelikle Ünye’ye sahip çıkması gerekiyor. Ünye gerçekten kendisine sahip çıkmak durumundadır.” dedi.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 381 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İYİ, Parti’den, “İyilik, Kervanı”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler