HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
20 Ocak 2022 Perşembe Saat: 15:36

Müteahhit artış bekliyor!

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Ünye Kalesi ve Kültür Merkezi’ni görüştü.
Müteahhit artış bekliyor!

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Kale çalışmalarında bir sıkıntı olmadığını, Kültür Merkezinde ise, fiyatlarda meydana gelen artışlardan dolayı müteahhidin ihale bedelinde artış beklentisinde olduğunu söyledi

Konu ile ilgili olarak “Bu hafta içerisinde Cumhurbaşkanımızın onayı ile bir düzenleme olacak.” diyen Başkan Argan, Kültür Merkezi inşaatının devam edeceğini söyledi.

Ankara ziyaretinde Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ı ziyaret ettiklerini ifade eden AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, enflasyon farkı nedeniyle inşaat maliyetlerindeki artıştan dolayı,  Kültür Merkezini yapan müteahhidin artış beklentisinin olduğunu belirterek bu hafta içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile bir düzenleme olacak.” dedi.

Ünye Kalesi ile ilgili herhangi bir sorun olmadığını vurgulayan Argan, burada çalışmaların devam ettiğini söyledi.

İşlerimizde herhangi bir sıkıntı yok…

Argan gazetemize yaptığı açıklamada, “Ankara ziyaretimizde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alparslan bey ile görüşme yaptık. Yapmış olduğumuz görüşmede; Ünye Belediyemizin Ünye Kalesi ve Ünye’deki bir takım tarihi ve kültürel değerlerin yeniden hayata geçmesi, devam eden projelerin uygulanması ve Kültür Merkezi inşaatı gibi konularda fikir alışverişinde bulunduk. Şu aşamada herhangi bir sıkıntımızın olmadığını belirtmek isterim.” dedi.

Kültür Merkezi müteahhidi artış bekliyor…

Kültür Merkezinde müteahhidin inşaat maliyet fiyatlarındaki artıştan dolayı bir artış beklentisinin olduğunu belirten Kenan Selim Argan bununla ilgili bir düzenlemenin yapılacağını belirterek, “Tabi ki müteahhidimiz de oranın bir an önce yapılmasını arzu ediyor. Ancak içinde olduğumuz şartlarda, özellikle enflasyondan kaynaklı olarak inşaat maliyetlerindeki artış nedeniyle bir nebze de olsa orada artış beklentisi var. Bu hafta içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile bir düzenleme olacak. Çalışmalarımızda herhangi bir sıkıntı olmadığını diğer taraftan Kültür Merkezi çalışmalarımızın da hızlı bir şekilde devam edeceğini belirtmek isterim.” şeklinde konuştu.

Yeni Adalet Sarayı çalışmalarımız sürüyor

Adalet Bakanlığı ziyaretini değerlendiren Başkan Argan açıklamasında şunları kaydetti, “Ünyeli hemşerimiz Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Orhan Cüni'yi ziyaret ettik. Adliye Sarayımızın yeniden yapılması ile ilgili süreç şu an devam ediyor. Ünye Otogar mevkisine yakın yerde tahsis edilmiş alanda Adalet Sarayı yapımı için harekete geçeceğiz.  15 bin metre kare kapalı alana sahip olacak olan Adalet Sarayı; Ünye’nin geleceğine ışık tutan önemli bir proje olacak.”

Ünye KENT Haber

Yücel ARSLANTEKE

Bu haber toplam 342 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Müteahhit, artış, bekliyor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler