HABER ARAMA
  • DOLAR6,0584
  • EURO6,7874
  • ALTIN250,6047
  • BIST 10086.097
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
5 Aralık 2018 Çarşamba Saat: 18:56

“Hizmete talibiz, yönetmeye değil”

AK Parti Ünye Belediye Başkan Aday Adayı Ünal Şahin, belediye başkanlığına iddialı projelerle hazır olduğunu ifade ederek, “Biz Ünye’ye hizmet etmeye talibiz, yönetmeye değil. Belediye hizmet makamıdır, yönetme makamı değildir.”
“Hizmete talibiz, yönetmeye değil”

AK Parti Ünye Belediye Başkan Aday Adayı Ünal Şahin, Ünye’ye artık farklı şeyler kazandırmanın zamanının geldiğini ifade ederek, şehrin gelişiminin sadece yol yaparak, kanalizasyon çalışması yaparak, belediyecilik hizmetleri yaparak tamamlanamayacağını söyledi.

Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Şahin, görev verildiği takdirde iddialı projelerle hizmet edeceklerini ifade etti.

-“Belediyenin bütün birimlerini çok iyi bilen birisiyim”-

Belediyecilikten geldiğini ve belediyeciliği çok iyi belirten Şahin, “1970 Ünye doğumluyum, 1992-97 yılları arasında Refah Partisi, 1997-1999 yılları arasında Fazilet Partisi Ünye Gençlik Teşkilatı Başkanlığı yaptım.  1999 yılında Ünye Belediyesi’nde işe başladım. 18 senelik zaman zarfı içerisinde Ünye Belediyesi’nin değişik kademelerinde en üst makamlardan en alt makamlara kadar hemen hemen her bölümde çalıştım. Belediyenin bütün birimlerini çok iyi bilen birisiyim. Sayın Başkan Erdoğan’ın “ehliyet sahibi insanlar olsun” demesinden yola çıkarak, 18 senelik belediye geçmişimizi de tecrübe edindiğimizi var sayarak belediye başkanlığına aday adaylığımızı koyduk.” dedi.

-“Ünye’ye vakıf üniversitesi kazandıracağız”-

Ünye’ye üniversite kazandıracaklarını ifade eden Şahin, üniversitenin olmazsa olmaz projeleri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Biz görev gevre geldiğimizde çok önemli ve olmazsa olmazımız olarak gördüğümüz bir konu olan özel üniversite konusunu hayata geçireceğiz. Bu vakıf üniversitesi ve dünya dillerinin üniversitesi olacak. Bu üniversiteden dünyada iki tane var şuanda. Üçüncüsünü de Ünye’ye kuracağız. Bunu mutlaka kurmamız lazım. Çünkü bu bizim hem 2023, hem de 2071 vizyonumuz olacak. Ünye’nin gelecek 150 yıllık zamanında Ünye’nin ekonomi, ticaret, kültür ve turizm alanında lokomotifi olacak bir proje. Bu dünya dilleri üniversitesi içinde sadece eğitim olmayacak, normal süreçte eğitim olacak. Bu eğitim süresinin dışındaki zamanlarda profesörlerin profesörlük unvanlarını alabilmeleri için ikinci bir dil bilme şartları var. Burası çok farklı bir eğitim alanı olacak profesörler için. Ayrıca Karadeniz’in, Avrupa’nın ve dünyanın sorunlarının tartışılacağı uluslararası konferanslar düzenleyeceğiz. Bunları da çok önemsiyoruz. Üniversite bizim için olmazsa olmazımız olacak.”

-“Yenilenebilir enerjiyi hayata geçireceğiz”-

Dünyada fosil enerjinin sonlarına gelindiğini belirten Şahin, “Dünyada artık fosil enerjinin sonlarına doğru geliyoruz. Bu sebepten dolayı Ünye’de biz yenilenebilir enerjiyi hayata geçireceğiz. Denizimizden, rüzgarımızdan, güneşimizde faydalanmanın mücadelesini vereceğiz. Bununla ilgili, çalışmalar yapacağız. Ünye’nin batısında termik santral var. Termik santral denizden aldığı suyu işledikten sonra soğutarak yeniden denize bırakıyor. Termik santralin ısıtma suyunu şehirde kullanabiliriz. Isıtma gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir. Bunun şehre kazandırılmasını sağlayacağız.” diye konuştu

-Organik tarım-

Organik tarım konusunu önemsediklerini söyleyen Şahin, “Organik tarıma çok önem veriyoruz.  Organik tarım depoları kurarak gelişimini sağlayacağız. Organik tarımla Ünye’yi tarım turizmi haline getirmenin çabası ve mücadelesi içerisinde olacağız. Organik tarımla yeni nesil meyveyi ve sebzeyi eskiden olduğu gibi lezzetli ve sağlıklı bir şekilde yiyecek.” dedi

-“Ünye’nin il olması gerektiği inancında olan bir kardeşinizim”-

Ünye’yi gelecek nesillere il olarak bırakmanın mücadelesini vereceğini ifade eden Şahin, bu konuda herkesimden destek gördüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Benim en çok üzerinde durduğum ve istediğim bir başka projemde Ünye’nin il olması. Allah bize belediye başkanlığını nasip ederse, belediye başkanı olduğumuz süre içerisinde bunu gerçekleştirmek için çabalayacağız. Biz 32 ilden büyüklüğümüzle övünen Ünye olarak hangi faaliyeti yaparsak yapalım, hangi projeyi hayata geçirirsek geçirelim hep bir yanımız eksik kalacak. Bunu tamamlamamız lazım, buda nasıl tamamlanır, Büyükşehirden ayrılarak. Ünye’nin il olması gerektiği inancında olan bir kardeşinizim. Ve ben gittiğim hemen hemen her yerde gezdiğim her kesle bunun üzerine diyaloglar kurduğumda bana hakikaten destek vereceklerini söylüyorlar. Ünyelilerin bu çalışmalar içerisinde olacağına ben eminim. İl olacağız biz, il olalım dediğimiz zamanda hiç kimsenin geri duracağını zannetmiyorum. Bununla ilgili ne çalışmalar varsa, ne yapılması gerekiyorsa ben onların hepsini yapacağımın sözünü de veriyorum. Ünye’yi gelecek nesillere il olarak bırakmanın mücadelesini vermekten de çok büyük onur duyarım.”

-“Belediye hizmet makamıdır, yönetme makamı değildir”

Ünye’ye farklı şeyler kazandırmanın zamanının geldiğini ifade eden AK Parti Ünye Belediye Başkan Aday Adayı Ünal Şahin, “Şehrin gelişimini sadece yol yaparak, kanalizasyon çalışması yaparak yani sadece belediyecilik hizmetleriyle tamamlayamayız. Artık farklı şeyler kazandırmak lazım Ünye’mize. Yol yapmak, altyapı yapmak Ünye’nin vizyonunu açmaz, bu tip çalışmalara da fazla ihtiyaç kalmadı. Anlattığım projelerle Ünye’nin tanıtımının mücadelesini vermemiz gerekir. İlçemize birlikte hizmet edelim, biz Ünye’ye hizmet etmeye talibiz, yönetmeye değil. Belediye hizmet makamıdır, yönetme makamı değildir.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 685 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Hizmete, talibiz, yönetmeye, değil”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler