HABER ARAMA
  • DOLAR6,0584
  • EURO6,7874
  • ALTIN250,6047
  • BIST 10086.097
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
4 Aralık 2018 Salı Saat: 19:13

“Birlikte Başarıya”

AK Parti’den Ünye Belediye Başkan Aday Adayı Av. Telat Tuncar, “Bizim için asıl olan Ünye’dir, Ünyelidir” diyerek birlikte başarıya çağırdı.
“Birlikte Başarıya”

AK Parti’den Ünye Belediye Başkan Aday Adayı Av. Telat Tuncar, “Biz madem bir yola baş koyduk, bu memleketi yönetme iddiamızı ortaya koyduk, o zaman kimseden, kimseyle beraber hareket etmekten ya da kimsenin varlığından yüksünmeyiz. Bizim için asıl olan Ünye’dir, Ünyelidir” diyerek birlikte başarıya çağırdı.

4.5 yılda 6 seçim tecrübesi olduğunu ifade eden Tuncar, “Ünye’de var olan Ak Parti siyasetinin içinde aktif olarak yer aldım. Eksiklikleri tamamlama ve şehrimize katkı sunabilmek, şehrimizi daha iyi yaşanabilir bir şehir  haline getirmek için aday adayım.” diye konuştu.

Telat Tuncar, geleceğin imarı için gençlerin önemli olduğunu da vurgulayarak, “Bir şehri imar ederken nesli ihmal eder isek, ihmal ettiğimiz nesil gün gelir şehri yok eder. Biz şehri imar ederken nesli de ihmal etmeyeceğiz. Gençlik bizim için önemlidir ve onlar için çok önemli projelerimiz vardır” diyerek gençlere müjde verdi.

 

- “4,5 Yılda 6 seçim tecrübem oldu” -

Ünye’de 2014 yılında AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçilerek siyaset hayatına atılan Avukat Telat Tuncar, edindiği tecrübelerini Ünye Belediye Başkanı olarak hemşerilerine aktarmak istiyor.

Tuncar, gazetemize özel yaptığ açıklamada, 4.5 yılda 6 seçim tecrübesi olduğunu söyleyerek, “Hem Belediye meclis üyeliği yaptık, hem  bu dönemde Ak Parti İlçe Başkan yardımcılığı yaptık. İlçe Başkan yardımcılığımız döneminde iki seçimin, Belediye Meclis Üyeliğimiz döneminde de toplamda referandumlarla beraber 6 tane seçim geçirdik.” dedi.

-“Sürekli sahada olduk” -

Ünye’de var olan AK Parti siyasetinin içinde aktif olarak her zaman yer aldığını ifade eden Tuncar, “Sürekli sahada olma mecburiyetimiz doğdu. Seçimler nedeniyle sahada var olduk. Sahada insanlarımızla beraber, hem hal olduk. Hem şehrimizi daha iyi tanıma imkanı bulduk, seçim dönemlerinde Ünye’nin 85 mahallesinin 85’ine de gitme imkanımız oldu. Hangi mahallemizin belediyeden ne tür hizmetler beklediğini tespit ettik. Ünye’de belediye hizmetleri noktasına gerek büyükşehir, gerekse Ünye Belediyesi olarak son 5 yıl içinde güzel hizmetler ortaya koyulmaya çalışıldı. Eksiklikler var ve var olan eksikliklerin tamamlanması gerekir. Eksiklikleri tamamlama ve şehrimize katkı sunabilmek, şehrimizi daha iyi yaşanabilir bir şehir  haline getirmek için aday adayı müracaatımızı yaptık. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin.”diye konuştu.

-“Gençlerimiz bizim için çok önemlir”

Ünye Belediye Başkan aday adayı Av. Telat Tuncar, geleceğin imarı için gençleri önemsediklerini, bu kapsamda da gençlere özel projeleri olduğunu vurgulayarak, “Toplum yararına ne yapabilirizin bu zamana kadar peşine düştük. Bir futbol kulübü kurup, küçük yaştaki çocuklarımızı bu kulübün bünyesine kattık ve onlara iyi ahlak vermeye çalıştık. Bir şehri imar ederken nesli ihmal eder isek, ihmal ettiğimiz nesil gün gelir şehri yok eder. Biz şehri imar ederken nesli de ihmal etmeyeceğiz. Gençlik bizim için önemlidir ve onlar için çok önemli projelerimiz var.” dedi.

Belediye Başkan aday adayı Telat Tuncar, Ünye’nin Organize Sanayi Bölgesi ve üniversite yerleşkesi sorunları başta olmak üzere ilçenin ihtiyaçlarına hakim olduğunu vurgulayarak, şu açıklamayı yaptı:

-“Organize Sanayi mevzusunu halletmemiz gerekir” -

“Ünye’nin sadece belediyecilik hizmetine  değil, genel bütçeden devlet yatırımı dediğimiz yatırımlara da ihtiyaçları var. Bunun en barizi organize sanayi yatırımıdır. Bu yatırım şehrimizi hem ekonomik anlamında, hem gençlerimizin istihdamı açısından önemli bir yatırımdır. Bugün Ünye’de siyaset yapanların Ünye`deki istihdamı sağlamak, göçü önlemek adına çalışmalar yürütmesi gerekiyor. Mademki bu toplumun önüne geçtik, bu topluma fayda sağlayacağız, memlekete katkı sunacağız gibi bir amacımız var, bir kere bunu sağlayacaksak öncelikle Organize Sanayi mevzusunu halletmiş olmamız gerekiyor.

-“Mücadele veremiyorsak bu biz siyasilerin ayıbıdır”-

Bugün Ünye Organize Sanayi ile ilgili kamulaştırma bedeli dediğimiz, yani Ünye’de OSB’nin tıkandığı noktada kamulaştırma bedeli, Fatsa Meydanı’na harcanan kamulaştırma bedeliyle eş değerdir. Üst üste koyup düşündüğümüz de meydan projesi mi bir şehir için çok daha önemlidir, yoksa organize sanayi midir? Organize sanayi ile meydanı kıyaslama imkânımız yok hiçbir şekilde. Dolayısıyla da oraya kamulaştırma meydan yapmak için harcanan para biz Ünyeliler olarak devletten talep edemiyorsak, ya da bununla ilgili mücadele veremiyorsak bir kere bu biz siyasilerin ayıbıdır.

-“Üniversite, Ünye’nin temel mevzularından biridir”-

Ünye’nin ikinci en  temel mevzusu üniversite yerleşkesidir. Bir Yazkonağı, bir eski havaalanının olduğu alan diyerek bu konu yılan hikâyesine döndü. Onunla ilgilide girişimde bulunmamız gerekiyor. Biz hem bacası tüten fabrika oluştururken, aynı zamanda üniversiteler için kullanılan bacasız fabrikayı da halletmemiz gerekiyor. Bu memleket açısından ciddi bir nüfusumuz var ve arka havzalarımızla beraber yaklaşık 200 -250 binli bir nüfusa hitap etmekteyiz. Bu durum göz önünde tutarak hem organize sanayi, hem de  üniversite yerleşke alanını  bitirmiş olmamız gerekiyordu. Biz madem bir yola baş koyduk, bu memleketi yönetme iddiamızı ortaya koyduk, o zaman kimseden, kimseyle beraber hareket etmekten ya da kimsenin varlığından büyüksünmeyiz. Bizim için asıl olan Ünye’dir, Ünyelidir. Birlikte Başarıya.”

-“Bizce belediyecilik” -

Ünye Belediye Başkan aday adayı Av. Telat Tuncar, “Belediyeciliği, toplumun tüm kesimi başta olmak üzere, esnafımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, engellilerimizin, sorun, ihtiyaç ve taleplerine öncelik veren, saygılı olmayı kılavuz edinen, kardeşçe birlikte yaşamayı, dayanışma ve sevgiyi öncelikleri olarak gören, hizmetlerde eşitliği ilke edinen, halkın çıkarlarını titizlikle gözeten bir anlayış olarak tanımlıyoruz.”dedi.

-“Belediyeler ticarethane değildir” -

Belediyelerin ticarethane olmadığına vurgu yapan  Tuncar, “Bizce belediyeler bir ticarethane değil; hizmet üreten, halka hizmet götüren, kentte yaşayan halkın sağlığından, selametinden, huzurundan kısaca her şeyinden sorumlu olan kamusal kurumlardır.”diye konuştu.

Şehir için yerel yönetimlerin sivil toplum kuruluşlarıya işbirliği ve koordinasyon içinde çalışmasının da önemine vurgu yapan Telat Tuncar, “Sosyal ve kültürel etkinliklerin sivil inisiyatifler ve toplumsal grupların katılımıyla gerçekleştirilmesi hizmetlerin halk tarafından sahiplenilmesi açısından da önem taşımaktadır. Belediyeler sosyal aktivitelerde STK’ları destekleyici, yönlendirici ve onlara rehberlik edici bir misyona sahip olmalıdır.” dedi.

- “Beş çocuğumla birlikte Ünye’de yaşamak gibi bir arzumuz da var”-

“Ünye’nin tozunu yutuyoruz. Ünye’de yaşıyoruz. Ünye’de yaşamaya da devam edeceğiz.”diyen Telat Tuncar, “Beş çocuğum var. Beş çocuğumla birlikte Ünye’de yaşamak gibi bir arzumuz da var. Kendi adıma yaşamak için Ünye’den daha güzel bir kent olduğunu da düşünmemekteyim. Rabbim nasip ederse gençlerimizin yarınlara daha iyi bakabilmesi için elimizden gelenleri ortaya koyacağız. Ünye’mizin yarınları daha ferah, daha müreffeh ve daha güneşli olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

-Telat Tuncar kimdir? -

1983 yılında Almanya’da doğdu. İlköğretime Almanya’da başladı. Lise tahsilini Ünye İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Tuncar, 2005 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2005 ile 2011 yılları arasında İstanbul’da çalıştı. Vatani görevimi tamamladıktan sonra Ünye’ye gelip avukatlık bürosunu açtı.

2014 yılında Ünye Belediye Meclis Üyesi seçilerek siyaset hayatına atılan Telat Tuncar, halen bu görevini sürdürüyor.

2015 yılında AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi oldu, Medya Tanıtım Başkanlığı ve İlçe Sekreterliği yaptı.

Serbest avukatlık yapan, siyasetin mutfağından gelerek aşama aşama ilerleyen Telat Tuncar, evli ve beş çocuk babası.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 628 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Birlikte, Başarıya”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler