HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
28 Ocak 2022 Cuma Saat: 08:30

Saadet’ten gençlere dış politika eğitimi…

Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından Dış Politika Okulu eğitimi verileceğini ifade eden İlçe Başkanı Özgür Şahin, tüm gençleri eğitime davet etti.
Saadet’ten gençlere dış politika eğitimi…

Alanında uzman akademisyenlerin vereceği eğitimin online olarak gerçekleşeceğini belirten Şahin,  eğitimin sonunda başarı gösteren gençler için Ankara'da sertifika töreni düzenleneceğini belirtti.

"Dış Politika Okulu" ile ilgili bilgi veren Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, "Dış Politika Okulu", alanında uzman isimlerle gerçekleştirilecek olan bir dizi dersleri kapsamaktadır. Proje boyunca, katılımcılarla ilgili makaleler paylaşılacak ve dersler öncesinde bu makaleleri okumaları istenecektir. Proje sonunda verilecek olan katılım ve başarı belgelerine hak kazanabilmeleri için; derslere katılım, makale okuma ve proje sonunda istenecek olan final yazılarındaki başarıları etkili olacaktır. Proje kapsamında dersler çevrimiçi (online) gerçekleştirilecek olup her ders, yoklama alınacaktır. Ders kayıtları, program boyunca paylaşılmayacaktır. Projenin final programı, başarı gösteren katılımcılarla yüz yüze Ankara'da gerçekleştirilecek ve sertifika töreni düzenlenecektir. Projeye katılımda yabancı dil bilgisi şart olmayıp, yabancı dil bilgisi olan katılımcılar tercihte öncelik kazanabileceklerdir. Program sonunda her bir katılımcı, hazırladıkları final yazılarını aynı zaman sunum olarak da hazırlayarak sunacaklardır. Hazırlanacak olan ödev ile ilgili detaylar, derslerin başlamasının ardından katılımcılarla paylaşılacaktır.” dedi.

Eğitime katılma şartları ile ilgili açıklama yapan Şahin, “18 yaşına girmiş, 30 yaşını geçmemiş olmak. Lisans eğitiminde en az 4 ders dönemi (2 yıl) bitirmiş olmak. Akademik araştırma yapabilme becerisine sahip olmak. Üniversitelerin; Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ya da Kamu Yönetimi bölümlerinde lisans ya da yüksek lisans eğitimi sürdürüyor olmak ya da sürdürmüş olmak.” diye konuştu.

Şahin, eğitime katılmak isteyen gençlerin,  https://www.gencsaadet.org/dispolitikaokulu/ adresinden müracaat edebileceğini vurguladı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 272 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Saadet’ten, gençlere, dış, politika, eğitimi…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler