HABER ARAMA
  • DOLAR5,8291
  • EURO6,5626
  • ALTIN238,4418
  • BIST 10096.886
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
19 Nisan 2019 Cuma
Fındık Fiyatı


17,00 TL - 18.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
29 Ocak 2019 Salı Saat: 18:56

“Herkesi kucaklayacağız”

Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık, düzenlediği meydan mitingi ile Büyük Birlik Partisi’nden Çaybaşı Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayarak, “Ayrımcılık yapmadan herkesi kucaklayacağız.” dedi.
“Herkesi kucaklayacağız”

 AK Parti’nin Çaybaşı’nda belediye başkanı adayı olarak Hüseyin Semiz’i açıklamasının ardından AK Parti’den istifa eden Belediye Başkanı İsmet Yanık, Çaybaşı’nda düzenlediği mitingle Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) belediye başkan adayı olduğunu duyurdu.

Çaybaşı ilçesinden düzenlenen törende vatandaşlara hitap eden Yanık, ayrımcılık yapmadan herkese eşit hizmet edeceklerini söyledi.

-“Yapacağı hizmetleri çok iyi biliyorsunuz”-

BBP Ordu İl Başkanı Ahmet Aksu, mitingin açılış konuşmasında, “Bugün Büyük Birlik Partisi için önemli bir gün. Siz belediye başkanımızı benden iyi tanıyor, yaptığı ve yapacağı hizmetleri çok iyi biliyorsunuz. Değerli başkanım İsmet Yanık beyin Büyük Birlik Partisi’ni tercih etmesinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

-“Partiler hizmet etme vasıtasıdır”-

BBP Kurucular Kurulu Üyesi Durmuş Zor, hiçbir partinin kursal olmadığını ve partilerin hizmet için araç olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bugün Büyük Birlik Partisi’nin kuruluşunun 26. yılı yani 29 Ocak 1993 yılında rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ve 99 arkadaşımızla birlikte kurmuştuk. Nasip Çaybaşı’nda, bu sesin gür çıkmasına sebep olan burada ki vatandaşlarımız ve burada ki vatandaşlarımızı temsilen İsmet başkana olmuştur. Belediye seçimleri partiler üzerinden yapılmaz,  insanlar üzerinden yapılır. Tıpkı ailede anne, baba ve çocuklar vardır. O aileyi onlar temsil ederler. Belediyelerde ise başkan vardır, meclis üyeleri vardır, çalışanlar vardır. Onlarda kendilerine destek veren, vermeyen vatandaşların tamamına hizmet verecek olan insanlardır. Yani hiçbir ayrım yapmazlar. Partiler hizmet etme vasıtasıdır. Bizi hedefe onlar ulaştırır. Asıl hizmet insana yapılır, insan tarafından yapılır. Vasıtalar kutsal değildir. Yani BBP kutsal değildir, diğer hiçbir parti de kutsal değildir. Yani ondan ayrıldım öbürüne gittim, ondan ayrıldım diğerine gittim. Benim arkadaşlarım da bizden ayrıldı AK Parti’ye gitti. Dün burada hizmet ediyorlardı, bugün de orada hizmet ediyorlar. İsmet Bey veya başka bir kardeşim oradan ayrılır başka partiden hizmet eder. Hizmeti belirleyen sizsiniz. Bana kim hizmet etsin derseniz, size o hizmet edecek.”

-“Genel başkanımız inşallah buraya gelecek”-

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ’nin seçim çalışmaları kapsamında Çaybaşı’na geleceğini ifade eden Zor, “Büyük Birlik Partisi’nin amblemi hilal ve güldür. Hilal İslam’ı temsil eder, gül Peygamber sevgisi ve peygamberi temsil eder. Ben Genel Başkan Mustafa Destici ’nin yanına İsmet başkanla birlikte gittim. Söz aldık Genel Başkanımız inşallah buraya gelecek. Bizim görevimiz İsmet Beye yardımcı olmak, size hizmet etmek.” diye konuştu.

-“Asla aşağısı yukarısı ayrımı yapmayalım”-

Çaybaşı Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan Adayı İsmet Yanık, bugüne kadar ayrımcılık yapmadığını ve bundan sonrada yapmayacağını ifade ederek, “Biz herkese eşit mesafede hizmet götürüyoruz. Asla aşağısı yukarısı ayrımı yapmayalım. Herkes bizim vatandaşımız, Biz Çaybaşı’nın Kuruderesi’nde de, Güdüoğlu’na da, Çandır’ına da Hacıali’sine de Kapılısı, Akbabası, Eğribel’ine de aynı eşit mesafede hizmet götürüyoruz. Onun için sizden rica ediyorum bu süreç içerisinde sizi provoke edecek, tahrik edecek, aşağısı yukarısı diyecek kardeşlerimiz var. Sizden istirham ediyorum lütfen bunları yapmayalım. Bizler kardeşiz, biz kardeş ruhu ile herkesi kucaklayacağız.  Eksiklerimiz vardır, hatalarımız vardır ama millete karşı asla bir hatam yoktur.” dedi.

-“İlçe belediye başkanlığı oyunuza talibim”-

Yeni dönemde tekrar yola çıktığını ve vatandaşların oyuna talip olduğunu ifade eden Yanık , “İnşallah bir seçim sürecine giriyoruz. Bu seçim sürecinde sizden bir ricam var. Özellikle hanım kardeşlerimize, annelerimize, bacılarımıza çok büyük görev düşüyor. Komşularınızı ikna edeceksiniz. Nasıl oy kullanacaklarını söyleyeceksiniz. Yeni bir süreçte ilçe belediye başkanlığı oyunuza talibim. Diğer oylarınıza karışmam. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgi ve saygım ömür boyu devam edecektir. Bundan sonra ömrümüz olduğu sürece halkımın ve vatandaşımın yanında ve emrinde olmaya devam edeceğim.” diye konuştu.

-“Çaybaşı’nda yapacak çok işimiz var”-

Çaybaşı’nda yaptığı yatırımlar ve yeni dönemde yapacağı projelere ilişkin konuşan Yanık, “İlçemize hastane, sanayi sitesi, kültür merkezi, mahalle yolları ve hanım kardeşlerimiz için farklı projeler yapacağız. Gençlerimiz için gençlik merkezleri yapacağız. Bir daha ki dönem bizim ustalık dönemimiz olacak. Bizim bilgi ve birikimimiz var. Biz milletimizi ve memleketimizi seviyoruz. Bizim Çaybaşı’nda yapacak çok işimiz var. Projelerimiz bittikten sonra bir kardeşimizi kucaklar, görevi telsim eder ve sizden helallik isteriz.” dedi.

-“Büyük Birlik Partisi’nden aday oldum”-

Yola Büyük Birlik Partisi’yle devam edeceğini açıklayan Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık “Çıktığımız bu yolda Büyük Birlik Partisi’nden aday oldum. Büyükşehirlerde, Büyük Birlik Partisi ittifak yapan bir partidir. Bizim AK Parti ve Cumhurbaşkanı sevdamız bitmeyecek. Büyük Birlik Partisi’nden seçimi kazandığım gün Çaybaşı’nın ne kadar sorunu varsa hepsini Cumhurbaşkanının önüne koyacağım. Hayaliniz yoksa düşünceniz yoktur. Düşüncen yoksa hayalleri gerçekleştiremezsiniz. İster belediye başkanı olun ister bir başkası olun, mutlaka hayalleriniz ve hukukunuzun geniş olması lazım.” diye konuştu.

Mitinge BBP Ordu İl Başkanı Ahmet Aksu, BBP Kurucular Kurulu Üyesi Durmuş Zor, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 633 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Herkesi, kucaklayacağız”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler