HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
11 Ocak 2019 Cuma Saat: 16:08

“Şahin, İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayıdır”

İYİ Parti GİK Üyesi Yener Yıldırım, “Şuanda Sayın Bakanımız İdris Naim Şahin, İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayıdır. Neticeyi beklemek lazım. Zannediyorum önümüzde ki hafta içerisinde bir neticeye varılacaktır.” dedi.
“Şahin, İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayıdır”

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Yener Yıldırım, İYİ Parti adına İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin’e teklif götürdüklerini ve kendisinin de teveccüh ettiğini ifade ederek, “Şu anda Sayın Bakanımız İdris Naim Şahin, İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayıdır. Neticeyi beklemek lazım. Zannediyorum önümüzde ki hafta içerisinde bir neticeye varılacaktır.” dedi.

Şahin’in yüreğinin Ordu ile çarptığını ifade eden Yıldırım, “İdris Naim Şahin Ordu’ya hizmetleri olan, Ordu ile yüreği çarpan, sonuçta Ordu için her türlü çalışmayı yapan, adı anılan ve Bakanlığı döneminde Ordu’ya hizmetler yapan Ordu’nun bir evladıdır. Biz meseleye siyasi bir gözlükle bakmıyoruz. Biz Ordu’nun, Ordulunun alacağı hizmetlere bakıyoruz.”diye konuştu.

İdris Naim Şahin’in Ordu’ya faydalı olacağına inandığını söyleyen Yıldırım, “İdris Naim Şahin bizim her ortamda kabulümüzdür. Ordu’nun güzide bir evladıdır. Ordu’ya faydalı olacağına inanıyoruz. Mesele çözüm üretmek, sonuca ulaşmaktır. CHP ve İYİ Parti’nin yetkili organları şuanda bunları konuşuyorlar, tartışıyorlar. Ülkemiz içinde Ordu’muz için de hayırlı bir haber yakın zamanda ulaşacaktır.”dedi.

 

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Yener Yıldırım, Oney Flash FM’de yayınlanan Haftanın Yorumu programında, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı ve Ünye KENT Gazetesi Sahibi Ali Öztürk, Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı ve Oney Flash FM sahibi Hakan Korkmaz ve Ünye KENT Gazetesi Onursal Genel Yayın Yönetmeni Musa Özgür Kıroğlu’nun sorularını cevaplandırdı.

Yıldırım, İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin’in, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Ordu Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde CHP’nin ve İYİ Parti’nin ortak adayı olduğunu söyledi.

-“Spekülatif haberlere inanmamak gerekir”-

Şahin’e teklifin gittiğini ve kendisinin de teveccüh gösterdiğini ifade eden Yıldırım, “Biz İYİ Parti adına Sayın İdris Naim Şahin Bakanımıza adaylıkla ilgili teklimizi götürdük. Onlar da teveccüh ettiler. Sonucu da CHP’ye ilettik. CHP’de İYİ Parti’nin teklif ettiği müşterek aday fikrine bugüne kadar müspet veya menfi bir cevap vermedi. Zannediyorum kendi kurullarında görüşürler, bu hafta içerisinde netleşecektir. Şu anda İYİ Parti veya CHP’de menfi ve müspet yönde oluşmuş bir karar yoktur ama CHP ve İYİ Parti’nin resmi temsilcileri tarafından bir açıklama yapılmadıkça spekülatif haberlere inanmamak gerekir.” dedi.

-“Bakanlığı döneminde Ordu’ya hizmetler yapan, Ordu’nun bir evladıdır”-

Şahin’in yüreğinin Ordu ile çarptığını ifade eden Yıldırım, adaylıkla ilgili konunun önümüzdeki hafta içerisinde netleşeceğini belirterek, şunları söyledi:

“İdris Naim Şahin Ordu’ya hizmetleri olan, Ordu ile yüreği çarpan, sonuçta Ordu için her türlü çalışmayı yapan, adı anılan ve Bakanlığı döneminde Ordu’ya hizmetler yapan Ordu’nun bir evladıdır. Biz meseleye siyasi bir gözlükle bakmıyoruz. Biz Ordu’nun, Ordulunun alacağı hizmetlere bakıyoruz. Girişimciliği ile analitik düşüncesi ile ve Ordu’nun Büyükşehir Belediyesinde İdris Naim Şahin’in Ordu’ya hizmet edeceği kanaati bizde oluştuğu için İdris Naim Şahin’in arkasında İYİ Parti’nin il ve ilçe teşkilatları durmaktadır. Biz İdris Naim Şahin Bey ile müşterek adaylık konusunda konuşmuşluğumuz var. CHP’nin tavrı belli olduktan sonra tabi ki Sayın Bakanımızla oturup şartları değerlendiririz. Sonuçta Ordu’ya hizmette hiç birimizin geri durma şansı yoktur. Çünkü bizde Ordu deyince akan sular duruyor. Dolayısıyla Bakanımızın da aynı düşüncede olduğunu düşünüyorum. Biz oturup konuşuruz ama şuan menfi düşünebilecek bir olay yok. Sayın Bakanımız İdris Naim Şahin, İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayıdır. Neticeyi beklemek lazım. Zannediyorum önümüzde ki hafta içerisinde bir neticeye varılacaktır. Şuanda söylenen her şey afakîdir, söylenen her şey gerçeği yansıtmamaktadır. Ben hemşerilerimin rahat olmalarını istiyorum. İnşallah onlar için en hayırlı karar çıkacaktır.”

-“Hayırlı bir haber yakın zamanda ulaşacaktır”-

İdris Naim Şahin’in Ordu’ya faydalı olacağına inandığını söyleyen Yıldırım, “Partilerin yetkili organları var. Yetki organları konuşurlar, anlaşırlar. İdris Naim Şahin bizim her ortamda kabulümüzdür. Ordu’nun güzide bir evladıdır. Ordu’ya faydalı olacağına inanıyoruz. Mesele üzümün sapı, armudun çöpüyle uğraşmak değil. Mesele çözüm üretmek, sonuca ulaşmaktır. CHP ve İYİ Parti’nin yetkili organları şuanda bunları konuşuyorlar, tartışıyorlar. Ülkemiz içinde Ordu’muz için de hayırlı bir haber yakın zamanda ulaşacaktır.” diye konuştu.

-“İlçelerde de görüşmeler olacak”-

Büyükşehir adayının belirlenmesinin ardından ilçelerle ilgili de çalışma yapılacağını belirten Yıldırım, “Büyükşehir adayı üzerinde mutabık kaldıktan sonra ilçeler arasında CHP ve İYİ Parti İl Başkanlarımız otururlar ilçelerin potansiyellerini konuşurlar. Biz Ordu’yu kazanmak ve Orduluya hizmet etmek istiyoruz. Bizim felsefemizde CHP’lidir, MHP’lidir, AK Parti’lidir ayrımı yok. Biz Orduluların hepsini kucaklayıp, hepsine eşit şartlarda hizmet edeceğiz. O yüzden biz Ordu için en iyi şartları oluşturacağız. İl bazında da, ilçeler bazında da en güzel kadrolar ortaya çıkacaktır.” dedi.

-“Ordu, göç veren değil, göç alan ilimiz olsun diye çaba sarf edeceğiz”-

Ordu’nun büyüyüp gelişebilmesi için çaba sarf edeceklerini ifade eden İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Yener Yıldırım, “Bizler Ordu’nun ve Türkiye’nin yaşanılabilir bir il ve ülke olmasını istiyoruz. Ordu’nun hizmet olarak Türkiye bütçesinden hak ettiği değerlere ve hizmetlere ulaşsın istiyoruz. Ordu ve Ordulu çok çalışkan. En az bir Ordu kadar nüfusumuz da gurbette var. Sonuç olarak Ordu göç veren değil, göç alan, terk edilen değil özlenen bir ilimiz olsun diye çaba sarf edeceğiz. İnşallah hayallerimiz gerçek olur Ordu’da hak ettiği hizmetleri alır.” diye konuştu.

 

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 2.272 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Şahin, İYİ, Parti, ve, CHP’nin, ortak, adayıdır”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler