HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
12 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 11:41

Ordulu öğretmen adayının mesajı TBMM’de…

Mülakat mağduru olduğunu belirten ve CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’e durumunu anlatan öğretmen adayının mesajı CHP Grubunda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından okundu.
Ordulu öğretmen adayının mesajı TBMM’de…

Ordulu öğretmen adayının mesajı CHP Genel Başkanı Kmel CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu Milletvekili Dr. Adıgüzel’e ulaşan Ordu’lu bir kadın öğretmen adayı mülakat mağdurunun mesajını TBMM’de CHP Grup Toplantısında okudu. Mağdur öğretmen adayının mesajı şu şekilde:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu Milletvekili Dr. Adıgüzel’e ulaşan Ordu’lu bir kadın öğretmen adayı mülakat mağdurunun mesajını CHP Grup Toplantısında okudu. Mağdur öğretmen adayının mesajı şu şekilde:

“İyi günler sayın vekilim, size KPSS mülakat mağduru yüzlerce gençten biri olarak Ordu'dan yazıyorum. Ben iki branşta öğretmenlik bitirmiş, iki yüksek lisansı olan KPSS'den de kendi branşında 96. olan biriyim. Mülakatım da çok iyi geçmesine rağmen elendiğimi öğrendim. Elenme nedenlerini hiç birimiz bilmiyoruz. O puanlar hiç kolay alınmıyor sayın vekilim. Örneğin ben her gün Ordu'dan Giresun'a gidip geldim okul için ki bunun 7 ayını da hamile olarak geçirdim. Bir yandan okul dersleri, bir yandan ev işleri bir yandan küçücük çocuğumla gecemi gündüzüme katarak aldım o puanı. Bir kaç dakikalık bir mülakatın bunca emeği hiç sayması çok büyük bir adaletsizlik ve haksızlık. Bu konuda sesimize ilk kulak veren de yine adalet ve hakkaniyet noktasındaki hassasiyetiyle Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Ben bu konuda sesimize ses olmanızı, hakkımızın iadesi noktasında bizi yalnız bırakmamanızı arzu ve rica ediyorum Sayın Vekilim. Hürmet ve selamlarımı iletir, iyi mesailer dilerim.”

Ünye KENT Haber/Bülten

 

 

Bu haber toplam 148 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ordulu, öğretmen, adayının, mesajı, TBMM’de…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler