HABER ARAMA
  • DOLAR5,9504
  • EURO6,6439
  • ALTIN245,0058
  • BIST 10094.268
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
3 Kasım 2018 Cumartesi Saat: 18:25

“AK Parti herkese eşit mesafede”

2019 Mahalli Genel Seçimleri için AK Parti’de aday adaylığı süreci başladı.
“AK Parti herkese eşit mesafede”

Seçim takvimini açıklayan AK Parti’de Belediye Başkanlığı için 5 – 12 Kasım tarihleri arasında, Belediye Meclis üyeliği için 5 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında başvurular alınıyor.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, bu süreçte aday adayı olmak isteyen tüm partililere eşit mesafede olduklarını vurgulayarak, “Partimize aday adayı müracaatını yapan tüm kardeşlerimiz, Ünye’yi yönetecek yetenekte olacağını düşünüyorum. Adaylığı belli olacaklar için el ve gönül birliğiyle, kucaklayıcı şekilde birlik bütünlük içinde yola devam edeceğiz.” dedi.

 

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Genel Merkezi’nin yerel yönetimlerle ilgili seçim sürecini beyan ettiğini söyleyerek, “Aday adayı müracaatı için partimizin, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın deklare ettiği beş kriterimiz var; ehliyet, liyakat, sadakat, adalet ve tevazu. Bu kriteri taşıyan tüm arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz partimiz için gönül birlikteliğini ortaya koyacaktır.”dedi.

-Eşit mesafedeyiz”-

Başkan Hüseyin Tavlı, bu süreçte aday adayı olmak isteyen tüm partililere eşit mesafede olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Müracaatlar alındıktan sonra Genel Merkezimiz tarafından gerek anketlerle, gerek farklı yöntemlerle, kamuoyunda karşılığı olan, daha sonraki süreçlerde teşkilatlarda temayül neticesindeki karşılık bulan isim üzerinde birliktelik sağlanacak. Partimize aday adayı müracaatını yapan tüm kardeşlerimiz, Ünye’yi yönetecek yetenekte olacağını düşünüyorum. Adaylığı belli olacaklar için el ve gönül birliğiyle, kucaklayıcı şekilde birlik bütünlük içinde yola devam edeceğiz. Yerel yönetimler seçimini Ünye’mize ve AK Partimize yakışır ve hayırlı şekilde oyumuzu arttırarak sürdüreceğimize inanıyorum. En doğru olanın arkasında durulmak noktasında yola devam edeceğiz. Verilen karar ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı neticeler doğuracağına inanıyoruz.”

- Başvurular nerelere yapılacak?-

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli Genel Seçimleri dolayısıyla AK Parti Genel Merkez’in yayınladığı seçim takvimi açıklandı. Seçil takvimini açıklayan AK Parti’de Belediye Başkanlığı için 5 – 12 Kasım tarihleri arasında, Belediye Meclis üyeliği için 5 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında başvurular alınıyor.

Takvime göre Büyükşehir ve İl Belediye Başkan aday başvuruları yazılı olarak Genel Merkez veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıklarına, İlçe ve Belde Başkan aday başvuruları yazılı olarak İl Başkanlıklarına iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarına yapılabileceği bildirildi.  Belediye Meclisi Üyelikleri aday başvuruları bizzat yazılı olarak İlçe Başkanlıklarına yapılacak.

-Hangi durumda başvurular işleme konulmayacak? -

Başvuruların aksecim.akparti.org.tr adresinden yapılıp alınacak çıktılar başkanlıklarda imzalanacak.

Aday adaylarının Adaylık Başvuruları, aksecim.akparti.org.tr adresinde bulunan ilgili seçim türüne ait formların, e-başvuru  yöntemiyle doldurularak istenilen eklerle birlikte sisteme aktarılmak suretiyle adaylık ön başvurusu gerçekleştirilecek, başvurunun kesinleşmesi için adaylar, bizzat ilgili teşkilat birimine giderek sistemde doldurduğu formun çıktısını imzalayacaktır. Aksi halde başvurular işleme konulmayacaktır.

- Aday adaylığı başvuru aidatları -

Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarından 10.000 TL, İlçe Belediye Başkan adaylıklarında nüfusu 200.000 (iki yüz bin)’den fazla olan ilçelerde 3.000 TL. , nüfusu 50.000’den- 200.000(iki yüz bin)’e kadar olan ilçelerde 2.500 TL, nüfusu 50.000 (Elli Bin) ve daha az olan ilçelerde 1.500 TL (Bin beş yüz Türk Lirası), Büyükşehirlerdeki belediye meclisi aday adaylarından 1.000 TL(Bin Türk Lirası) olarak belirlendi.

Engelli adaylar belirlenen aidatın dörtte biri,  kadın adaylar yarısı oranında aidat yatıracaklar.

Genel Merkez’den yapılan açıklamada kadın adaylar için başvuru aidatları belirlenen miktarın yarısı, engelli adaylar için ise dörtte biri olarak belirlendiği açıklandı. Ayrıca, tüm seçim çevrelerinde, parti adaylarının tespiti ve sıralamasında Merkez Yoklaması usulü uygulanacağı bildirildi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 422 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “AK, Parti, herkese, eşit, mesafede”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler